Užička republika zahteva uklanjanje Ćacilenda ispred srpskog parlamenta
Zbog jučerašnjeg incidenta, tokom koga je policija napala i sprečavala poslanike Srbija centra (SRCE) da uđu u republički parlament, Udruženje građana i odbornička grupa u užičkoj skupštini „Užička republika“ zahteva hitnu i odlučnu reakcija nadležnih organa i uklanjanje ilegalnog kampa ispred Narodne skupštine Srbije, poznatog kao “Ćacilend”.
Narodni poslanici su, podseća se, „najviši predstavnici građana Srbije i moraju imati slobodan, bezbedan i neometan pristup Narodnoj skupštini“.
– Ista prava garantovana su i svakom građaninu Srbije. Ustav naše države jasno propisuje slobodu kretanja, ličnu bezbednost i obavezu institucija da te vrednosti štite – saopštla je „Užička republika“ i navela da je je javnost Srbije juče „videla suprotno od toga“.
Policija nije uspela da spreči poslanike SRCE da uđu u Skupštinu
Dodaje se da „ukoliko izostane reakcija nadležnih organa, a ilegalno naselje puno osoba bez identiteta i bez ikakve kontrole ostane ispred najvišeg zakonodavnog doma, postoji opravdana bojazan da će situacija eskalirati u ozbiljnije sukobe i potencijalno krvoproliće, što, verujemo, niko u Srbiji ne želi“.
– Srbija mora hitno da uspostavi vladavinu prava, poštovanje Ustava, bezbednost svih građana i autoritet institucija. Sve drugo vodi državu u haos i bezakonje – poručuju iz „Užičke republike“.
____________________________________________________________________






































Treba da se udruzimo Cacani i Ercovi i da razvalimo te satore…
Sta se ovo radi?!
Imali ovo negde u svetu,da policija,hvata za reveri narodnog poslanika i ne dozvoljava,da mirno ide na svoje radno mesto.
Uopšte da policajac bez papira,državnog tuzijoca,uopšte sme da pridje poslaniku,bez obzira kojoj političkoj opciji pripada.
Dali je njegov komandir,profesionalno,zakonski,gradjanski,uopšte pismen.
😂 užička republika jel se igramo četnika i Partizana ajte bre zar vam ,da nije tragično,bilo bi smešno
A ima li gde u svetu da narodni poslanik udara zenu i baci je na pod,niko nije branio poslanicima da udju u skupsinu,policija ih stitili ih od cacija jer su studili sator,a nije im smetao dijanim sator