SNS nastavlja sa terorom: Ubačen Molotovljev koktel u automobil brata smenjenog komandanta SAJ-a
U noći između srede i četvrtka ubačen je Molotovljev koktel u automobil čiji je vlasnik Srđan Vulević, rođeni brat nedavno smenjenog komandanta Specijalne antiterorističke jedinice (SAJ) MUP-a Srbije Spasoja Vulevića, potvrđeno je agenciji Beta iz izvora bliskih porodici Vulević.
Nedeljnik Radar je danas objavio da je u noći između 1. i 2. oktobra u Beogradu ispred porodične kuće u kojoj živi sa suprugom i maloletnom decom zapaljen i izgoreo automobil Srđana Vulevića, najmlađeg brata pukovnika Spasoja Vulevića.
Agencija Beta saznaje da je zapaljen automobil marke „citroen C1“ u Bulevaru Arsenija Čarnojevića na Novom Beogradu, ispred zgrade gde živi porodica Vulević.
„Za sada nepoznata osoba, ili više njih, je slomila bočno staklo na automobilu i ubacila Molotovljev koktel“, rečeno je agenciji Beta.
Policija je izvršila uviđaj, ali se nije oglašavala ovim povodom.
“Na osnovu policijskog izveštaja i stanja sa terena zapaljen je auto mog rođenog brata tako što je NN lice slomilo bočno staklo i ubacilo zapaljivu smesu u utorak na sredu u 3.10 ujutro”, rekao je za Insajder Spasoje Vulević, nedavno smenjen komandant Specijalne antiterorističke jedinice (SAJ) MUP-a Srbije.
On je naveo da ga dosad niko iz policije nije pozvao niti kontaktirao,
Komandant Specijalne antiterorističke jedinice (SAJ) MUP-a Srbije Spasoje Vulević pre mesec dana smenjen je s mesta komandanta SAJ-a i na svoj zahtev je penzionisan.
Vulević je agenciji Beta kazao da je u 4. septembra doneta nova sistematizacija radnih mesta i da mu je u petak 5. septembra saopšteno da se na njega kao komandanta više ne računa, jer nije pod kontrolom Aleksandra Vučića.
„Posle završene vojne gimnazije i vojne akademije proveo sam 33 godine u SAJ-u. Počeo sam kao običan pripadnik jedinice, prošao sve linije komandovanja, a od 2005. godine sam komandant jedinice. U petak 5. septembra su me smenili i ponudili mesto savetnika ministra. Ja sam tu ponudu odbio i na moj zahtev odlazim u penziju“, rekao je Vulević.
On je naveo da su ga o smeni obavestili ministar Ivica Dačić i direktor policije Dragan Vasiljević.
„Dačić i Vasiljević su me pozvali i kazali da na mene ne računaju jer, kako su rekli, predsednik (Aleksandar Vučić) ne želi da ima oružanu formaciju koja nije pod njegovom apsolutnom kontrolom, i da zbog toga ja više ne mogu da budem komandant“, kazao je Vulević.
__________________________________________________________________






































stop naprednom teroru
Polako ,je…. im kevu ali žešće ,2 oka za jedno oko ,mamicu im hohštaplersku
Kako se meni čini narod će morati da traži zaštitu od lokalnog lovačkog društva od pandurčina nema vajde.
I to veoma uskoro.
Upali smo u mračno doba.
Glupi narode dokle ćete da se palite na ove nameštaljke .Ako su ga smenili zašto bi palili automobil.
Fizički jeste smenjen, ali je ostao lik i dostojanstvo uticaja pukovnika u elitnoj jedinici, Nije dao „zeleno“ svetlo jedinici da se odrekne njega i tog svog dostojanstva te jedinice za rad interesa SNS stranke. Zato naci pripadnici stranke vrše pritisak krimi radnjama. Nadam se da time sebi pucaju u čelo.
Веома јасна порука: ако се ово ради врхунском професионалцу у области одбране и безбедности, шта могу да очекују и чему да се надају „обични“ грађани Србије?!
To je dacicevo djelo ,reko mu vucic jer zna da dacic voli koktele.Koje su ovo nove smecarske novine.
Mozda je bio baja i terao silu dok je nosio uniformu a sad mu se to vraća
Isto kao što RUSI seju dronove po EVROPI tako i kod nas ISTA MANTRA ,SNS kriv za SVE PODMETAČINE od strane mentora iz Evrope — PA ZAR NE VIDITE DA JE SVE TO PROVIDNO
Lovci ne mogu da pomognu policija im bez osnova, navodno zbog zakasnelo lekarskog pregleda oduzima oruzje, iako je zakonom određeno da se novo lekarsko uverenje dostavlja PO isteku prethodnog, a ne do isteka prethodnog lekarskog uverenja, čista otimačina.
Lovci ne mogu da pomognu policija im bez osnova, navodno zbog zakasnelo lekarskog pregleda oduzima oruzje, iako je zakonom određeno da se novo lekarsko uverenje dostavlja PO isteku prethodnog, a ne do isteka prethodnog lekarskog uverenja, čista otimačina.
I nikome nije čudno kako je čovek 20 godina bio komandant SAJ? Kako neko tako mlad postane komandant takve jedinice i tu ostane toliko dugo? Da li znate neku jedinicu u policiji ili vojsci gde je neko bio komandant toliko dugo? Čovek nije smenjen, već je otišao u penziju po Zakonu. Ponuđeno mu je mesto savetnika koje nije prihvatio, već je izabrao samo penziju, u koju bi otišao i da je prihvatio to mesto ili je možda trebao da ostane još 20 godina?
Posle Vojne Akademije je napustio vojsku i prešao u policiju kao mnogo njih koji su u to vreme na taj način izbegli da budu raspoređeni u područja zahvaćena ratnim sukobima, da se ne lažemo!
A paljenje auta bilo čijeg svakao treba da se kazni i objavi ko i za koga i zbog čega je to uradio.