Još jedan obračun, dok je policija obezbeđivala šatorsku zabavu SNS (video)
Čačanske ulice poslednjih meseci sve više podsećaju na 90-te godine. Zabeleženo je nekoliko paljenja automobila, prebijanja i obračuna uličnih bandi u sred bela dana, upucavanje, a sve se završilo tragično ovog vikenda kada je na gradskoj plaži nožem ubijen Kosta Vuković, star samo 19 godina.
Ubistvo ili obračun se dogodio pored Doma učenika, na prometnom mestu i na samo 500 metara od same policije.

Tri dana niko nije očistio mesto ubistva
„Ovo što se dešava, uvek sam mislio da ovo zlo ima negde kraj, međutim ono izgleda stvarno nema kraj. U Čačku se već duže vreme propagira nasilje, ljudi iz nekih, da kažem, kriminalnih miljea, tih sivih zona su došli, učestvuju čak i u vlasti. I nemam stvarno reči, ne mogu ovo da objasnim, ali što je najgore, posledice su veoma drastične, posledice su veoma tragične. Vidite šta se dešava u jednoj školskoj zoni. Ovde imamo tri fakulteta, imamo osnovnu školu, imamo dve srednje škole u okolini, sportski centar, ovde stojimo kod učeničkog doma, studentskog doma, studentske menze. Ovo mesto treba i mora da bude najbezbednije mesto, jedno izvorište radosti, optimizma, a mi stojimo ovde pored jednog mesta gde je ubijen čovek pre dva dana i niko to nije počistio. Sve je posledica toga što nema u Čačku vlasti, vlast oličena u SNS-u, SPS-u, ne može da vodi ovaj grad, dovela je ovaj grad do ničega. Tu je gradska plaža gde se ne poštuje ni rad lokala, ni njihovo radno vreme, a trebalo bi u neko pristojno vreme da se zatvore. I šta može da se desi kad se celu noć konzumira alkohol, kad se koriste verovatno i opijati i šta još„, kaže Dragan Savković iz GG Probudimo Čačak.
Sugrađani se godinama žale na parking kod Doma učenika koje je postalo mesto okupljanja gde mladi brzo voze, driftuju i prave buku sa automobilima, i to sve nadomak policije.
„Ovde je napravljen jedan veliki parking koji treba da služi građanima Čačka kada dođu na bazen, kada dođu na plažu, kada dođu ovde u učenički dom. Međutim, na tom parkingu u noć se odigravaju driftovanja, odigravaju se jurnjave sa kolima, obesni tatini sinovi ovde svašta rade. I na odboru za bezbednost Skupštine grada ja sam postavio sva ta pitanja kada je bezbednost u pitanju, odgovorili su mi da je pozitivan trend u Čačku što se tiče bezbednosti, da su smanjeni svi statistički podaci u smislu saobraćajnih prekršaja i ostalo, a mi svaki dan gledamo šta oni rade. Evo tu se rade ta driftovanja već desetak godina, tu na domak uprave čačanske policije„, konstatuje Savković.
I dok policije nema dovoljno na poziv građana, ovog vikenda za nama u Prijevoru je na stotine policajaca obezbeđivalo šatorsku zabavu SNS u Prijevoru. Očigledno da je bezbednost građana sada u drugom planu i da je policija postala stranačka vojska SNS.
„Konačno, policija mora da se odluči – ili je to stranačka policija SNS-a i SPS-a, ili je to policija koju plaćaju građani Srbije, građani grada Čačka i ostalih gradova, i mora da brine o njihovoj bezbednosti. Konkretno, imali smo neki veliki stranački skup gore u selu Prijevor, velike šatre, peku se prasići u vreme Petrovskog posta na 20 metara od crkve, prežderavanje nekog gore i ispijanje alkohola. Sve to ponavljam u vreme Petrovskog posta i što je najgore o trošku građana Čačka i građana Srbije. Dovoženi su gore ljudi iz drugih gradova i šta nije već sve bilo. Baš parada jednog kiča, jednog neukusa, a da vam kažem, to nas stvarno mnogo košta. U to vreme gore je bilo policije, a ovde u gradu nema policije, ovde se odvija divlji zapad, ovde važi zakon močvare, zakon jačega. I šta je epilog? Završiće se, siguran sam u to, da će se Čačani samoorganizovati i na neki način zaštititi svoju decu, jer ja poznajem dobro mentalitet, ovde živim 64 godine, poznajem odlično mentalitet Čačana, oni će se samoorganizovati ako ovo ovako nastavi„, zaključio je Dragan Savković iz GG Probudimo Čačak.



































Halo načelniče, jeste li počeli da radite ili još zagrevate stolicu?