Dva protesta u Užicu: Večeras podrška Novom Sadu, a sutra prosvetnim radnicima
Večeras i sutra (28. i 29. avgusta) u Užicu će se održati dva protestna okupljanja.
Prvi protest, koji je nazvan „Podrška Novom Sadu“, najavljen je za večeras od 19,30 časova ispred užičke skupštine. Na protestno okuljanje,pozvala je inicijativa „Ue zbor“.
Osim u Užicu, takvi protesti održaće se večeras u Čačku i drugim gradovima Srbije, zbog brutalnosti policije prema studentima i građanima Novog Sada, koji su protestvali ispred Filozifskog fakulteta u tom gradu, kao i zbog narušavanja autonomije univerziteta.
https://www.ozonpress.net/hronika/zbog-okupacije-fakulteta-veceras-protest-u-cacku/
Drugi protest, nazvan „Stojimo uz našu decu – i na ulici i u učionici“, na koji je pozvao Zbor prosvetnih radnika Zlatiborskog okruga, najavljen je za petak, 29. avgusta od 18 časova, na Trgu partizana.
U pozivu je navedeno da „biti uz prosvetne radnike nije samo stvar morala, etike, kućnog vaspitanja“.

Policija i učesnici protesta u Užicu Foto: Nenad Kovačević
– To je polaganje nade u svoju decu, koja će naslediti vaše što im ostavljate, decu koju nećete gledati putem društvenih mreža hiljadama kilometara daleko – navodi se u pozivu.
Dodaje se da je to „direktan pokazatelj vere i nade da u ovoj apatičnoj zemlji prepunoj zglavkara i debelokožaca, koji su sa prosvetom imali susrete eventualno na danima gloginja, dok su se sa učiteljem prevlačili konopcem, možemo izboriti za pravo i pravdu“.

Kordon Žandarmerije u Užicu Foto: Nenad Kovačević
– Dići glas (krik, vapaj) zajedno sa studentima, prosvetom, lekarima, to je ujedno i apel za spas – poručuje se u pozivu za sutrašnje okupljanje.
_________________________________________________________






































stop naprednoj pljacki
Puna podrska policiji i drzavi.Nasilnike u zatvor dok se nendozovu pameti.Naravno ako UOPSTE IMAJU MOZAK.
Slažem se sa Nebojša…..