Prvo izbori, onda razgovori
Reakcija studenata i svih koji podržavaju studentske zahteve na poziv predsednika Srbije na javni razgovor sažima se u četiri reči: Prvo izbori, onda razgovori.

Akt pokvarenog siledžije, sada kada je dobio po nosu, poziva na razgovor i dijalog
Lider pokreta Kreni-Promeni, Savo Manojlović, oštro je reagovao na poziv predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića na, kako je saopštila pres služba predsednika, „debatu pred svim kamerama predstavnike studentsko-blokaderskog pokreta“. On je poručio da vlast ne želi dijalog već pokušava da prikrije brutalnost i korupciju.
– Vučićev poziv na dijalog akt je pokvarenog siledžije koji maltretira sve živo zaklanjajući se iza drugih. I kada konačno dobije po nosu, poziva na razgovor i dijalog, čekajući da potplati još nekoga kome će sutradan krvnički naplatiti to što je morao da moli za milost – izjavio je Manojlović.
On je podsetio da su huligani, koje je, kako tvrdi, pomilovanjem zaštitila vlast, brutalno napadali studente i građane.
– Pomilovanjem kao političkim aktom zaštitio je huligane koji su bejzbol palicom dislocirali vilicu studentkinji i koji stoje iza stranke koja je naredila brutalno prebijanje i hapšenje studenata, gaženje cokulama i pendrečenje dece u Valjevu, porazbijala i zatvorila lokal u Valjevu i pokušala da spali cvećaru ljudima na Konjarniku. To nije vlast s kojom se ne slažete oko političkih pitanja. To je okupaciona, korumpirana vlast koja gazi osnovni ustavni koncept demokratije i vladavine prava – poručio je lider Kreni-Promeni.
Manojlović je istakao da rešenje nije u pregovorima ili prelaznim aranžmanima, već u pravnoj odgovornosti za one koji su, kako kaže, ogrezli u nasilju i korupciji.
– S takvom vlašću se ne pregovara i ne pravi prelazna vlada. Rešenje krize nije ni sto dana nekakve prelazne vlade niti dijalog. Rešenje je više decenija robije za one koji su ogrezli u korupciji i krvi prebijenih demonstranata. Treba nam sistem u kome onaj ko je poštovao zakon nema čega da se plaši, a onaj ko je kršio zakon nema čemu da se nada – zaključio je Manojlović.

Jedina debata sa Vučićem je moguća u izbornoj kampanji, zato neka raspiše izbore
Aleksandar Vučić je najveća politička kukavica u istoriji srpske politike, jer 13 godina ne sme da izađe na TV duel sa bilo kojim opozicionim predstavnikom.
Poziv Aleksandra Vučića studentima na debatu predstavlja samo još jedan njegov pokušaj da odloži raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora i da tako kupi vreme kako bi dodatno sa svojim partijskim drugovima pljačkao budžet Srbije. Studenti u blokadi su pokazali da su pametniji od njega, da su uvek korak ili dva ispred njega i da ne nasedaju na njegove manipulacije.
Da bi Vučić vodio debatu sa bilo kim, rešenje je jednostavno – raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora, a nakon toga sučeljavanja i debate u TV duelima. Međutim, postavlja se pitanje u kom svojstvu Aleksandar Vučić želi da učestvuje u debati: kao predsednik svih građana, koji bi trebalo da ostane iznad stranačkih sukoba, ili kao partijski lider koji beži od sučeljavanja već 13 godina?
U sadašnjim uslovima, kada Aleksandar Vučić šalje i policiju i svoje kriminalne strukture da prebijaju građane i studente, potpuno je izlišno govoriti o bilo kakvoj vrsti debate ili dijaloga.

U svakom demokratskom društvu debate su način da se čuju različita mišljenja i da dođe do istine. Ali „debata“ na koju predsednik sada poziva studente je ništa drugo do uvreda za zdrav razum.
Prvo ste ih tukli, hapsili i vukli po ulicama. Sad biste da se slikate kako „razgovarate“ s njima? Ugušili ste sve medije, ugasili slobodan govor, a sad glumite demokratiju. To nije debata. To je farsa. To je još jedna SNS predstava za kamere.
_____________________________________________________






































Са терористима се не преговара!
Осим ако одједном нису терористи…
BRAVO SREDNJOSKOLCI,STUDENTI I SVI RAZUMNI LJUDI DOSTA JE BILO JEDNOVLASCA JEDNOG COVEKA.U SRBIJI SVE VISE PREVARANATA ZAKON STITI KRIMINALCE I PREVARANTE.DA POBEDI RAZUM.PUMPAJJJJJ
Hahaha,kakva je to budala!
Debata nece biti sigurno,ali psihijatrija za majmuna sigurno!!!
Malo ste se zaigrali i prevariku,nece da bude po vasem jer ste u manjini
Касно је за изборе. Опозиција би најбоље прошла да је прихватила изборе кад јој је Вучић нудио .
stop naprednim lazima
Acooo Srbine caciji su uz tebe
Nije lud ko struja. Lud je ko Đerdap.
Objava Predsednika RS na njegovom instagram profilu u kojoj poziva na debatu nije dostigla ni 5k reakcija od 245k pratilaca koje taj profil ima.Činjenica čija je svaka dalja analiza apsolutno suvišna, jer dovoljno govori sama po sebi o trenutnoj popularnosti do prekjučerašnjeg „vrhovnog božanstva kulta ličnosti“