Užičani protestovali i blokirali raskrnicu u naselju Terazije (FOTO/VIDEO)
Užičani su večeras nastavili novi način protesta pod nazvom „1 od 4“, koje su započeli 17. jula, kojim tokom četiri večeri planiraju da blokiraju saobraćajnicu u jednom od užičkih naselja i da pozivaju sugrađane da se pridruže protestima.

Foto: Privatna arhiva
Do sada su blokade organizovane u naseljima Senjak i Carina, a večeras i na Terazijama.
Demonstranti su se oko 19,30 časova okupili ispred užičke skupštine, a potom formirali kolonu i krenuli u dugu protestnu šetnju ulicama Dimitrija Tucovića i Užičke republike do naselja Terazije gde su, na jedan sat, blokirali raskrsnicu.
Tokom protestne šetnje i blokade, stvarali su veliku buku zvucima pištaljki, trubica i povicma „Pumpaj“ i „Hoćemo izbore“, pozivajući sugrađane da im se prodruže u protestima protiv režima.

Marko Krejović pozdravlja demonstrante Foto: Privatna arhiva
Zastali su pored kuće Marka Krejovića i pozdravljali ga povicima podrške. Krejovću i Branku Jovanoviću, koji su bili učesnici blokade magistrale Užice-Požega, koju je Žandarmerija brutalno razbila 6. jula, određen je kućni pritvor, zbog sumnje da su napali policiju.
Za sutra je najavljeno novo okupljanje koje će, kako je najavljeno, biti sinhronizovano sa protestima koje će se održati u drugim gradovima Zlatiborskog okruga i zapadne Srbije, kao i širom zemlje.

Foto: Privatna arhiva
Okupljanje će početi u 17 časova ispred užičke skupštine, a u 18 časova, kako je planirano, uslediće istovremene blokade rasksrnica koje su bile blokirane prethodne dve večeri i večeras, kao i zlatiborske magistrale.
O tome koliko će trajati blokade odlučiće učesnici sutrašnjeg protesta.
____________________________________________________________






































Sta reci, stoka bez repa.Zgubidani zavedeni, a deo placen krvavim novcem sa zapada.