Radić napustio Srbiju, režim udario na njegovu maloletnu ćerku
Vojni analitičar Aleksandar Radić izjavio je danas da je napustio zemlju nakon što su provladini mediji objavili video snimke njegovog praćenja na kojima je snimljena i njegova maloletna kćerka.
„Na meti se našla moja kćerka koja za nekoliko dana puni 16 godina. U utorak 23. juna TV Informer je prikazao nju na snimcima praćenja, a tokom tog dana pustili su sveže snimke kako čekam u parku da ona završi neke obaveze. Šta učiniti kada je neprijatelja puno i ugroze vam dete? Otišli smo u inostranstvo“, naveo je Radić u pisanoj izjavi agenciji Beta.
On je dodao da je očekivao „udar Srpske napredne stranke i Vojno-bezbednosne agencije“ ali da nije očekivao da će sprovesti akciju velikog obima sa puno ljudi koji su ga pratili, pa sve i do medijske podrške.
Govoreći o eventualnom motivu, Radić je ocenio da vlast želi da ga ukloni sa scene kao kritički nastrojenog pojedinca koji je „duboko povezan sa vojskom“ i da je priča o navodnoj upotrebi zvučnog topa dobra prilika.
On je ocenio da je vlast možda i želela da napusti zemlju.
„Jer ako me stave u pritvor zbog informacije, to bi stvorilo lošu sliku o maltretiranju novinara. Šta da učine nakon što su stvorili atmosferu linča osim da me zatvore? Neki iz bezbednosnih struktura misle da je planirano da me presretne na ulici jedan ili više batinaša i da TV Informer kaže da su to ‘pravdoljubljivi’ građani“, naveo je on.
Radić je rekao da ga ne bi iznenadilo da ga, nakon što pregledaju njegove računare i telefone, optuže za „pripremu državnog udara, špijunažu za bar tri službe i ekstremizam“.
„Elektronske uređaje uzeo je MUP i prosledili su ih Vojnoj policiji, pardon Vojno-bezbednosnoj agenciji (VBA). Neka čitaju. Računari su mi bez zaštite jer nema tu ništa što ugrožava državu, samo hiljade i hiljade dokumenata. Nešto će oni već smisliti da prikažu maliciozno ili će dodati, zar je njima teško lagati?“, dodaje je.
On je naveo da se slično dogodilo pre nekoliko godina kada je običan verbalni sukob sa pripadnikom sistema odbrane pod zaštitom VBA „vojna policija pokušala da pretvori u aferu“.
„Šta sada očekivati osim velikih laži. Godinama osećam na vratu ledeni dah VBA, stalni progon i praćenje. Posebno snažan interes imali su za to gde držim rep i konus helikoptera majora Omera Mehića (koji se srušio 2015. godine). Kriza je eskalirala februara prošle godine nakon intervjua koji sam dao Radaru na temu VBA. Od tog momenta ne staju, svakodnevno. Po danu i noći. Pokušali su da se obračunaju u septembru prošle godine u vreme održavanja parade na Ušću. Pokušavao sam opstati, raditi svoj posao, do sada“, dodao da je on u pisanoj izjavi.



































Vučiću bićeš upamćen kao najveći pljačkaš i izdajnik srpskoga naroda‼️