Protest “Srbija uz šapice“ i u Čačku
U subotu, 14. juna, u 14 gradova širom Srbije održaće se protest “Srbija uz šapice“. Među tim gradovima je i Čačak.
Protest je zakazan za 11.59 časova ispred Veterinarske inspekcije, koja se nalazi u zgradi Moravičkog upravnog okruga u Ulici župana Stracimira.
— Ako voliš životinje, ako ti je dosta njihovog stradanja, ako si spreman da se boriš za njih, dođi — poručuju organizatori.
Protesti će sevodržati i u Novom Sadu, Subotici, Kikindi, Sremskoj Mitrovici, Pančevu, Kraljevu, Nišu, Kragujevcu, Zaječaru, Pirotu, Boru, Požarevcu i Beogradu.
Svi protesti počinju u 11.59 časova, s jasnom porukom da je “minut do 12 za primenu zakona“.
— Svaki dan u našoj zemlji veliki broj napuštenih, ali i vlasničkih ljubimaca strada. Od gladi, zanemarivanja, prebijanja, zlostavljanja… Te životinje ne mogu da se izbore za sebe, ali mi možemo da budemo njihov glas. Pakao kroz koji prolaze mora da prestane. Zakon postoji, ali se ne primenjuje! Zato dođi na građanski protest da svi zajedno pokažemo da je dosta i da hoćemo primenu zakona i bolji položaj za one koji ne mogu da se izbore za sebe — navodi se u pozivu.



































Volim zivotinje jer imam dava mala psa. A sad ste poceli da uvodite politiku i u veterinu. Preteraste. Bitno je da nadjete razlog da izadjete na ulice.Umesto toga postavite hranilice i vodu za ljubimce na ulici.
Ne zelim psa na ulici, resavajte to.Inace, imam Njufa i brinem o njemu.
Da nije ona igračka na litijumske baterije?
nemam preča posla jer nam je u državi sve bajno.Ostalo je još samo da rešimo problem šapica i biće nirvana!!Povraća mi se već od „šapica“ u trgovinama,prevozu,prodavnice i groblja za „šapice“…Još malo pa ćemo morati da ustanemo i ustupimo mesto „šapicama“.Da se razumemo imao sa 4 psa ali ni jednu „šapicu“.
E, Branko, Branko. 4 psa si imao i ništa od njih naučio nisi. Što samo pokazuje da ni za sebe nisi, a kamoli za druge. Empatiju ne bi prepoznao ni da te za doope ujede. A nešto mi se javlja da ni u prevozu ne ustaješ slabijima od sebe. Na stranu što si skroz omašio poentu, koja je na primeni postojećeg zakona, a ne da li neko psa zove šapicom, psom, kerom ili džukelom.
@Branko
Ti druže imaš problem. Ne bi bilo loše da odeš na gugl i malo pronjuškaš vezano za psihoterapiju. Pomaže a i ne goji.
Svako ko voli zivotinje da ih vodi kuci. Ima dece i ljudi koji se plase ili su alergicni na dlaku. Svi koji dodju sutra da povedu po jedno kuci. Danas prolazim gradom i puno invalida prosi. Sta nam je humanije.
Evo sve trcim
A ako trazite postivanje zakona zasto ih uvodite u javni previz bez transporta? Licemerni ste
Empatija nam nije jača strana.
Podržao bih sledeć objavu
… Svaki dan u našoj zemlji veliki broj napuštenih, iscrpljenih, bolesnih ljudi strada. Od gladi, zanemarivanja, prebijanja, zlostavljanja… koje sprovodi režim….
Slažem se da ne treba maltretirati životinje ali kada se ovo pitanje diže na ovaj nivo u situaciji u kojoj se trenutno nalazi naša država i društvo… sramota.
ČIBE,ČIBE,ČIBE BRE…
Secate se onog filma-I konje ubijaju,zar ne.
E,pa…
Tako je Branko. Ovi novokomponovani seljoberi provalili internet i drustvene mreze pa hoce da budu moderni,a slama im viri. Sve vam smeta!A ova “neprofitabilna” drustva samo vas pumpaju da bi oni napunili dzepove. Bolje vise postujte ljude!
Taj zakon treba sprovoditi, sve pse u vlasnistvu registrovati a za izbacivanje stenaca na ulicu naplacivati visoke kazne. U Grckoj i Turskoj ima mnogo pasa i macaka na ulicama ali je njihov odnos prema zivotinjama mnogo bolji. Postavljene su hranilice za pse i macke, ubaci se prazna limenka ili prazna plasticna flasa, a hranilica izbaci jedan obrok za psa. I sve je u redu.
Seljaci se plase pasa i macaka, imaju atavisticki strah i potrebu da stite kokosinjac.
Mašite poentu, jer ste brzopleti. Daje se ogroman novac iz budžeta i raznih fondova iz EU za humano zbrinjavanje životinja, a taj novac ide u tuđe džepove ili se preusmerava za namene tipa finansiranja Ćacilenda i sličnih ustanova. Psi se zloupotrebljavaju za borbe pasa, za treniranje pasa za borbe, ili ih puštaju da se sami pokolju, gladni i u fekalijama do guše. Pas je prva priitomljena životinja, plemenita je i prati ljude i pomaže čoveku dva miliona godina. Da mu nije pomagao u lovu i čuvanju, ne bi možda ljudska vrsta opstala. Nije sve počelo sa nama i sa nama treba da se završi. Dužni smo da brinemo o svemu na planeti, a sadašnji način života oduzeo je pravu svrhu mnogo čemu. To ne znači da sve treba istrebiti.
More razlaz,kučići i pedri privilegovani aj u zdravlje
Pa dosta je primitiva, sirovina i grubost bila privilegovana. Sad će malo tu biti razlaz. Jer ima ljudi koji su veće džukele od bilo kog psa, i veće pederčine od bilo kog homoseksualca. Tu je zakazao po meni i zakon i azil i sterilizacija.