Naprednjačka vlast priredila skandaloznu komemoraciju akademiku Simoviću
Užički odbor Stranke slobode i pravde saopštio je da je naprednjačka vlast u tom gradu priredila zakasnelu i skandaloznu komemoraciju akademiku Ljubomiru Simoviću.

Čelnici užičke vlasti Foto: Nenad Kovačević
Saopštenje prenosimo u celosti:
„Ime akademika, pisca i pesnika Ljubomira Simovića ostaće zlatnim slovima upisano u istoriji Užica.
Umro je 17. aprila 2025. godine, a lokalna SNS vlast se “dosetila” da mu tek 40 dana nakon smrti, napravi komemoraciju.
Da skandal bude veći, učinili su to tek pošto su čuli da njegovi prijatelji, poštovaoci i UG Litera organizuje manifestaciju Čitanje Simovića “Ljubi s ljubavlju” u Ljubinu čast.
Tokom nje će poeziju recitovati znamenita imena beogradskog glumišta, uz prigodan, celodnevni prateći program na otvorenom i uz podršku studenata, jer se isti dan održava i studentski protest.
Ljubomir Simović je bio misleći čovek, izvanredne percepcije i veliki protivnik ove nakaradne vlasti i svega što SNS radi građanima, uništavajući državu.
Pred kraj života je izjavio da mu je “žao što će umreti i neće doživeti da im vidi leđa“.
Međutim, kao što znamo, nikakvog morala kod SNS-a nema.

Branko Popović Foto: Nenad Kovačević
Zato oni, predvođeni vrhovnim užičkim ćaci guruom Brankom Popovićem, na žalost gradskim većnikom za kulturu i društvene delatnosti i redovnim gostom Ćacilenda, svom velikom političkom protivniku za života – akademiku Ljubi Simoviću, prave skandaloznu i zakasnelu komemoraciju, na mišiće i na moranje, zarad jeftinih političkih poena.

Porodična grobnica Foto: Privatna arhiva
Ljubomir Simović je mrtav. Ne može da se brani.
Ne može da ustane iz groba, da ušeta u salu i kaže im još jednom koliko ih prezire i koliko ih se gadi ili da im zabrani da njegovo ime uzimaju u usta.
Ali, zato to mogu i hoće građani Užica, prvog juna i svih narednih dana, do kraja i do Pobede!“
Aleksandar Veselinović, predsednik GrO SSP Užice
________________________________________________________






































Naprednjaci ne znaju ni za kakav red. Oni nemaju i ne znaju za poštovanje, za ljudske vrednosti. Oni znaju samo za gluposti, kupovinu diploma i glasova na izborima, zarad svojih fotelja.
Pre par dana je SNSčelnica otvorila džez festival u Pozorištu, tj. pročitala svoj pisani sastav za 3.osnovne. Niko od pune sale nije aplaudirao, osim neke njene asistentkinje. Bila joj je i potrebna, da pogodi da izađe sa bine.
Da li im je išta glupo i blam? Nije.