Vučić nastavlja da teroriše građane, opet se obrušio na Novi Sad
Odmetnuti diktator Aleksandar Vučić nastavlja da teroriše građane Srbije. Večeras je poslao svoju kriminalnu policiju na mirne građane koji su protestovali u Novom Sadu.
Incidenti su počeli ispred Filozofskog fakulteta kada je grupa od oko 20 policajaca izletelo iz zgrade fakulteta i počela da bije građane.
Građani su počeli da se povlače, a pojavili su se i žandari na vozilima sa više lokacija.
„Izuzetno silovita akcija policije, koja se desila veoma brzo. Izmičemo se, sklanjamo se, ali potpuno iznenada. Onda su došla dva hamera načičkana policajcima, pa su protrčale dve njihove brigade. Potpuno nepotrebno izazvan incident od strane policije, to sam spreman da posvedočim pred svim sudovima na svetu. Šok bombe, topovski udari, biber sprej, suzavac, sve to letelo ka građanima“, ispričao je jedan stariji Novosađanin.
Kako su saopštili studenti, policija je potpuno okupirala kampus i baca topovske udare i pirotehnička sredstva, kao i da su tu oklopna vozila.
Policija je bila brutalna i tukla je građane iako su oni podigli ruke.
Da su Aleksandar Vučić i Ivica Dačić planirali da primene brutalnu silu videlo se odmah nakon završetka skupa kada je policija izdala saopštenje kako se navodno planira napad na policiju.
„Ministarstvo unutrašnjih poslova je došlo do saznanja da učesnici „neprijavljenog skupa u Novom Sadu imaju nameru da napadnu policiju koja se nalazi ispred Filozofskog fakulteta i Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje u ovom gradu. Upozoravamo okupljene da poštuju zakon i da ne napadaju policiju. U suprotnom policija će biti prinuđena da reaguje i preduzme sve zakonom predviđene mere da bi zaštitila sopstvene živote, bezbednost i očuvala stabilan javni red i mir“, saopštio je odmetnuti deo policije.
Diktator je u Novi Sad poslao i zloglasnu Jedinicu za zaštitu i obezbeđenje određenih ličnosti i objekata (JZO).

„Policija brutalno prebija građane u Novom Sadu. Ti ljudi ne smeju da ostanu u službi kad se promeni vlast. Niko od njih!“, poručila je novinarka Marija Šehić.






































SNS = Mafija !