Čačani o izložbi EXPO: Pljačka Srbije (VIDEO)
Zbog izgradnje EXPA i Nacionalnog stadiona, Čačak dve godine uzastopno ostaje bez 2,5 milijarde dinara. Za tih pet milijardi grad je mogao napraviti četiri javne garaže ili zatvorena bazena.
Narodni poslanik Peđa Mitrović smatra da je EXPO najveća pljačka u istoriji Srbije.
„Dakle vlast je odlučila da se kandiduje za mali EXPO da dobije organizaciju toga, onda je građane Srbije prevarila i pod kišobran tog EXPO-a podvukla celokupan investicioni program države narednih nekoliko godina, a zašto je to uradila, zato što je usvojila Lex specialis kojim je potpuno obrisala proceduru javnih nabavki iz organizacije EXPO-a i direktnim pogodbama planira da potroši 18 milijardi evra na stvari koje vrlo često nemaju nikakve veze sa EXPO-om” smatra Mitrović.
Mi smo pitali Čačane, šta oni misle o izložbi EXPO, hoće li zaista preporoditi Srbiju ili opet važi ona čuvena Srbija radi, Beograd se gradi. Pogledajte šta su nam Čačani rekli.



































Naprednjaci kradu lovu bagerima.
Osnovni temelj napretka svakog društva bazira se na obrazovanju njegovih građana i stvaranju uslova za razvoj potencijala dece i mladih. Nasu vlast ne interesuje obrazovanje. Uz pomoc PINKa, HEPIa i sl, ona siri lazi, strah, podele i mrznju. I gura koruptivne projekte kao EXPO i nacionalni stadion.
U Beogradu država pravi EXPO, nacionalni stadion, delfinarijum, most na Savi, metro, jeftine stanove… to ne plaćaju Beograđani nego svi građani Srbije. Svi daju pare, a gradi se samo Beograd. Kada treba zatvoreni bazen u Čačku, bolnica, most u Kraljevu ili vodovod u Zrenjaninu onda nema para. Sada ne nestaju samo sela nego nestaju i manji gradovi kao Ljig, Požega, Arilje, Šid, Kikinda, Majdampek,Bor….. jer u njima nema ništa, nikakvih sadržaja, nema privrede, nemaju vodu, struju, fakultete. Najgori nepriljatelj Srbije nije ni Evropa, ni NATO, ni USA nego Beograd. To je rak koji izjeda i iscrpljuje celu Srbiju, isisava pare iz svih gradova. Od Čačka je za dve godine uzeto 50 miliona evra za EXPO, to je novac od koga je mogao da se napravi zatvoreni bazen, bolnica i nova košarkaška hala. Ne znam šta čekaju Čačak, Kraljevo, Niš, Kragujevac, Zrenjanin, Subotica…..da sve stane i zamre u njima.Za 50 godina u Srbiji biće samo Beograd i krug oko njega od 50km. Tamo sad živi skoro trećina Srbije.