Studenti iz Kragujevca krenuli na vidovdanski marš, večeras u Bresnici
Sutra se, na Vidovdan, u Kraljevu održava studentski skup ,,Sve se vidi na Vidovdan“.
Tim povodom započet je marš od Kragujevca do Kraljeva koji su organizovali studenti u blokadi Univerziteta u Kragujevcu.
Nakon prošlogodišnje turneje pešačenja kroz Srbiju, studenti iz Kragujevca sada marširaju hrabro ka Kraljevu u susret vidovdanskom skupu.

U koloni koja je danas nešto posle 12 časova krenula iz Kragujevca našli su se osim studenata i građani iz kragujevačkih zborova, čija se zastava vijori na početku kolone.
Nisu Kragujevčani jedini koji pešače, u Kragujevac su ovim povodom došli i studenti i građani iz drugih delova Srbije. U koloni se pored kragujevačkih vijori i zastava ,,Pazova pumpa“, a tu su i studenti i građani iz Beograda, piše Glas Šumadije.
Kolona od stotinak ljudi uputila se ka Kraljevu nakon odavanja 16 minuta počasti žrtvama pada nadstrešnice u Novom Sadu, ispred PMF-a. Očekuje se da u Kraljevo stignu sutra oko 16 i 30 časova, gde će im biti organizovan doček, a noć će provesti u Bresnici kod Čačka.


































