Opozicija u Čačku traži razrešenje gradonačelnika i predsednika Skupštine grada
Kamo je danas saopšteno na zajedničkoj konferenciji za medije svih parlamentarnih opozicionih grupacija, u Čačku se traži razrešenje gradonačelnika Miluna Todorovića (SNS) i predsednika Skupštine Grada Čačka Igora Trifunovića (SNS).
Poslednja sednica Skupštine grada održana je krajem decembra prošle godine, a to znači da u poslednjoj sedmici marta ističe zakonski rok od tri meseca u kome bi bila održana naredna sednica ili ako nje ne bude bilo, stiču se zakonski uslovi za uvođenje Privremene uprave u lokalnoj samoupravi i nakon toga raspisivanje novih lokalnih izbora u Čačku.
U međuvremenu istekao je zakonski rok od šest meseci u kome je od konstituisanja novog saziva Skupštine grada trebala da bude izabrana nova Gradska izborena komisija u stalnom sastavu, koja bi odražavala odnos snaga u lokalnom Parlamentu.
Kako je taj zakonski rok prekršen i kako nije bilo nagoveštaja da će aktuelni predsednik Skupštine u skorije vreme zakazati sednicu, opozicija je u skladu sa Poslovnikom Skupštine grada, Statutom grada i Zakonom prikupila dovoljan broj odborničkih potpisa za podnošenje zahteva za sazivanje sednice Skupštine Grada Čačka, sa predlogom Dnevnog reda u kome su i tačke: Razrešenje gradonačelnika Čačka, razrešenje predsednika Skupštine, izbor članova GIK-a, raspisivanje izbora za Savete MZ i stavljanje van snage svih odluka o povećanju cena komunalnih usluga donetih na p., 6. i 7. sednici Skupštine grada.
– Ovo je zajednička konferencija za novinare predstavnika odborničkih opozicionih grupa u Skupštini grada Čačka i predstavnika svih opozicionih listi i ovo što ćemo sada reći jeste zajednički stav svih opozicionih predstavnika u Skupštini grada Čačka – najavila je odbornica Nataša Velkovski (GG „Istina i čast“ – Ivan Ćalović).
Osim nje, na konferenciji su govorili Stojan Marković (ProBudimo Čačak), Violeta Marković (Svi za Čačak), Dragan Ćendić (Dveri) i Dragan Bisenić (Čačak protiv nasilja).
– Gradonačelnik je odgovoran zato što je nakon napada na profesora Đorđa Matijevića i njegovu porodicu od strane huligana, koji još uvek nisu ni pronađeni ni procesuirani i nakon konstantnog pritisaka kojima su izloženi prosvetni radnici kao i svi politički neistomišljenici Čačak postao mesto koje nije bezbedno, gde se njegovi građani ne osećaju sigurno, niti imaju poverenje u institucije sistema. Evidentno je da u našem gradu ne funkcioniše ni Osnovno javno tužilaštvo, ni Policijska uprava, ne funkcioniše ni Skupština grada Čačka koja se nije sastala još od 24. decembra prošle godine i pored aktuelnih problema i brojnih dešavanja. S obzirom na to da mi svi ovde očekujemo da se gradonačelnik proglasi u ovom slučaju nenadležnim, mi ga podsećamo da on po Statutu grada predstavlja i zastupa grad, što dalje znači da snosi punu i političku i moralnu odgovornost za funkcionisanje, odnosno nefunkcionisanje našeg grada – rekla je na početku konferencije odbornica Nataša Velkovski.
Istakla je da su opozicioni odbornici u skladu sa Psolovnikom, uz zahtev za održavanje sednice Skupštine i predlogom da se razreše gradonačelnik i predsednik Skupštine, priložili u obrazloženja za svoje predloge.
– Takođe, gradonačelnik je odgovoran zato što je svojim nesavesnim radom i nesprovođenjem kontrole nad poslovanjem javno-komunalnog preduzeća „Duboko“ Užice, tačnije, ustupanjem mesta predsednika Nadzornog odbora tog javnog preduzeća Gradu Užicu, odgovoran i za nesavesno i neodgovorno poslovanje ovog javnog preduzeća. To je, kao što javnosti poznato, rezultiralo i prestankom rada deponije, što je dovelo i do ogromnih problema sa odlaganjem komunalnog otpada na teritoriji grada Čačka. To je dalje prouzrokovalo i dodatne ogromne budžetske troškove, kao i povećanje cena ove komunalne usluge za 65 procenata. Gradonačelnik je odgovoran zato što je na lokaciji transfer stanice u Prelićima nedavno napravljena divlja deponija koja bi verovatno i dalje bila u funkciji da meštani Prelića nisu blokirali prilaz transfer stanici. Odgovoran je i zato što se van svih zakonskih normi, bez ikakve makar i privremene dozvole, komunalni otpad se odlaže u krugu javnog preduzeća Komunalac Čačak čime su ugroženi i zdravlje stanovništva i životna sredina. Gradonačelnik je dalje odgovoran što se iz budžeta grada godišnje blizu dva miliona evra izdvaja preduzeću Autoprevoz Čačak za subvencionisanje javnog gradskog i prigradskog prevoza, iako Autoprevoz ovu uslugu ne vrši u skladu sa Odlukom o besplatnom prevozu putnika sa popustom u gradskom i prigradskom saobraćaju, niti ispunjava nekoliko članova ugovora koji je sa ovom firmom, u ime grada, potpisao upravo gradonačelnik Todorović – navela je Velkovski.

Nataša Velkovski
– Odgovoran je i zato, što je pomenuti ugovor potpisao, iako ne postoji ni jedan skupštinski akt, odnosno skupštinska odluka, da se ova usluga poveri upravo preduzeću Autoprevoz. Dalje, gradonačelnik je odgovoran, zato što ne nastupa kao gradonačelnik svih građana, već kao gradonačelnik samo onih građana koji su glasali za Srpsku naprednu stranku ili stranke vladajuće većine. Što dalje znači da je odgovoran za funkcionersku kampanju jer koristi svoju javnu funkciju u svrhu promocije stranke kojoj pripada – zaključila je odbornica Velkovski.
Dala je i uvodno obrazloženje zašto se predlaže razrešenje predssednika Skupštine grada Igora Trifunovića.
– Što se tiče našeg zajedničkog zahteva za razrešenje predsednika Skupštine grada, Igora Trifunovića, potpuno je jasno zbog čega on mora biti razrešen. On je naime prekršio i Zakon o lokalnoj samoupravi, prekršio je i Statut grada i Poslovnik o radu Skupštine grada. Predsednik Skupštine grada gospodin Trifunović grubo je prekršio odredbe akata, koji se odnose na zakonom predviđeni rok za imenovanje Izborne komisije za sprovođenje izbora za odbornike Skupštine grada Čačka, shodno zakonu lokalnoj samoupravi. Rok za formiranje Gradske izborne komisije je šest meseci od dana konstituisanja novog saziva Skupštine i istekao je 16. februara ove godine – rekla je Nataša Velkovski i dodala sledeće:
– Takođe, predsednik Skupštine, g. Trifunović, je prekršio i odluku o mesnoj samoupravi na teritoriji grada, jer nije u predviđenom roku, shodno svojim nadležnostima, raspisao izbore za Savete mesnih zajednica, kojima je mandat istekao. U skladu sa pomenutom odlukom, izbori za članove saveta mesnih zajednica sprovode se istovremeno ili najkasnije, u roku od 6 meseci od poslednjih lokalnih izbora za odbornike Skupštine grada, a oni su održani 2. juna prošle godine. Shodno svemu navedenom, mi, opozicioni odbornici, smatramo da je vreme da oni koji upravljaju gradom podnesu odgovornost za svoje činjenje, odnosno nečinjenje, jer su na taj način narušili poverenje građana. Predsednici Čačka, gospodin Milun Todorović i predsednik Skupštine grada, gospodin Igor Trifunović, ne zaslužuju da dalje obavljaju ove funkcije na kojima se nalaze.
– Imamo primer da na pola kilometra vazdušne linije od zgrade Skupštiine grada, postoji najveća divlja deponija u urbanom prostoru u Srbiji. Nekoliko hiljada tona komunalnog smeća u dvorištu JKP Komunalac i to je prava slika neodgovornosti i nesposobnosti, pre svega gradonačelnika pa i svih njegovih saradnika. Oni više meseci ne mogu da reše taj problem. Posle zagađene Zapadne Morave sada imamo i zagađenje životne sredine i zagađeni vazduh zbog drugih njihovih propusta. I to je slika ne samo nesposobnosti i neodgovornosti, to je slika korupcije. Ono o čemu mi pričamo da je korupcija do te mere ušla u ovu zgradu, da to sada mora da se prosto počisti da nas više ne truju. I to je ona poruka koju građani šalju i zato su građani došli pred kuću gradonačelniku da mu to saopšte i došli su pred njegovu stranku da to i njegovima u stranci saopšte. I on je građane, svoje sugrađane nazvao ruljom, i rekao da treba da imamo vladavinu institucija, a ne vladavinu ulice. I evo mi se slažemo s njim. Hajde da to rešimo kroz institucije. Ali i Skupština grada je institucija. I Gradska izborna komisija je institucija – rekao je Stojan Marković (ProBudimo Čačak) i dodao:

Stojan Marković
– I Saveti mesnih zajednica su neka vrsta institucija. Kako ćemo to da rešavamo kada predsednik Skupštine ne radi svoj posao, ne saziva sednicu, ne stavlja na dnevni red, čak ni ono što je po zakonu. I zbog toga tražimo i njegovu smenu. I dakle, u ovu zgradu, očigledno, mora da uđe metla, mi je nećemo uneti, ako ne bude razuma sa strane vlasti, da rešimo na jedan parlamentrani i civilizovani način, onda će doći građani pa će oni to preuzeti na sebe da počiste sve ovo što treba odavde, iz ove zgrade, da se počisti – naglasio je Marković.

Arhivski snimak, građani u protestu, januar 2025.
U skladu sa Poslovnikom o radu Skupštine grada, predsednik Skupštine ima obavezu da po zahtevu trećine odbornika u roku od 7 dana zakaže sednicu sa predloženim dnevnim redom, a da termin održavanja sednice mora biti u roku ne dužem od 15 dana od dana podnošenja zahteva za sednicu. Opozicija je zahtev predala na Pisarnicu grada 28. februara, što znači da sednica mora biti zakazana najkasnije 7. marta, a sednica održana najkasnije 14. marta.

Violeta Marković
– Ja bih, pre svega, rekla da gradonačelnik Milun Todorović i predsednik Skupštine Igor Trifunović, imaju morala i skrupula, oni bi sami podneli ostavku. Dakle, u situaciji gde su bezbednost i sigurnost po opštem javnom mnjenju u jadnom stanju, moralna ostavka bi bila jedan odgovoran čin. Međutim, eto, o moralu i o njima teško da možemo da govorimo u istoj rečenici, stoga mislim da treba da se održi sednica Skupštine. Da vidimo u stvari koliko podršku danas ima Milun Todorović, ne samo od opozicije koja traži njegovo razrešenje, nego i od strane nekih odbornika koji sa njima čine vlast. To je jedan od razloga, ja pretpostavljam, zbog čega i Igor Trifunović ne saziva sednicu, ali bih podsetila, oni svih ovih meseci koje ne sazivaju i te kako primaju dobre plate, što znači da su blokirali rad i Skupštine i Gradske izborne komisije. Bukvalno je blokiran rad institucija zbog njih. S tim u vezi, htela bih da kažem da bi trebalo da razumno razmišljaju, jer im je narod na ulici, a ako žele da im narod uđe u ovu zgradu, samo od njih zavisi da li žele ili ne žele – rekla je Violeta Marković (Svi za Čačak).

Dragan Ćendić
– Poštovani građani grada Čačka, na žalost došli smo do dana na koje niko od građana grada Čačka ne može i ne sme biti ponosan. Nama se dešava vlast Srpske napredne stranke koja, od uvođenja višestranačja u parlamentarni život Srbije i našeg grada, radi ono što nikada ni jedna vlast sebi nije dopustila – krši Poslovnik rada Skupštine grada, krši Statut grada Čačka i na kraju da krši zakon i Ustav Republike Srbije. Građani grada Čačka nisu zaslužili da njima i njihov grad vode stranački kauboji koje je Srpska napredna stranka dovela u Čačak da postrojavaju njihove stranačke aktiviste i direktore. Mi nemamo ništa protiv da oni svoju političku borbu i trvenje imaju u svojim stranačkim prostorijama, ali građani grada Čačka ne smeju to da osećaju na svojoj koži što, na žalost, debelo osećamo svi mi. Nikada nije bilo da grad Čačak nema legitimno izabranu Gradsku izbornu komisiju. Nikda nije bilo da preko 80% mesnih zajednica radi nelegitimno. Nemamo izabrane savete mesnih zajednica. Poslednjih dana pozivaju bivše predsednike mesnih zajednica da im potpisuju godišnje izveštaje. Pozivamo javno sve predsednike mesnih zajednica da to ne čine. Potpisujući godišnje izveštaje Saveta mesnih zajednica daju legitimitet na koruptivne radnje koje su oni svih ovih godina radili. Od 2017. godine 80% mesnih zajednica nema svoje izabrane Savete. Moramo konačno da vratimo institucije tamo gde im je mesto. Džaba se oni pozivaju da im neko preti na ulici – kaže odbornik Dragan Ćendić (Dveri).

Građani protestuju ispred prostorija Gradskog odbora SNS u Čačku
– Mi vam pretimo zakonom, Poslovnikom i Statutom grada Čačka. Vi ste dužni da radite, gospodo. Nas je narod birao da održavamo redovne sednice, da radimo posao za koji nas je sam narod delegirao. Došlo je vreme da, ako ne iz kog drugog razloga, ako ima i gram morala u sebi, da gradonačelnik Čačka, koji se apsolutno ne pita ništa više u svom gradu, ni u svojim stranačkim prostorijama, podnese ostavku, a Igor Trifunović zbog svoje nesposobnosti i nerada, ako gram morala ima u sebi, da pokaže političku odgovornost ida podnese ostavku – zaključio je Ćendić.

Dragan Bisenić
– Šta je zaista poenta ove inicijative opozicije Čačka. To je odgovor na pokušaj vlasti da pobegne od dosadašnje odgovornosti koju su imali pred građanima, na nameru da uvede naš grad u vanredno stanje, da uvede privremene mere, da vas podsetim, samo nas par dana deli od mogućnosti da grad zaista regularno sazove sednicu Skupštine grada i da izbegne uvođenje vanrednih mera od strane Republike. Da jednostavno Republika odredi ljude koji će rukovoditi ovim gradom. Zašto je lokalna vlast odlučila da ide u tom pravcu? Ima više razloga. Jedan vidimo iz našeg zahteva, a to je da svi oni koji su odgovorni za sve svoje činjenje i nečinjenje u prethodnom periodu, tu odgovornost pokažu pred odbornicima Skupštine grada i pred građanima i za to budu adekvatno politički kažnjeni, tj. da budu razrešeni sa svojih dužnosti. Uvođenjem privremenih mera jednostavno bi bili na neki način amnestirani i njihove funkcije bi prestale da važe samo odlukom republičke vlasti. Mi ne želimo da ostavimo na cedilu građane našeg grada – rekao je Dragan Bisenić (Čačak protiv nasilja) i dodao:

Arhivski snimak, građani u protestu ispred zgrade Skupštine grada, januar 2025.
– Mi smo se borili na prethodnim izborima, mi smo pobedili na prethodnim izborima. Ta pobeda nam je oteta, ali bez obzira na sve to, 34 odbornika opozicije su pokazala u prethodnom periodu kako treba da funkcioniše lokalna skupština i vlast bežeći od sazivanja sednice do krajnjeg roka od tri meseca, jednostavno pokušava da ućutka opozicione odbornike i predstavnike većinskog dela našeg grada. Ovom inicijativom mi stavljamo tačku na taj njihov pokušaj, jednostavno ovaj zahtev za održavanje sednice je zakonski utemeljen. Hoćemo da zaustavimo kršenje zakona koje čine najodgovorniji rukovodioci, a mi smo ovde jasno targetirali i gradonačelnika i predsednika Skupštine.
Kakva će biti reakcija opozicije ako vlast ne prihvati zahteve zas sazivanje sednice Skupštine grada sa ovakvim predlozima dnevnog reda, bilo je jedno od novinarskih pitanja danas.

Opozicija traži zakazivanje sednice Skupštine grada i razrešenje gradonačelnika i predsednika Skupštine grada Čačka
U javnost je već procurela informacija da će aktuelna čačanska vlast podneti zahtev opozicije odbaciti tako što će mu zalepiti etiketu da nije ispravno sročen i pravno utemeljen. I da će zakazati sednicu Skupštine odmah posle 10. marta, ali sa sasvim drugačijim dnevnim redom i bez predloga za razrešenje gradonačelnika i predsednika Skupštine.
Rekli bismo da su to već viđeni trikovi naprednjaka, ali i da je vreme takvih lagarija prošlo. Ko od funcionera naprednjaka bude legitimni i pravno utemeljeni zahtev opozicije kvalifikovao kao neispravan treba debelo da razmisli šta radi jer vreme polaganja računa je stiglo a namerna opstrukcija rada Skupštine je ozbiljna stvar, kažu čačanski opozicionari.
I dodaju – ko u to ne veruje, imaće priliku da se lično uveri.
____________________________________________________________________






































Dosta je bilo!
15.mart Beograd ❤️
Celavog pumpajjjj!!!!!!
Celavi na robiju treba da ide da je srece. Oni ga stranacki unapredjuju hahaha
Ljudi sve rade da im ovo bude poslednja vlast u Cacku, ali bas sve
Trifunovica u apsanu, pa da peizna sve
Milun ostavka ako imas obraza. Neka neko drugi vodi grad naredne 3 godine.
Pa onda na izbore i kako bude. Ali, sve vise mislim da SNS ide u opoziciju. Cak ce ih i SPS zeznuti, i ostati u vlasti, jer i njihovih 2-3000 ce znaciti
Samo gledate sta ce biti, a to je zato sto niko nece za reorganizuje stranku (sns) nego samo sminku stavlja
Dok svi ne odu sto su se tu pitali, i ne dodju novi, sns u cacku nece dobiti 1 glas vise, samo ce biti manje i manje
Aleksandar Vucic najveća prevara u Srba ikada ,notorni lazov i secikesa priča o kršenju ustava! Jeste AV radio ali za sebe i SnS kartel koji predvodi za partijski podobne .Ne može jedan pojedinac da bude iznad drzave i zakona . Na žalost ništa nije shvatio kao i ovi pre njega
Milune imas li sramote?
stop naprednom teroru
U potpunosti se slažem sa Vama po ovom pitanju i jedva čekam da se Vaši
realni zahtevi ostvare.Red bi bilo da i ja već jednom postanem gradonačelnik,jel dosta sam dugo čekao taj dan,samo još to nisam bio u svojoj uspešnoj karijeri.
Hahahahah to samo ludak moze da zaokruzi u cacku
Bravo!!!
Ujedinjeni možete sve!!!
Prčite Mozgonju dok mu ne bidne loše.😂
Tako se menja vlast!
Složni, jedinstveni…
Puuumpaaaj!
Kad ce krme da odgovara za profu?
Pa sta je sa dulom pajserom i zenom pajserkom i suracima….suluburom sto snima zaposlene po wc i onog deckica sa naocari sto snima po nalogu oko gimnazije. Pa oni bucku kumicu pricaju sta da radi… Bucko ne zna sta mu smeraju ti pokvarenjaci… E bucko bucko mnogo si glup..ili ti kinta udarila u glavu… Apartmani zlatibor, stanovi po Cacku, vikendice, 7 automobila u vrednosti od 300000 e…. Eeeej mnogo je
Dule i Milos su dobri momci nisi ni svestan koliko ih ljudi gotive
😂😂😂.
После Раче, Богатића, Краљева, Новог Сада ред је да профункционише правна држава и у Чачку. Ми грађани Чачка смо спремни да бранимо изборну вољу грађана од радикалских лопова и превараната.
Nije normalno da iznosenje smeca poskupi 65%. Nesposobni managment je ocigledno ogresao u korupciji. Potprebno je domacinski organizovati poslovanje sa stednjom bez povecanja cena. Takodje kada gradski prevozi postaju besplati u Cacku poskupljuje isti. Odmah treba ove sto su po opstini ogresli u korupciju smeniti. Koliko su in troskovi odrzavanja kopir aparata i racunara sve placaju preskupi. Nenormalno mnogo placaju i usluge odrzavanja racunara u zgradi opstine kao i usluge interneta, tehnicke podrske , video nadzora , ciscenja, sve je pretplaceno i posle se cude sto nemaju para za besplatne vrtice, besplatne udzbenike, besplatan gradski prevoz. Takodje i iznosenje smeca i voda treba da budu besplatne jer sve to kroz PDV plate gradjani tog grada.
Zeznula se Bojana kod obracuna. Ne zamerite, ne moze da stigne na sve strane, sta da se radi hahahahhaha
Koji polusvet majko moja
Жеља опозиције једна, жеља власти нешто другачија… Да ли сте свесни и једни и други да се за све питају грађани .. Значи, избори само могу да реше стање… Ако би то било без избора, ми би стално били на улици.
Kumić guzonja je nadrpao i kupio nekretnine što bi se napravila dva vrtića. Zašto njega ne uhapse kada se bore protiv korupcije. I dalje drpa i ništa. Opozicija je složna i treba ići do kraja.
Preispitati ,,Udruženja žena „,Vladana Milića i ostale ,da se vidi pored dve konkubine koje je udomio u opštinu koja je sledeća ?
Zoran Rajičić u penziji,vrši funkciju direktora Centra za tradiciju,ejjj koliko koštaju i čemu služe te novoosnovane sek.e ?
Ne trebaju nama Kinezi,kao u Zajecaru.Mi imamo Mozgonju kineza.Djubre koje moze samo od sebe leti da se zapali preko,flasica iz djubreta kafica.
Visoke temperature i malo vetric KANCER pluca.
OPOZICIJO prvo letke,plakate da se najavi,da narod zna da će se blokirati rad opstine.
Zasto opstine,jer je tu inspekcija koje primaju platu setkaju se po gradu i slusaju,
Mozgonju.Blokirati i vrata do opstine Motavicjog okruga.
KAO STO RADE ZAJERCACI.
OPOZICIJO i narode,u ozbiljnoj smo opasnosti.
Da ne govorim ako se zapali ,nema gasenja.Zbog zapaljivih gasa koje se stvara,razgradnje delom biološkog otpada u dubini djubreta.
ZAPALJIVI GAS!
A da proverite da li je, recimo, istekao rok za raspisivanje konkursa za direktora u PU Radost? Gospođa Vera krije datum isteka mandata, a bila je u zakonskoj obavezi da raspiše konkurs. Samo da se dočepa Ulcinja, posle može sve.
Potpuna neistina Preliću.
OPOZICIJO: GDE NAM JE STEVANIĆ ?
NJEGA UVRSTITI.
PREISPITATI STEČENO ZA SAMO 33 GODINE ŽIVOTA!!!
Ljudi,probudimo se. Da nam Stevanic odlucije pored toliko uspesnih i pismenih ljudi u gradu. decko koji ceo zivot bio slepac,sprdali se ljudi sa njim. Decko koji ne zna dve prosto prosirene recenice. STA JE SA NAMA LJUDI? I on sada demonstrira autoritet u gradu. Pa pricajte ljudi kako su mu se ceo zivit ljudi smejali jer je ceo zivot bio polu debil,slepac… eee Srbijo u sta si se pretvorila
Sto je najgore bar 10 znam u sns koji su za njega dr mr
Po svemu, ali bas po svemu, ali ih drze sa strne da ih ne vide ovi u bgu i onda pukose ovde ovi
Nema taj mali sanse, svi znaju ko je sta je i ciji je. Ta prica ne pije vodu, inace bi vec sad bio
Gledsju sta ce i koga. A mora da bude OSNIVAC, da ima skolu, da nema repove i kulturu i sve drugo.
Pa uvek ce to i pricati.
Jer to da se promeni ne moze. Takav je kakav je
Isterati sve iz opstine na ulicu!
Nakrali su se mogu da zive bez plate.
Oni bi jadva čekali da budu samo proterani na ulicu,al ,,neće da može“moraju da idu u ćorku i da posluže za primer drugima koji dođu na njihova mesta!
Bas me briga , proso sam utobusima celu Srbiju ko da sam bio na ekskurzijama i najo se sendvica .
E vala, dosta si jeo xxxxx!
A ti bote sto pozivas na izbore pa izbori u Cacku su pokradeni.do 22hje prebrojano oko70%birackog materijala i to sa seoskih birackih mesta .U brojanju materijala iz gradskih birackih mesta naprednjaci su videli da nemaju vecinu pa su brze bolje proglasili pobedu a predsednik gradske komisije je pobegao sa zapisnicima ..Ali dolazi vreme kada ce neko.morati da odgovara za kradju izborne volje.
Novi na et za naplatu trotoara oko zgrada i plus da mi plaćamo geometra i donosimo gospodi sazvakanu dokumentaciju da bi nam odredili taksu koju moramo da platimo ,a to kosti otprilike do 50000 din po izlasku sramota …malo nam je nameta od komunalac ,vodovoda i edistribucije
Posle poskupljenja iznosenja smeca vreme je da ta usluga bude na nivou i grad se ocisti od smeca. Krenimo od opstine
U predvorju gradjanskog rata!
VUCIC JE NAREDIJO DA SE
IZVEDE POKAZNA VEZBA!
Sa policijom,zardamerijom sa DUGIM CEVINA,i jedno 100
maskiranih batinasa.
Mestašni Milovana su usli,prethodni dan obili vrata mesne kancelarije,iscepali zastavu SNSa.Revoltirani,sa srednjim prstom i da su
ustase.
Napetost je ogromna policije ima oko 300,izlaskom odbornika u dva Spalira,narod ih gadja jajima.Okupijo se veliki broj mestana,ali mestani uzvikuju,neposredno su blizu policije,ono sto je interesantno su nervozni,ne popuštaju,ne please se.
Goloruki narod pokazuje hrabrost!Cacani moramo biti na nivou nasih prethodnika 9 Marta,5 oktobra ali modernije i jos organizovanije da branimo nasa prava
Ako smene miluna , sta ce da bude sa botovima.
Svakom na vrata. Kuc, kuc…
Ima da budemo ispostava zena u crnom, ako me razumete…
iznosenje smeca poskupelo 65%. kao da zlato iznose
ii je poskupelo, jer moraju go**a da se izbace, mislim da Kradikalska?
Možete li me obavestiti ko je tačno od vrha čačanskog SNS-a bio radikal pre metamorfoze?
Ne kaze se dzabe… Vrana-vrani oci ne vadi. Ili ona… sjasi kurta, uzjasi murta! Sta je sa ovima iz dveri? Dobili su zanimacije, kafane, domove i sad pu pike, vise nista ne vazi!
Sprema se građanski rat, polako, al sigurno! Spremajte za 10. mart raspoložive rekvizite.
Sto 10.mart? Valjda 14.mart
Hoće banda nazadna izbore,već i sutra ali po njihovim uslovima,pokradenim glasovima,ovo je gore nego nekad u Južno Afričkoj republici,treba ih isterati xxxxxxxx motkama iz svih institucija a potom LUSTRACIJA
sve institucije u cacku su nelegitimne jer vise od 52% cacana nije izaslo na izbore vlast su preuzeli uzurpatori,manipulatori politicki lopovi i kriminalci bez obraza casti,postenja i dostojanstva.sikter bre!
Sve je to super, ali me interesuje kako se to od opozicije niko ne prikazuje sa porodicom. Da vidimo da su porodični ljudi verni tradiciji?
Šta me interesuju njihove porodice? Neću ih za kumove. Nama treba neko ko radi svoj posao kako treba i za šta ga plaćamo.
Ako ti ne valjaju, ti celivaj sns mozgove kome ceo grad zna ko su im i kakve su im švalerke.
Recite nama koji ne znamo, a u gradu smo…
Pa ako ne znaš kakve plaćaš skoro 10 godina, ko sam ja sad da ti otvaram oči? Jel ti odgovara? Glasaj ih opet. Ja sam za promene. Ende.
Sto samo Miluna i ovog celavog Igora , a gde su zamenici, pomocnici i ostali zaposleni bez odgovarajucih diploma ali preko kreveta, sve to obrisati metlom bez izuzetka, nema sns -ovac da je dobar, to je sekta bez mozga i karaktera sve to izbacite a da su pametni otisli bi sami a ne da ih narod isterava a sve cemo ih juriti po ulicama
Nisam za smenu gradonačelnika !
Сви смо љути, пишемо у бесу, али људи, молим Вас, обратите пажњу на правопис. Нисмо ми ЋАЦИ. Победимо памећу, љубављу и културом, као љто то студенти раде. Љубав је јача од мечке! Пумпај!!!
Narode gledajte,kako ih goloruki narod Miločaja ne jebava,policiju i zardarmeriju i onih stotitanjak sa maskiranim
kapuljačama.
Da zashvalimo onom njihovom mestaninu sa megafonom,sto u mraku nije pala krv i sto ih je non stop smirivao!
Zovu seljaci one maskirane,da izadju van policijskog kordona!
Lukava seljacka posla,ima ih u pozadini maskirani mrakom ko zombiji.
Jebu seljaci iz mraka,bacaju granje kamencuce,a u drugoj ruci drze kamenicu,ko da drze glavicu kupusa, zene jaja,zovu seljaci lojaliste,dovedeni pitaj boga odakle, seljaci opremljeni armaturom,motkama i kamenjem od nekoliko,
kila kao pobesneli psi.
Ovi do policije se setkaju kao da je setaliste!
Ima ih svih uzrasta non stop dobacuju,pljuju i drze
govor u lice policiji,da je ne izdrzivo.
Ubacili su i zardarmeriju,zajedno sa policajcima za razbijanje demonstracija,ali ovog puta zandarmerija poneki nauruzani dugim crvima.
Podalje u mraku od zardamerije..
Suvremena na vreme,cuje se neka razdrazenost,ne znas dali je covek ili zivotinja.Sjebalo policajce i zardarmeriju,niko nije računao na mrak,vidi se da policijiji nije po volji jos polunasmejane seljacke face koje im svasta dobacuju a svi se medju sobom poznaju,sve se okupilo i staro i mlado.Sve sto je vise vreme prolazilo seljaci svi jos vise naelektrisani.
Poneki policajac u civilu,iz daljine bezuspesno
pokušava mobilnim da snime seljake u mraku.
Preti narod odbornicima ,da kad ne bude policije,da Ce se pojedinačno obračunati.
Da zashvalimo sto sinoc nije se prolila krv u Molocaju mestaninu sa megafonom,i njega je u onoj guzvi,okrznula motka po glavi!
Podrška opoziciji Čačka. Dve opaske, zašto Miluna nazivate gradonačelnikom kada je pokrao izbore, i šta će vam Ćendić naprednjak ?
Kako kompletna opozicija.. sta je sa Novim DSS, oni su na republickim izborima samostalno bili na trecem mestu u Cacku.
Gde su vama naprednjaci ljudi bez repova, da nesto kazu i izjave? Nece nilo, sve ste zavrnuli, i slagali.
Sve oko vas okupili najgore, umesto najbolje ljude koje imate. Takve stavljate sa strane, dok i njima ne pukne film, pa budu vam opozicija a onda ste ga ugasili. Samo je pitanje trenutka
Onda ce vam bika, sanja, daca, bilja i druge skupljati glasove, koje skupa nemamj 50 glasova. Sto poslanica je jer je narod Cacka glasao hahahah? Ili neki od odbornika? Ili vi sami?
Morate prsve ljude da gurate, inace je kraj. Sekretar skupstine, hahahahah pa nema dalje !!!
Nemaca se oslobodismo za 4-5 god.ali ovih što nam oteše državu teško,već prođe 13 god.stvoriše mafiju,pljačkaju nas,otimaju,moramo svi,sav normalan narod da podržimo našu pamet,naše studente,da im uručimo Državu na upravljanje..
Pa ovi su nam na grbači 30 godina.Sve ste drugo u pravu ali ja nikako ne razumem ovaj narod.Nisu samo penzioneri u pitanju ima tu i mlađih delom ucenjenih,delom bez normalnog rasuđivanja ove pošasti što nas je snašla.Pa sada ako se ne daj bože stane,bolje da nas nema.
VLAST MILUNA MOZGONJE I NJEGOVIH KOBILARA IZ ERČEGA OSTAĆE VEČNI ŽIG SRAMOTE NA LICU OVOG GRADA.
U pravu ste, kumče guzonče je neizbežan, svestan je on toga i čeka samo da dođe na red,obrukao je „kumstvo“sram ga bilo!Proradiće institucije vrlo brzo „na žalost kumče će najverovatnije biti tamo gde mu je mesto što svojim delima to i zaslužuje:zatvor,apsu,čorku,prdekanu apsanu,iza rešetaka…
UHAPSITI KRIVOKAPICA PUNOGLAVCA,SOKOLA…
Soko pao,Soko pao…
Treba se pripremati,svi znamo kako su oteli izbore,zgadi mi se zivot
u Cacku,kad vidim ono bure mesa,Pipera.
Znaci bice veselo u Cacku. Pa lepo
Hahahahahah
Ako posle takvog ponizenja odbornici sns nastave da im se klanjaju i rade sta im ovi kazu, sve to treba onda duplo sledeci put i smenom, sve najuriti. Oni ce njih sa postave da
Ih narod gadja, a oni iz zgrade da se smeju
E moji buzdovani