Vladimir Ilić: „S obe strane vremena“
У организацији Градске библиотеке Владислав Петковић Дис и Ирмос Удружења, вечерас у уторак 3. јуна 2025. године , у 19 сати биће представљена књига Владимира Илића „С обе стране света“.

Ко се усуди да крочи „с обе стране времена“, разумеће зашто један од протагониста каже…Књиге су се квариле, јер су читане од стране погрешних људи…Још је фасцинантније да још нико од оних који су прочитали књигу није успео да открије идентитет главног јунака, иако није реч о роману загонетки….
Дело представља епски роман судбине у коме је част изнад свега. Како је то данас прилично заборављена категорија, књигу вреди прочитати, бар да се подсетимо достојанственог трајања нашег племена. Према неким рецензијама ово дело представља неку врсту „пансловенског манифеста“ који нам је можда фалио у последњим деценијама. На себи својствен начин писац уводи нове форме приповедања у српску књижевност, а самим садржајем враћа мит, предање и народну мудрост у кључни део фабуле.
Владимир Илић рођен је у Чачку 1965. године. У Чачку је завршио Основну школу „Др Драгиша Мишовић“ и чачанску Гимназију. Дипломирао је 1990. године на смеру за новинарство Факултета политичких наука у Београду.
Постдипломске студије „Europe in the world“, завршио је на Институту за новинарство и односе са јавношћу у Утрехту, Холандија, као и Националној новинарској школиу Архусу, Данска. Ово усавршавање остварио је под покровитељством Европске уније и Унеска.
До сада је , уз ову последњу, објавио и следеће књиге , „Фамилија: медијски поредак новог света“. „Империја: глосар 21. века за владаре, војнике, новинаре и разбојнике“, „Прометеја: медијска нацификација српског народа“ и „Микец, ђачке приче старог Чачка“. Био је сарадник више медија, листова Студент, Спортске новости, Епоха, Дуга, као и Радио Београда.
Вечерас представљамо нову књигу Владимира Илића у Великој сали Градске библиотеке Владислав Петковић Дис, у 19 сати.
Улаз је слободан.
Добро дошли и да се сретнемо у радости!
______________________________________________________________






































Veliki pozdrav za mog skolskog druga Vlada i njegovu suprugu od Bubca.Uspešna promocija u nasem lepom gradu.Prijatno vece.