Počeli da rade ulicu, došli, slikali se a izvođači se povukli
Mojsinje: Gajčanski put je postao kamenolom. Posle skidanja starog asfalta na jednoj deonici puta, radovi su stali, a na istom je ostao kamen, krupna i oštra rizla koja seče, buši gume i oštećuje zaštitu automobila.
Ljudi ostaju na putu sa decom i isečenim gumama, policija izlazi na teren po prijavi meštana, a nadležni i izvođač ćute.
Opština je ranije tvrdila da je novac obezbeđen i da će deonica biti završena za mesec dana. Prošlo je obećano vreme a ne da nema asfalta, već je sve ostavljeno polovično urađeno.
Sada sve ukazuje da izvođač nije plaćen i da je zato napustio posao. Rezultat: put je u gorem stanju nego pre radova, pun opasnih komada kamena koji u sekundi prave štetu.
Meštani imaju pravo da traže naknadu štete nastale na automobilima, čak i da pokrenu zajedničke prijave, jer je put ostavljen u stanju koje direktno ugrožava saobraćaj.
Mogu i da traže da opština, javno preduzeće i izvođač izađu pred građane i objasne ko je stopirao radove i kada će put biti saniran.
Ovo nije više sitna neprijatnost nego otvoren nemar i problem.
Pojedini meštani traže hitnu reakciju i jasne rokove, ko je stopirao radove i kada će put konačno biti doveden u stanje koje ne uništava automobile.
Pitaju se zar je moguće u 21. veku da danima ostanu bez upotrebljivog puta. Da isti ostane nedovršen bez objašnjenja.
Meštani plaćaju porez, takse i akcize, obavezu da imaju ispravan auto na rigoroznom tehničkom pregledu tako da zaslužuju bezbedan i pristojan put, a ne improvizovani kamenolom.
Izgleda da svi ne misle tako, da to već dugo traje, i potrajaće sve dok narod ćuti.
Mrčajevci info



































Eto kako Vlade Milic brine o tim selima…
Mozda jedino o tamo nekim domaćicama brine
Ko bi reko da će ona nula da ispadne glavni seoski švaler.
Rešili sa unište selo sa najviše dece u okolini. Nastava se odvija u crkvi, putevi uništeni…
Marvenjak će da nagna nekoliko seljanki uz plot i biće dece opet po selima.
Dolazio marvenjak da se slika.Grli,ljubi decu a na kraju ih slaze….Milicu Marvenjaku!
Pa ne stize Milic. Dok usluzi sve devojke iz Tradicije. Vecinu je licno zaposlio i „namirio“.
Sta ocekivati,od umisljenog plejboja milica ,matore budale,a verovatno se nije ugradila u tal,I lopuza zadrigla stevanic
Pumpajte bagru…….
Gde im je Gojkov mali Aco zeznuo nas komsije u Mrci.
Obecavo nam a na kraju nista
Niste vi za bolje od tog marvenjaka iz Trepče. Dok on namiruje sojke po Tradiciji i ostalim ustanovama, vi oštecujte svoja vozila po uništenom putu. U red, građanine pokorni.
Ponovon ih glasajte.Ima tu i ćacija koji pune autobuse,masu zastavama itd…