Narodni poslanici da stanu uz građane
Pozivam kolege, narodne poslanike iz opozicije sa poslaničkim imunitetom, da stanu uz pobunjene građane na ulicama jer se na ulicama odvija borba za demokratiju i pravdu u ovoj zemlji, kaže predsednik Demokratske stranke (DS) Srđan Milivojević.
U kratkom osvrtu na aktuelne događaje u svetlu građanske neposlušnosti praćene istovremenim blokadama saobraćajnica na više mesta po Srbiji, započete nakon protesta na Vidovdan, 28. juna, usled oglušivanja predstavnika vlasti na studentske zahteve i hapšenja studenata i građana, lider DS-a napominje da se Srbija podigla na noge, „duh slobode je izašao iz boce“ i nema više stajanja „dok ne osvojimo slobodu„.
– Srbija na blokadama hrabro kliče ‘diktatore, odlazi’. Režim i Aleksandar Vučić, eksponent prljavih, političko-mafijaških interesa, koji se manijakalno iživljava nad sopstvenim narodom, trebalo bi da shvati da nikakvo nasilje nad narodom više neće proći. Neka se urazume i shvate da ih narod više ne želi – istakao je Milivojević portalu „Ozon Press“ i dodao da „ne treba više da nas zavlače sa raspisivanjem ili neraspisivanjem izbora, dovoljno je samo da podnesu ostavke i oslobode Srbiju okova mafijaškog načina vladanja, strahovlade, terora i svih drugih oblika beščašća„.
On je pozvao građane da na blokadama ne nasedaju na provokacije „batinaških falangi“ režima.
____________________________________________________________________






































Odlaskom Vucica ni jedna od postojecih ,,opozicionoh..stranaka nema sta da trazi u skupstini.Pre ce biti da ce morati da objasne zasto su simulirali opozicionu borbu i zasto su ucestvovali u namestanju izbornih rezultata preko svojih stalnih clanova izbornih komisija.