FlyNaissus je objavio članak u kome poredi količinu novca koji se za letove izdvajaju u Nišu/Moravi i u Tuzli. Pa je tako napisao da Niš za letove Air Serbie izdvaja 8,4 miliona EUR godišnje za 5 celogodišnjih i 2 sezonske linije Air Serbie iz Niša, te jednu celogodišnju i 2 sezonske iz Kraljeva, dok Tuzla izdvaja milion EUR za 12 linija Wizz Aira. Uz to Wizz Air leti sa daleko većim avionima (A321) uz load faktor preko 90%, dok Air Serbia leti sa daleko manjim A319 (95 putnika manje od Wizz Aira) i ATR 72 (167 putnika manje od Wizz Aira) uz vrlo nizak load faktor. Znači Wizz Air leti sa mnogo više linija, sa neuporedivo većim avionima, daleko više putnika za 8,4 puta manje novca.
Uz to Wizz Airova subvencija je vezana uz broj putnika, tj. plaća se 6 EUR po putniku, što motiviše kompaniju na niže cene i više putnika, Air Serbia dobija isti iznos nebitno koliko ima putnika, pa je i load faktor na letovima tragično nizak. Posebna pogodnost za Tuzlu je da Wizz Air ima bazu u Tuzli što znači dodatne prihode aerodromu (čišćenje, snabdevanje, catering, održavanje, noćenje, gorivo…), dok Air Serbia nema bazu u Nišu i Kraljevu (u Kraljevu ni ne toči gorivo).


Morava je imala 34 operacije (50 prošle godine).
































Naravoucenije, dajte Wizz Air, dobre destinacije, i bice putnika.
Wizz ne može da sleti svojim avionima na Moravu jer pista nema dovoljnu nosivost, tako bar kažu.
Nije ni realno da ima više putnika, da nije subvencionisanih cena ne bi bilo ni toliko.
Sirotinja nema ni za autobus, kakav crni aerodrom u centralnoj Srbiji, to je tužna istina ….
Promašena investicija…..
Tako to biva kad se favorizuje aerodrom u Beogradu, a ozbiljne poslove vode caci poluusmenjaci
Bitno da je masna plata na vreme
A broj zaposlenih,zna li se sta?
Areodrom je potreban samo treba da se dobavi osim Instambula jos neki let.
Ja sam korisnik usluge aerodroma i veoma sam zdovoljan sto nemoram da idem za bgd.
Sve ce to doci na svoje kad izumremo
Proširenje piste u Lađevcima, kargo terminal, uvođenje jeftinih kompanija. Jedino rešenje za opravdanost investicije.
Ja nikako da pronadjem tu kartu koju promovisu.Kad trazim na sajtu Air Srbija.
Mozda ja tra, na povresnom sajtu.
Sve rade protivno logici. BIG trzni centar, aerodrom Morava su nespojivi sa logikom zaposljavanja i platama u Cacku i blizoj okolini. Sve su to Potemkinova sela ove nakazne vlasti, bofl politicki marketing. Drzite plate pod kontrolom godinama, nema otimanja radnika, a da narod leti avionima i kupuje skupe krpice u onoj jadnoj industrijskoj zoni. Kineska robna kuca je prava mera ovog naroda jer za to su ga politicari bitange i spremale i vredno radile.