Na putu do tržnog centra i nazad
Čačak je grad opšte poznat po saobraćajnom haosu, ali ono što se događa kada pešak hoće da stigne do novog BIG šoping centra, prevazilazi sve do sada viđeno. Kad krenete peške iz grada ka samom kraju Industrijske zone, u koju je neka pametna glava smestila šoping centar, morate non-stop da prelazite sa jedne na drugu stranu ulice, ako želite da se krećete nečim što koliko-toliko liči na trotoar.
Isto jei kad se vraćate iz kupovine nazad.

Pešaci su već ugazili stazu preko trave
To što liči na trotoar sporadično se nalazi na jednoj ili drugoj strani ulice, a između je kolovoz ili u travuljinu zarasla livada.
A čak i tamo gde postoji trotoar najčešće su bespravno parkirani automobili, pa pešaci hteli-ne hteli moraju da siđu na kolovoz.
Postoji samo jedan pešački prelaz sa jedne na drugu stranu ulice, a i on je čista smejurija. Sa jedne strane uređeni i tek asfaltirani trotoar a sa druge strane pešačkog prelaza zemlja i blato.
Na tu temu naša čitateljka poslala nam je mejl.
Zdravo,
Ne znam kome mogu da se obratim po pitanju ovog problema … u pitanju je novi „Big“ shopping centar. U okolini objekta nema ni jedan pešačkog prelaza (jedini put za pešake se nalazi sa desne strane, a centar je sa leve).
U tom slučaju ljudi i pre svega deca pretrčavaju ulicu, gde automobili idu 50km/h i više. Smatram da, ako već prave objekat na takvom mestu, treba da bude prilagođen pešacima i da se napravi pešački prelaz 50-100m od centra.
Da ne pričam o putu do centra kad se kreće od Lidla do Big-a .. Ne znam koliko Vama znači ovo sve, ali ako ima neko ko može da se pozabavi ovim problemom, bila bih zahvalna.
Unapred hvala.
Da li će i kada će i zašto neće nadležni da reše ovaj problem, pitanje je na koje mi nemamo odgovor. A nemamo koga ni da pitamo, jer da se neko oseća nadležnim i odgovornim za ovakvo stanje i za bezbednost građana do ovakve situacije ne bi ni došlo.
Važno je da se novac okreće i da narod ima gde da potroši pare, a koliko je bezbedan na putu do tržnog centra – koga briga.
____________________________________________________






































Postoji resenje. Nemoj tamo ni ici i nema problema. Manje ce Jevreji imati para za agresorske ratove, koje vode. Valjda ne ocekujete da se o trosku svih gradjana isgradi bulevar prema tom trgovinskom centru.
Видели какви су тржни центри у Америци. У Горњем …дуковцу, можеш само аутомобилом отићи.
Ceo taj deo grada je godinama bio zapušten, i u haosu je. Otvaranjem BIG-a intezitet saobraćaja je povećan nekoliko puta u taj deo grada, a infrastruktura je u katastrofalnom stanju. Grad treba da razmisli ako može da se ukloni nekadašnja firma Stočar i da se napravi moderna saobraćajnica sa trotoarima, biciklističkom stazom, i osvetljenjem od Lidla do BIG-a jer ovo stanje je opasnost i za pešake i za vozače. Gospođa je sasvim u pravu, pre neko veče sam išao u BIG i pešaci idu kolovozom, gledaju u telefone, nema osvetljenja, nema više kolovoznih traka, a kamioni iz Komunalca usporavaju saobraćaj tako da ljudi pretiču i ne gledaju imali koga. Pitanje je vremena kada će tamo neko da nastrada.
Koji ste vi bolesnici,od toliko problema u gradu vama smeta sto pesaci koji idu u big nemaju trotoar
A koji si ti bolesnik smradu naprednjački. Treba li neko da pogine od pešaka dok ide kolovozom jer ili nema trotoara ili se nabila parkirana vozila. Znaš li ti magarče kojom brzinom se vozi tom ulicom. Vidi na šta to tamo liči. Trotoar i bezbednost pešaka su civilizacijska tekovina somino zaostala.
Ko ti drma kavez. Da li svaki komentar povezujete sa politikom. Koji si ti bolesnik kad ti svaka druga reč mržnja.
Jovo je samo odgovorio botu naprednjačkom.. bravo Jovo
Odkud ti je to da je Jovo naprednjak. Moze li nesto da se prekomentarise bez uvreda. Polako i to ce se resiti oko trotoara.
Srećan sam zbog centra koji je van grada. Zašto, pa zato što su sada svi željni kafenisanja, vozanja i blejanja … tamo. Najzad, bar vikendom može malo normalnije da se vozi auto, bicikla, prošeta …. Hvala svima, živeo i dugo radio Big shoping centar.
Jeste haos, prilaz tržnom centru liči na treći svet, kao Indija.
Nisam zainteresovan za taj ćacistan.
Strasno je kako je okolo,dal se ide od lidla ili se ide ulicom Sime Sarage uzasno je,pesaci nemaju kuda,trebali su prvo uraditi put iz centra pa onda Big…
U čemu je problem.
Gravitacija vuče ćacije na njihovo pojilište.
Šta ste se raspisali o tome ?
Antilope gnu pređu i po nekoliko stotina km do pojilišta, mogu i ove…
A mag iz kotraže može o svom trošku da odradi asftalt i trotoar, nego mu se razbudile kobre u džepu, a vlas’ može da bidne da se promeni za čas….i ode sve u ….
Centar je Evropski,a okolina i prilaz Indijski.
Da se uredi saobracaj i da se otvore nove prodavnice, jer ovo je jad i beda.
Najlepse je kad Cacani vikendom odu u svoje rodno selo,tada je grad najlepsi! Dodjite od opstinskih para da mi asfaltirate put do kuće po istom principu „gazim po vrzini“
Mozete vi da otimate i bez pravdanja preko medija. Moj kone ćaci na silu mi uzima deo imovine i govori da ima pravo. Zovnem muriju,ćute! Nek vam je sa srecom dobri ljudi,samo vi radite svoj poso!
A šta je sa nadvožnjakom kod mašinske škole? Nije provokacija nego pitanje jer niko nije objavio čemu suženje i semafori a radovi nisu u toku. Ja nisam nigde video tekst tim povodom.
Ne dirajte u Big,napasce cacijevci ko besni psi,ko i mene kad sam pitao sta ce nam to u uopšte? Tržni centri u USA su zavrsena prica,samo u Srb rajski provod,ne znam samo od kojih para da se setam tamo.
Тачно, прилаз пешацима па возилима очајан.
Ja još nisam posetio big, a i ne nameravam uskoro, stvarno nemam potrebe, u bioskop nisam otišao ne pamtim, a ovde i nemam šta da vidim
Ulica od Lidla do Big-a kao u Bangladešu. Iskrpljen kolovoz na 5000 mesta. Veće sranje od ulice ne postoji.
Podseca na cirkus Kolorado 😀 Verovatno je predvidjeno u kondurama da se dolazi.
Jedini spas leteći automobili,strpimo se malo.
Nema ništa od tog tržnog centra.Proći će gore od Merkatora…
Korist Čačka od Biga?
– Niti su lokali naši,
– niti je roba naša,
– niti je menadžment iz Čačka
Naši su kasiri. Sa najnižim zaradama.
Nekad su velike trgovačke firme i njihovi radnici, menadzeri, direktori gradili Čačak. Šta će biti izgrađeno od kasirskih plata? Koliko kuća, stanova? Vikendica?
To je naša korist od Biga. Da jedemo odleđene ćevape ko zna odakle i pijemo kafu od 300 dinara, kupujemo kojekakve prnje i bogatimo vlasnike daleko odavde.
Običnom čoveku u Čačku ogranicavas zaradu jer postoji dil da poslodavci jedni drugima ne otimaju radnike, povecavaju cenu rada, ali onda nema novca za ovakve trgovine. Drugo, iskljucenje sa kruznog puta ka BIG, stoji loše izvedena zakrpa bar 20 godina, zatim imate deformisan kolovoz na jos 2 mesta i sve to na 50-60m. To vam govori sve o odgovornosti vlasti i njihov odnos prema ovoj sredini, gradjanima. Vučić je prava mera ovakvog naroda jer da smo mi bolji kao ljudi, bila bi nam i država, grad bolji.
I grad i drzava nisu resili odlaganje smeca parkiranje i dr.,. big ce biti svakog gosta ubrzo dosta
Imamo mi takvih ulica još, samo je ova jedna od najdužih i najgorih. Na toj strani imamo Radenka Janjića koja je izuzetno prometna, dobrim delom bez trotoara, zatim Ključka koja svojim stanjem pripada istom „stilu“. Sramotno je da ulica Radenka Janjića bude u takvom stanju, a prolazi pored gradske bolnice, da nema trotoara u delu naselja…Da li se pitaju naši gradski funkcioneri kako deca mogu bezbedno ići u školu kad ulica nema trotoar, a ima taj obim saobraćaja. Da se bilo sta desi, bili bi prvi da daju izjave za televizuju. Ne čekajte da se desi neka nesreća, vi ste odgovorni!
Mnogo debilnih komentara pročitah, kao nemojte ni ići tamo, ćaćistan…mislim, zaboli mene za tržni centar, ni ja neću ići tamo ali ulicom peške idu deca, školarci…oni nemaju i ne mogo da voze auto do tamo. Šta s njima? Da im zabranimo da idu tamo? Pa u ovom Čačku nema ništa za omladinu, zato i idu u taj tržni centar. Naravno da samo maloumnik ne misli da ne treba do tamo napraviti trotoare i osvetljenje. Kad ova bagra iz opštine troši pare na razne gluposti a ponajviše pljačka, bolje je da bar nešto urade pametno sa njima. Nekom spasu život sa tim trotoarom, jer pitanje je dana kad će neka tragedija da se desi.
Drago mi je što se neko setio da pomene sa čim se pešak suočava na putu do Big-a. Pričam iz ugla jednog pešaka koji prelazi taj put peške u odlasku i povratku sa posla (jer i autobuske linije nisu uvek uklopive smenskom radu).
Hahahaha.Pazi molim te nema trotoar šteta.Pa nema trotoar ni ulica Stara pruga pa ljudi idu na posao u prodavnicu i deca u školu.Nema ni uličnu rasvetu pa niko se ne buni.Bitan je tržni centar,a kad su meštani tražili trotoar za pomenutu ulicu,glavešina je rekao da grad nema pare i postavili su plato usporivače.
meni su ovi komentari ,,imamo vecih problema od ivicnjaka i trotoara,, dokaz da ljudi nemaju svest ni o cemu i da se jedino gleda da li se ima za hleb i da se prezivi od plate do plate.
sve sto se desava oko nas pa i taj ivicnjak dovodi u rizik da i neko njihov strada ili da ga u normalnoj setnji uradi nesto jer nije sredjeno na vreme, da dobije asmu jer udise smog od novembra do aprila, da ceka u bolnici 3 sata da da krv ili miliom i jedna situacija koju prisustvuje ali ne on je neutralan a zna samo da sere kako treba, a kad treba da kaze jasno svoj stav onda ga nema ili je u fazonu ,,nemoj ici u trzni centar,,
ivicnjaka nije bilo ni pre trznog centra, pa tad nikome nije bio problem.
Mislim da je malo veci problem „podvoznjak“ u Hajduk Veljkovoj jer tuda prolaze kjudi koji zive/rade tu. Ovde nek ide ko voli… jedino mi je radnika zao.
Hahahaha.Pazi molim te nema trotoar šteta.Pa nema trotoar ni ulica Stara pruga pa ljudi idu na posao u prodavnicu i deca u školu.Nema ni uličnu rasvetu pa niko se ne buni.Bitan je tržni centar,a kad su meštani tražili trotoar za pomenutu ulicu,glavešina je rekao da grad nema pare i postavili su plato usporivače.