Užičani započeli novi oblik protesta Šetnje i blokade u raznim delovima grada
Užičani su započeli novi oblik protesta, pod nazivom „1 od 4“, tokom koga će svake večeri orgnizovati proteste šetnje i blokade saobraćajnica u jednom od četiri gradska naselja i pozivati sugrađane da im se pridruže u borbi za uređenu Srbiju.

Šetnja Foto: Privatna arhiva
Nakon sinoćnjeg okupljanja ispred užičke skupštne, demonstranti su se prošetali centrom grada i, uz Dovarje, stigli u naselje Senjak gde su, na jedan sat, blokirali Ulicu Miloša Obrenovića.
Tokom blokade, nosili su karikaturu gradonačelnice Jelene Raković Radivojević (SNS) od koje su zahtevali da im se obrati, stvarali buku i uzvikivali „Izlazite napolje“, „Užice na ulice“.
Predsedniku Srbije poručili su „Raspiši izbore, kukavice„, a potom se vratili ispred skupštine i time završili miran protest.
Na skupu ispred užičke skupštine obratio im se profesor i aktivista udruženja „Da (ne) dišemo Duboko“ koji je poručio da je „sloboda na vidiku“.
Okupljeni su oduševljeno pozdravili profesora, jednog od devetorice Užičana koji su bili uhapšeni i pritvoreni nakon blokade puta Užice-Požega, 6. jula, koju je Žandarmerija brutalno razbila. Oni se sumnjie za napad na policiju.
Posle pritvaranja, profesoru je pozlilo, pa je završio u na intenzivnoj nezi užičke bolnice iz koje je pušten juče, nakon ukazane lekarske pomoći.
Njemu i šestorici učesnika blokade, ukinut je pritvor od 30 dana i braniće se sa slobode. Ostaloj dvojici, naknadno pritvorenih i osumnjilenih za isto krivično delo, određen je kućni pritvor.

Branko Nikolić Foto: Privatna arhva
– Pokazali ste da je ovo grad istinske slobode, slobodnog uma, slobodnih ljudi – kazao je Nikolić, citirajući stihove Branka Miljkovića „Da li će sloboda umeti da peva, kao što su sužnji pevali o njoj“.
Zahvalio se Užičanima na velikoj podršci, a okupljeni su ga pozdravljali povicima „Branko, mi te volimo!“
Dok je bio na lečenju u užičkoj bolnici, kazao je, „uverio se u to da je zdravstveni sistem na ivici opstanka i da opstaje zahvaljujući predanim ljudima koji u njemu rade“.
Dodao je da „ne može iskazati koliku pažnju i negu je dobio od profesionalaca i divnih ljudi na odeljenju kardiologije užičke bolnice“, gde je bio na lečenju.
– Hvala tim divnim ljudima, od kojih su neki ovde sa nama. Hvala, Užice! Hvala, Srbijo! Nećemo da stanemo dok ova zemlja i ovaj grad konačno ne budu naši – poručio je profesor Nikolić.
Njegov kolega Marko Strika je istakao da „onako kako vrh države uništava Srbiju, tako podanici tog režima u lokalnoj vlasti uništavaju Užice“.
Odbornik DS Branko Ilić kazao da je „potrebno da se smeni lokalni režim, na čelu sa gradonačelnicom i da ode u špajz grada na Đetinji“.
Novi protest zakazan je za večeras ispred skupštine grada, od 19, 30 časova.
_______________________________________________________________






































Dali su oni normalni? Blokiraju sami sebe.
Užičani carevi planete !!!
Sve što im padne u pamet to primenjuju.
Ali ne pada im nikakva ideja da narodu bude bolje.
Zle ideje je lako smisliti ali problem je smisliti ideju da se sistem promeni na bolje. E to je klincov moj brale za to treba dobar mozak batina i odgovornost.
E to niko nema osim TITA 🙂
Joj kakva greška piše Užičani a ja čitam uličari mada nema tu velike razlike jer kako protumačiti besciljno lutanje kako bi naš narod reko ko guske u magli.Pogrešno čitaju istoriju naročito onu o Užičkoj republici iz 41 bilo jedno zlo ne ponovilo se pitajte Čačane,pardon četnika Velju Ilića😀😀😂😂😂
Чини ми се да је доласком гостију у недељу окончана борба Ужичана против неодговорне и нестручне власти Ужицаћ. Били смо на корак за макар формално кажњавање одговорних
због Врутака,депоније,неостварених пројеката централног фекалног колектора и гасне котларнице,а нарочито кањона реке Ђетиње и бициклистичке стазе,а како писмо и водоторња.
Hajte sad na godišnji odmir pa u škole,fakultete i radna mesta.Inače če mo uskoro svi u fijaker pa u Božju mater što kaže Rahela Ferari
Сви су захтеви оправдани, све је ок, само не треба блокирати саобраћај. Заиста је излизано и контрапродуктивно. Окупљање да, блокада не
Uhuhuuuu! Ima ih puno. Sigurno 50.ero. Pitam se dali su to građani i kojeg reda. Siguran sam da su iz reda BAGRI I OLOŠA.
Gde su cacani? Bravo za Uzice!