Veličanstveni skup u Užicu
U Užicu je danas održan veličanstveni skup na kome je sa prepunog Gradskog trga Aleksandru Vučiću upućena jasna poruka da sa građanima Srbije nema šale, da to što je režim počeo da batina i hapsi nikoga nije uplašilo, da su izbori i pad režima neminovni.
Tu poruku nisu poslali samo Užičani već i brojni građani drugih gradova koji su se odazvali na poziv „Srbijo, Užice te zove“ i danas došli u Užice. Bili su tu Čačani, Požežani, Ariljci, Ivanjičani, Valjevci, Šapčani, a došli su i Beograđani i Novosađani …

Užičani su se i ovog puta pokazali kao dobri domaćini, pa je posluženje za goste bilo na uličnim tezgama.
Sama organizacija skupa bila je na najvišem nivou sa perfektno odrađenim obezbeđenjem skupa, obezbeđenim parkinzima za goste, a prevaziđeno je i isključenje struje koju je lokalna naprednjačka vlast obrazložila prilično glupim razlogom.
I govornici su bili sjajni, advokat Božo Prelević, glumac Tihomir Stanić, rektor Đokić …
U Užicu su danas bili i veterani, koje građani svuda pozdravljaju sa posebnim pijetetom.
Naravno bili su i bajkeri koji, po prirodi stvari, uvek na sebe skrenu pažnju, a kombinacija veterani i bajkeri svakako ne prolazi nezapaženo.

Povod za organizovanje današnjeg skupa u Užicu bilo je nasilno postupanje policije prethodnih dana tokom blokada zlatiborskog puta i hapšenje devetoro ljudi među kojima su odbornici u Skupštini grada Užica, profesori, studenti …

Čačani u Užicu
Nakon prekomerne upotrebe fizičke sile, vlast je nastavila sa primenom mera pritvora uprkos nepostajanju pravnog osnova za tako nešto.

Pumpaj
A onda danas na ulicama Užica nije bilo nijednog uniformisanog policajca, nijednog do zuba naoružanog žandarma. A bilo je nakon održanih govora i protestne šetnje i blokade zlatiborskog puta.
Bilo je i neobičnih situacija kao što je ova na našoj fotografiji – Za kralja i otačastvo u (Titovom) Užicu.
Ambijent u Užicu danas je bio za svaku pohvalu i sa puno simboličnih poruka.
Evo još fotografija i snimaka sa današnjom atmosferom u Užicu:

Po okončanju današnje blokade zlatiborskog puta sledi izveštaj našeg dopisnika iz Užica Nenada Kovačevića.
_________________________






































SNS- skup cine matori ljudi
Studenti- skup cine mladi
Postavlja se pitanje, ko treba da se pita? Na kome ostaje ovi sve?
Odgovor – Kraj je, jasno je svima
Vidoviti Tito je rekao a Basara zapisao:
„Narodi koji imaju ovaku omladinu za svoju bidićnost ne treba da brinu.“
Ima duplo više nas omladine koja je misli tako.
Užičani su naročito nezadovoljni jer pod ovom vlašću nisu dobili ništa – ni jednu fabriku,put, ni obećani klinički centar, ama baš ništa osim polupismene SNS vlasti koja je grad uništila!
Поштено говорећи није Ужице добило ништа много више ни од једне власти после социјализма. Зашто је то тако треба размислити