Čačak na mapi PRAJD KARAVANA
Čačak je jedan od šest gradova u kojima će tokom jula i avgusta održati mirni protesti u znak podrške LGBT+ osobama, najavilo je Udruženje Da se zna!, jedan od organizatora Beograd Prajda.
Aktivisti i aktivistkinje će ove subote posetiti Niš i Leskovac i u oba grada održati mirne proteste u znak podrške LGBT+ osobama na jugu Srbije, a uslediće posete Čačku, Kragujevcu, Kruševcu i Užicu.
– Na mirnim prostestima ćemo istaći ovogodišnji slogan Beograd Prajda – “Za porodicu” i ovim činom želimo da naglasimo da LGBT+ osobe ne traže posebna prava, već želimo isto što i svi drugi ljudi – ljubav i prihvatanje, prvenstveno kod svojih najbližih, u porodici. Želimo i da porodice koje stvaramo sa svojim izabranim partnerom ili partnerkom budu pred zakonom prepoznate. A posebno želimo da pozovemo LGBT+ osobe na Beograd Prajd, gde negujemo ljubav i zajedništvo – porodične vrednosti, navodi se u saopštenju Udruženja Da se zna!
Udruženje Da se zna! navodi da se bavi mapiranjem i dokumentovanjem slučajeva nasilja i diskriminacije prema LGBT+ osobama.
– Poruka koju ovim činom šaljemo je poruka ljubavi, tolerancije i prihvatanja, a želimo da verujemo da ćemo istim vrednostima biti i dočekani. Ipak, nakon najave Prajd karavana, koji će tokom jula i avgusta obići ukupno šest gadova u zemlji, na društvenim mrežama Udruženja Da se zna! dobili smo lavinu pretnji, uvreda, poziva na linč i obećanja da nam “to neće proći”. Oba skupa (Niš i Leskovac) su legalno prijavljena policiji, te očekujemo da, u slučaju eventualne opasnosti, naše pravo na slobodno okupljanje bude adekvatno zaštićeno.
Ovaj projekat je podržan kroz Program za lidere i liderke u oblasti ljudskih prava koji Hartefakt sprovodi uz finansijsku podršku Evropske unije. Program se realizuje u periodu 2024 – 2026. godine i bavi se pitanjima socijalne isključenosti, nasilja te pozicijom marginalizovanih i manjinskih grupa u Srbiji, podstičući demokratsku političku kulturu i poštovanje ljudskih prava. Kroz ciljane intervencije, projekat teži da poveća praktično razumevanje izazova sa kojima se suočavaju branitelji i braniteljke ljudskih prava na terenu i kritički ispita obrasce nasilja usmerenog ka onima koji zastupaju marginalizovane zajednice, objašnjava se u saopštenju.
______________________________________________________






































Opet neka gadost u reziji naprednjaka. Pola skupstine grada ce da bude u toj gomili naprednih i nazadnih.
Ето шта смо доћекали,уместо да се изборимо за изборе ми причамо о хомосексуалцима.Какав караван,какви бакрачи,напоље са тим,у Београд а овде у Чачку живи поштен свет!Ено им га Сунов син-Миливојевић,браћа Жижовић,па пут под ноге бре,а не да нам трујете децу.ФУЈ!!!
Damo nam pederi i lezbejke jos fale.
Sns djavoli ba celu sa vesticom brvnaric.
totalno nebitni skupovi i jos nebitnija tema u smislu aktuelnih desavanja
a pedera i lezbejki trenutno u foteljama imamo i previse
izborili su se oni dobrano za svoja prava
a ovi sto od tih skupova zaradjuju, man’te nas se! Kapiramo da morate da opravdate svoje masne plate i panaze, belosvetska putovanja i nekretnine koje ste nakupovali, ali jednostavno nije trenutak
imamo preca posla!
Nece da moze rodjo….
Blokaderi duginih boja!
Procitah komentare, sve je jasno.
VOX POPULI VOX DEI
Možete da nam pu..te i li…te, uz nas su Aco i Ana.
Sta reci, pa j**ite se kako znate izmedju sebe, ali tamo daleko.
Sve je jasno : Azdejković je jasno rekao da im ni jedna vlast nije više pomogla od sns-a, zato je glasao za Vučica…
Red im je da se oduže Oskaru, zato su organizovali kara- van trasom narodnih protesta, da ih kompromituju.
Dijagnoza za njihovu bolest počinje sa F, zato neka ih, rodjeni su tako, ali parade- NE.
Ne dolazite, niko vas ne dira, niko vas ne treba, ne pravite cirkus, znamo da je to jedan od simptoma vašeg stanja.
Jel na celu kolone lezba Brnaba,brez gaca?
Ja bi ih sve dao Velju da ih on malo nagna.
Mutap i Tanasko se nisu cimali zbog ovoga sigurno..
Dodji Petra pa nam reci to u lice ako smes da se pojavis
Kažu da ako sin vidi pedera može da se zarazi.
Ne znam samo kako deci objasniti, kad vide ko nam vodi državu, da budu pošteni, vredni, normalni.
Neka probaju da prosetaju kroz Cacak. Mrzelo me da idem koje kude da im priredjujem dobrodoslice, ali ako mi se priblize u Cacak, tesko cu se suzdrzati. Preporucujem da svoju bolest lece negde drugde.
Opa opa bice belaja ce lupamo pederima jaja. More marš što dalje iz Čačka u Beograd pa se gore šetkajte ionako ste zastranili skoro svi komplet čast izuzetcima. Krst i ikonu svoje slave i da im pripremimo valjani docek Amin
Pa njih neće imati ko da čuva. Imamo sudske presude u kojoj svako ko je nezadovoljan može da javno izrazi svoje nezadovoljstvo da blokira ulice, puteve državne institucije da bije policiju i da ne odgovara. Onda komotno može da se spreme svi koji su protiv dolazak ovih … i da spreče njihov dolazak u Čačak. Kao i održavanje prajda u Beogradu. Konačno posle 25 godina oni su nezaštićena vrsta
Opet ce kumic i pajser da ga primaju.
Da se zna je termin koji srbi koriste da bi nesto upamtili, a u ovom slucaju treba sto pre zaboraviti,jer je ovo zapadna ujdurma,koja truje mlad svet. Znamo mi da vas je oko 15 odsto, a sta ce da radite iznedju cetiri zida je vas problem.U srbiji to ne prolazi,da se zna.
Ne znam samo kuda ce šetati. Ovo je ipak Čačak a kod nas to neće moći
Ovo se ne sme dozvoliti. Do kad vise sodoma i gomora. Dosta trovanja!!!
Hajde Cacanske magupcine,ako imate alatku,
skinimo se goli i docekajmo
ih kao domacini.
Alo satane ne u naš grad,lose ce da se provedete hocete decu da nam trujete bagro satanistička. Čekamo vas samo izvolite
Ajmo svi lepo da se udruzimo da ih docekamo kao pravi domacini, kako samo to Cacani znaju.
NEKA DODJU NA ČELO KOLONE VUČIĆ I DAČIĆ DA SE DRŽE ZA RUKE ,LJUBE U USTA I POKAŽU DA NEMAJU NIŠTA PROTIV TOGA,TO VAM JE JEDINI PROJEKAT SNS-A,BAGRE PEDERSKE MARŠ IZ SRBIJE
Njima dozvoljavate da paradiraju ulicama a studente hapsite. Sramota!
More marš iz moje avlije. Čekamo vas samo probajte da dođete. A ova Petra na čelo da vidimo ko će kome da p….i l…. U Čačku niste dobrodošli i to ćemo vam sa zadovoljstvom pokazati. More marš iz moje avlije.
More marš iz moje avlije. A Petra neka stane na čelo kolone pa da vidimo ko će kome da p…. i liže…, Evo jedva čekam da dođete da vas ugostimo baš kako treba. U ČAČKU jedva čekaju da vas vide. Decu nam tunele,lomiti,hapsite. Ma more marš iz moje avlije ološ zajedno sa Oskarom i Anicom.
Ovoliko komentara na ovu vest, a na blokadama u Čačku retko ko. 😀 Uvek sam voleo ove internet ratnike, a u realnosti ćorak. Bolje da se bavimo kako da se spreči odlazak omladine iz grada, pa i Srbije, nego da gledamo koga ćemo da bijemo i ko nije dobrodošao u grad. Ako već podržavate studente i njihovu priču, onda i ovi ljudi, makar bili i strani plaćenici, treba da imaju pravo na okupljanje, zar ne? Ili je u Srbiji ama baš sve selektivno ličnom ukusu. Ajmo narode, možete puno bolje od mržnje, inače ćete ovakvim stavom oterati i ono malo normalne omladine što je ostala. Uz vas ovakve nije ni čudo što je Vučić 13 godina na vlasti. Prst na čelo. Širenje mržnje je uvek kontra-produktivno.
Zar nije u organizaciji jedan poznati turistički radnik i izdavač iz Čačka,inače veoma omiljen svuda?
UZASS,to treba ZABRANITI,u celoj Srbiji Danam setaju tate i mame sa decom,mladici i devojke zaljubljeni,bake i deke koji su po 40- 50 god u braku.Hvala dragom bogu,svi su mi normalni u porodici i sire i imaju svoje porodice.U Rusiji i Turskoj nema takvih bilesnika.,patoloski bolesnici.
Cacani da vas potsetim.
Kada je bio zadnji prajt,policija je u dnu
stepenista crkve.svetog Marka,u opremi za razbijapje demostraciji oko
njih 15 bilo okrenuto,prema vratima crkve.
I ako je na 50 metara bijo jos jedan policijski kordon.
Prolaskom LDJiPITI pored,naspram crkve svetog
Marka njih nekoliko je skinulo donji deo gardarobe I golo dupe okrenuli prema crkvi.
Ni Dan danas mi nije jasno
zasto je policija zatvorila telima izlazak iz crkve.
Samo kukate i krivite druge političare itd, hajde neka organizacija da se nešto uradi.
Dođite i veoma ćete lepo biti dočekani pod navodnicima. Koliko sam obavešten organizator će da ih vodi u pranjane na violini taman mečki na rupu.