Naprednjaci tvrde da će na miting u Begrad odvesti više od 1.000 ljudi iz Užica
Prema nezvaničnim saznanjima, vrh SNS odredio je Užicu kvotu od 1.000 ljudi koji bi trebalo da prisustvuju mitingu te stranke u Beogradu, 27. jun, na koji je Aleksandar Vučić pozvao svoje pristalice.
Međutim, naš izvor u užičkom odboru tvrdi da će na taj skup „krenuti više od toga“, dok u opoziciji ocenjuju da napredjaci „ne mogu da obezbede ni polovinu kvote“.

Užički naprednjaci Foto: GrO SNS Užice Fejsbuk
O pritiscima na zaposlene u javnom sektoru da idu na subotnje okupljanje naprednjaka niko javno ne govori. Na društvnim mrežama pominje se to da su su takvim pritiscima bili izloženi zaposleni u vojnoj fabrici „Prvi partizan“, ali radnici, sindikati i poslovodstvo se o tome ne oglašavaju.
Navodno su i lokalna javna preduzeća dobila svoje kvote, ali ni to nije moguće proveriti. Međutim, jedan od zaposlenih u JKP Bioktoš, koji želi anonimnost, kaže da će iz tog preduzeća „na miting putovati tridesetak radnika“.

Užički naprednjaci – Foto GrO SNS Užice Fejsbuk
Gradski odbor SNS je, prethodnih dana, pozivao Užičane da se, dolaskom u stranačke prostorije, prijave za odlazak na sutrašnji miting „Srbija, jedna porodica“, koji će početi u 18 časova ispred ispred Narodne skupštine Srbije.
Na FB stranici GrO SNS Užice objavljeno je da je na sastanku tog odbora „posebna pažnja posvećena organizaciji velikog narodnog skupa u Beogradu, koji će još jednom pokazati snagu jedinstva, sloge i podrške politici koja Srbiju vodi napred“.
Naprednjaci u toj objavi poručuju da „zajedno, odgovorno i posvećeno nastavljaju da rade u interesu svih građana“.
– Interesovanje za odlazak na miting u Beogradu je odlično – tvrdi nezvanično funkcioner u užičkom odboru SNS-a.
Na pitanje da li je tačno da je vrh SNS odredio kvotu za Užice 1.000 ljudi, kaže da „ne zna za kvote, ali da zna da će u Beograd putovati više ljudi od tog broja“.

Užički naprednjaci – Foto GrO SNS Užice Fejsbuk
– Ljudi su motivisani i očekujemo više od te brojke – tvrdi taj izvor i dodaje da će, „osim autobusima, mnogi putovati automobilima“.
Naš drugi izvor u SNS, potvrdio je da će „autobusi sutra krenuti u Beograd sa autobuske stanice u 12 časova“.
S druge strane, u opoziciji ocenjuju da užički naprednjaci „ne mogu da ispune navedenu kvotu, jer im je rejting sve lošiji i da su građani nezadovoljni“, a potom podsećaju na to da su „jedva skupili ljude koji su, nedavno, postavljali veliki trasparent „Srbija pobeđuje“ na Starom gradu“.
Vrućina, maline i miting
– Ko će, bre, ići na miting u Beograd po ovoj vrućini, na 36 i više stepeni? Ljudi imaju pametnijeg posla. Počela je berba malina, pa su mnogi u malinjacima – kaže jedan od naprednjaka.
– Tom skupu u subotu i njima ne treba davati važnosti. Ali, kao i do sada, neće biti više od dva autobusa i to sa ukupno 50 do 60 ljudi – ocenjuje za naš portal Milovan Kuburović, odbornik opozicione GG Užička akcija.
_____________________________________________________________






































Hvale se putevim koje prave od narodnih para i plus se istale po nekoliko miliona…Glupi narod prepisuje sve Vucicu…Pa tako bi svako mogao da vlada,gradi i pravi…Zamislite pravite kucu tudjim novcem i plus vam na to ostane novca za jos jednu…E moj narode glupi!Danas stipka onog krmka Stevanica i samo sto mu nije rekao otimaj bre nedodirljivi smo.Kad Bog bude dosao po svoje bice veselo!