FON demantovao da prekida blokadu
Provladini mediji i brojni čačanski naprednjaci danas su preplavljeni vestima da Fakultet organizacionih nauka prekida blokadu i počinje sa nastavom 5. maja. Ipak, ova informacija nije tačna.
Kako nam je rečeno od strane studenta FON-a, celokupna zabluda je nastala zbog toga što je Nacionalno telo za akreditaciju i obezbeđenje kvaliteta u visokom obrazovanju (NAT) izdalo saglasnost FON-u za održavanje online nastave, ali da studenti ostaju u blokadi.
O navodima prorežimskih medija oglasio se i Dekanski kolegijum FON-a, kako bi ih demantovao, naveli su da će nastava početi kada se za to steknu uslovi.
Objašnjavaju da je dokument koji su objavili pojedini mediji interna simulacija potrebnih radnih dana za nadoknadu nastave. Dekanski kolegijum je napravio nekoliko takvih alternativnih planova nadoknade nastave sa različitim potencijalnim datumima početka, kako bi se zaštitila prava i interesi sadašnjih i budućih studenata i zaposlenih.
Kažu da su u toku intenzivni razgovori sa studentima, razmena i analiza predloga i ideja, sa ciljem definisanja najboljih načina za nastavak njihovog obrazovanja, koji neće ugroziti njihovu borbu za pravednije društvo i ispunjenje studentskih zahteva.



































Dekanski kolegij nek se zamisli kako ce odgovoriti na tuzbe studenata koji izgube porodicnu penziju,stipendiju i godinu.
Dekanski kolegijum FON-a bi trebalo da razmisli kako je moguće da se zanemare
interesi ogromnog broja studenata kojima nije data mogućnost da se izjasne o prekidu blokade a da se uvaži značaj i mišljenje tzv “ plenuma“ koga sasačinjava daleko manji broj anonimnih studenata
FON trazi od studenata samofinasirajucih da plate sve rate iako i dalje ne radi! Kakav je ovo demanti dok studenti koji nisu blokaderi drhte i cekaju da se smilujete kako bi nastavili studiranje?! Tuzni roditelj studenta
Bravo studenti! Samo ostanite čvrsto zajedno.