Ucene i pritisci SNS na radnike: Kvota za Čačak 3.000, Lučane 1.000 (VIDEO)
Iz različitih delova Srbije danas i sutra kreću ili će krenuti kolone pristalica vlasti, kao i oni kojima je u državnim preduzećima gde rade sugerisano da bi trebalo tu da se nađu. Svi imaju isti cilj: Beograd, konkretno Trg ispred Skupštine, gde vlast u subotu održava svoj, kako je najavljeno, veliki skup kao neku vrstu novog početka, dogovora s narodom i trasiranje kampanje za još neraspisane izbore. I dok čelni ljudi vlasti zovu sve pred Skupštinu na lokalu, situacija je prilično šarena. Stranački koordinatori navodno se muče sa zadatim kvotama, a upozorenja i pretnje šire se usmeno, bez pisanih tragova. Tako su u yapadnoj Srbiji najveći teret za ispunjavanje kvota navodno podnele kompanije namenske proizvodnje.
Kvota za Kraljevo za miting u subotu je 3.000 ljudi. Odziv je u početku bio slab, pa je pritisak na zaposlene u javnom sektoru jačao. Kako bi odobrovoljili radnike, zaposlenima se nude slobodni dani, ali i dnevnice. Međutim, ni to nije dovoljno, pa je ispred Skupštine grada snimljeno kako koordinatori mesnih odbora Srpske napredne stranke mole prvog čoveka kraljevačkih naprednjaka, Stefana Adžića, da im smanji kvotu za 27.
„Nema preduzeća od kog nismo dobili informaciju da se na radnike vrši veliki pritisak, od bolnice, škola, Srbija šuma, Carine. Dakle, pritisci su neverovatno veliki. Osim toga što se ucenjuje da ljudi dođu, oni koji su po ugovoru na određeno, sada su počeli da pritiskuju ljude koji su za stalno primljeni na poslove, a ucenjuje se da povedu još nekoga sa sobom. Čak se pozivaju ljudi koji su na bolovanju ili ljudi koji su na odmorima da se vrate sa odmora. Meni je najzanimljiviji primer iz jednog preduzeća gde se ljudima koji se angažuju za petak i za subotu obećavaju ne samo dnevnice, nego i slobodni dani nakon završetka svih tih obaveza. Takoreći, oni su uveli radni zadatak za zaposlene da prisustvuju događajima u petak i u subotu, i sjajna je vest kada čujemo da je veliki broj ljudi odbio da se odazove ovim aktivnostima“, otkriva Milan Vučetić iz Narodnog pokreta Srbije situaciju u Kraljevu.
Kvota za Lučane je 1.000 ljudi. I ovde je odziv bio slab, pa je glavni teret pao na vojnu fabriku MB Namenska, koja ima obavezu da obezbedi 300 radnika, odnosno 6 autobusa. Na spisak se stavljaju svi redom, bez pitanja ili obaveštenja, kažu nam radnici Namenske.
„U Gornjem Dragačevu, u nekim mestima kao što su Dubac, Viča, Milatovići, neka kvota ide do 200 ljudi. To su uglavnom one sredine gde su u predizbornoj kampanji najviše obećavali, naravno nešto od toga i odradili, pa je evo došlo vreme da se to plati. Jedna od stvari koja je onako koju treba da kažemo, prokomentarišemo, da i u kampanji, a i sada, oni su i radnike namenske fabrike, a i naravno stanovnike Dragačeva bukvalno smatrali svojim vlasništvom. Tako se i sada isto to dešava. Tu se ne pušta neka slobodna volja da neko odluči da li želi da ide“, kaže Mirjana Kern, odnornica u Skupštini opštine Lučani.
Čačanski naprednjaci za Beograd moraju da obezbede 3.000 ljudi, i ovde je najveći teret na vojnoj fabrici Sloboda, koja ima kvotu od čak 500 radnika, koji će pored dnevnica dobiti i tri plaćena radna dana.
„Tu je najlakše ucenjivati ljude, pogotovo one koji su na privremenim i povremenim poslovima. Jednostavno, njima se ne daje nikakav izbor. Ili ideš kući i nemaš više posla, ili ideš na miting u Beograd, ili bilo gde da te vode. I tu je najveći broj ljudi koji su radno angažovani po tom osnovu, kao recimo poslovi u Komunalcu i sličnim javnim preduzećima. I to su oni ljudi koji na koji nemaju drugog nekog izbora nego da sednu u autobus, uzmu sendvič i sok i da idu na taj miting. Ali ja ne vidim šta je poenta toga, zaista, osim što se pravi jedna scenografija, jedan folklor srpski, eto, da se kao puno ljudi podržavaju Vučića, a pola od tih ljudi koji na taj način budu prikupljeni da odu neće glasati za SNS“, smatra Stojan Marković, urednik OzonPressa.
Naši sagovornici saglasni su da je cilj naprednjaka da u subotu, makar i pod prisilom, pokažu da se ne osipaju, da podignu moral preostalom članstvu, ali i da pokušaju da zasene studentski protest.
„Priredba za javnost, da maše sa tim i da kaže: „Sad će policija koja procenjuje da je na slavi bilo 30.000 ljudi da proceni da je bilo 300. 000 ljudi na 10 puta manjem prostoru ispred Skupštine Srbije kada bude, eto, to je to, da da imamo neku pokaznu vežbu“, kaže Marković.
“ Ja ne verujem da će neki efekat to imati, osim da se to neko njihovo članstvo na neki način osnaži, a ovo ništa od toga ne može pomoći jer jednostavno ovaj ovaj pokret koji je na drugoj strani, koji ima tu energiju mladosti, naravno, će sigurno ovaj kad bude došlo vreme izbora pobediti“, rekla je Mirjana Kern.



































Gde sa se prijavim da zastavom mašem,da kupim kvad da turiram Avenijom,bez tablica,da blokaderi ne spavaju,ijuju
Govna gola!!
Nece da idu ni za parw.
Nece niko da ide. Ponasaju se kao da njima neko duguje nesto, tako zovu i prete
Dugujes pre 2 godine, dugujes i cele prosle i ove sad dugujes, dugovaces i za izbore sa skupljas glasove i ljude. Ma vazi pazi sto ce neko da vam ide a Boga mi nece ni da vas vise narod glasa
Prvo, predugo ste tu
Drugo, nemate kadar
Trece, sve losaci su u vrhu i nesto se pitaju
To nece niko da glasa budite svesni
Neka funkcioneri obezbede narod, sta je proble
Kada budu isli oni i njhovi clanovi uze i sire porodice koji uzivaju u sns bladodatima, ici ce i drugi narod isto
Vi mislite da je neko ovca, da narod ide za vas, a da vasi sede kuci? Nece vise to moci gospodo, kraj je toga
Ja da idem i da povedem nekog a funkcije delite najgorima
Zene svih funkcionera nikada nisu na jednom sastanku sns bile, e vreme je da vi idete prvi i vasa deca i babe i dede i roditelji. Ej, jel to znaci da vas vasi ne podrzavaju?
To je analiza za vas u sns, jer ljudi to vide i nece vise niko da se cima oko toga
Prica se da nece niko da ide ni za 50€ vise, sigao narod ruke od svega
Smucilo se svima …..
Ucenjeni, vođeni ličnim ćarom, maloumni… sve karakter do karaktera, sve čovek do čoveka.
Sta kazu? Ko je najbolji? 😂😂
Oni se takmice medjusobno ko ce vise, a ovi ih nalozili da ce to da im donese napredak u poslu i funkciju 😂😂
Koje ovde covece, pa to nema nigde
Ја нећу да идем, па таман остао без посла. Доста ми је више свега!
Sad ce glavni čobani u Slobodi ćaci Lukec i Štef poterati ovce u tor u Beograd.
Ajmo ćaci mentalci.
Ograde u BG su spremne dva metra visoke. Samo da ih uteraju u tor.
Kolika je kvota za korisnike kuhinje Crvenog Krsta u Čačku?
SNS = Mafija !
Vučiću bićeš upamćen kao najveći pljačkaš i izdajnik srpskoga naroda‼️
Volter Pejn je bio glavni blagajnik i računovođa čikaške mafije koji je propevao pred FBI agentima i šefa mafije Al Kaponea smestio u zatvor.
Volter Pejn srpske mafije već je upisao decu u školu u Dubaiju.
Glavni su počeli da sklanjaju porodice i da pripremaju odstupnice.
Sistem se raspada. Bekstvo je počelo.
A vi iz Ćacilenda, ako ste mislili da ćete i vi moći da pobegnete, računali ste na onaj avion kojim ste leteli za Tivat.
Taj avion je rezervisan samo za šefa mafije, njegove najbliže saradnike, blagajnike i konsiljeree.
Vi ostajete ovde.
Sta kazu za komunjare Sps, jel mogu kombi iz Ca da napune.
Pa ti ljudi kapiraju ako dodje druga vlast,svakako ce ostati bez posla,jel svi dovode svoje ljude jbg
U Slobodi daju 3 dana slobodno i 5000 din ko ide… Napredno nema šta
Gde je tu poštenje i fair play? Ako ti je nešto omogućeno ispod žita, sad je red da se i ti odužiš! Usluga za uslugu. Trebalo ih je i čipovati, kao kerove. Kad ti je trebao posao, znao si kome treba da se obratiš. Sada lepo u autobus, na 40°C, i da apludiraš, podržavaš, ako treba i da se zapeva. Budi mudar i pošten kakav si uvek bio, nemoj sad da posrneš. Plus 3 dana ti se pišu…
Kako bi video Bg da nisi podguzna muva?
Ćaci Lukec i Stef imaju svoju firmu u Trebinju i silnu lovu plaća Sloboda za njihove usluge i proizvode. Dolazi ispitivanje uskoro. Mlada kupuje kreatorske unikatne haljine. A zaštita na radu zabole ih. Bagra se lako prepozna.
Cacike prodane duse.
Kada vi morate po naredbu da idete Vi ste PUKLI.
STUDENTI POBEDjUJU!!!
Bože me oprosti,bolje izgledaju u logorima ljudi od ovih lojalista!
A to što se sendviči prave u Slobodinoj kantini… I to sa pršutom….
Mi ćemo na 40 stepeni da putujemo i tapšemo bolesniku a naši opštinski rukovodioci će da kupuju stanove i apartmane po Zlatiboru.
Sa humane strane doniram za stoku u subotu u B.G: 1 tona kukuruza,zobi 500 k.g.mekinja 300 k.g.nekoliko pojilica za vodu,300 pari ulara za najbesniju stoku,3 hiljade bičeva,klince za potkivanje,1000 distola………..
Ovce i sluze za sisanje , a to se placa , em te osisaju em ti plate , pa to ima samo kod zvalavog
Ja idem pevajući za Beograd da podržim mog Aca Srbina