Putevi Srbije: Za 7 sati Moravskim koridorom prošlo skoro 8.000 automobila
Novootvorenom deonicom Moravskog koridora (autoput E-761), od petlje Adrani do petlje Preljina od zvaničnog puštanja u saobraćaj, danas u 9.00 do 16 časova, prošlo je ukupno 7.960 vozila, saopštilo je preduzeće „Putevi Srbije“.
U saopštenju se precizira da je kroz naplatnu stanicu Preljina prošlo 3.619 vozila, a kroz naplatnu stanicu Adrani 4.341 vozilo. Ova deonica je za saobraćaj puštena jutros u 9 časova, a putarina se neće naplaćivati do 1. jula.
Reč je o deonici auto-puta od petlje Adrani do petlje Preljina u dužini od 28,71 kilometar.
Vreme putovanja od Beograda do Kraljeva, povezanim auto-putem „Miloš Veliki“ i Moravskim koridorom, preko Preljine, sada će biti sat i 15 minuta.
Moravski koridor ukupno će biti dug 112,37 km i povezaće Pojate i Preljinu odnosno Rasinski, Raški i Moravički okrug i u toku su radovi na izgradnji poslednje deonice od Vrbe do Adrana u dužini oko 12 km.





































