Mirko Poledica napustio Skupštinu FSS
Predsednik Sindikata profesionalnih fudbalera, Mirko Poledica, doneo je odluku o povlačenju iz Skupštine Fudbalskog saveza Srbije, saznaje Sport klub.
Ostavka na članstvo je neopoziva.
Odlazak Mirka Poledice praktično znači i definitivno „brisanje“ opozicije iz skupštinskog saziva.
Iz odlazećeg sastava, konstituisanog tokom izbornog procesa 2022. godine, vremenom su se povlačili Branko Sosa Babić, Nemanja Vidić, na sednice kasnije nije dolazio ni Dragoljub Vukadinović. Za to vreme, Poledica se profilisao kao konstruktivni opozicionar, spreman za diskusiju i konkretne predloge.
Najvećim delom, „amandmani“ i diskusije predsednika Sindikata profesionalnih fudbalera odbijani su uz većinsku podršku. I tako sve do danas – kad je postalo i izvesno da Mirko Poledica više neće učestvovati u debatama u Staroj Pazovi.
Sindikat, poslednjih godina, ima jedino zagarantovano mesto u Skupštini FSS. Iako sindikalna organizacija u većini zemalja, pogotovo UEFA, sarađuje i učestvuje u stvaranju zdravog fudbalskog ambijenta, u Srbiji je sasvim drugačija situacija. Nerazumljivo, sukob sa FSS bivao je vremenom sve otvoreniji. Nije čudo onda što je glas Mirka Poledice ostao prigušen pod pritiskom većine.
Na poslednjoj sednici, aprila ove godine, prvi čovek sindikata upozorio je i na nelogičnosti prilikom usvajanja određenih odluka. Zanimljivo, pojedine poput glasa protiv ogromnih naknada članovima Komisije za pravna pitanja, dobile se i podršku nekoliko nezadovoljnih delegata. U konačnom zbiru, ni to nije bilo dovoljno za njihovo „obaranje“.
Sindikat bi uskoro trebalo da imenuje novog predstavnika u Skupštini FSS za mandatni period 2026 – 2030.



































Bravo Mirko ovde su već vidjeni svi scenariji definitivno tonemo sve više i više
Podrska Mirko !