Prethodni članak
Divlje deponije – čačanske slike nemara
Gradski odbor Stranke slobode i pravda ocenio je danas da su divlje deponije i smeće oko kontejnera – slika nemara u Čačku.
Saopštenje prenosimo u celosti.
Problem divljih deponija i nagomilanog smeća oko postojećih kontejnera postao je svakodnevica u mnogim delovima Čačka. Umesto urednih javnih površina, građani sve češće gledaju pretrpane kontejnere, rasut otpad i neprijatne mirise koji narušavaju kvalitet života. Posebno zabrinjava činjenica da se smeće danima ne uklanja na pojedinim lokacijama, dok se oko kontejnera stvaraju mini-deponije. Takvo stanje nije samo estetski problem – ono predstavlja ozbiljan rizik po zdravlje građana, naročito dece, kao i potencijalnu opasnost od širenja zaraza.
Problem divljih deponija i nagomilanog smeća oko postojećih kontejnera postao je svakodnevica u mnogim delovima Čačka. Umesto urednih javnih površina, građani sve češće gledaju pretrpane kontejnere, rasut otpad i neprijatne mirise koji narušavaju kvalitet života. Posebno zabrinjava činjenica da se smeće danima ne uklanja na pojedinim lokacijama, dok se oko kontejnera stvaraju mini-deponije. Takvo stanje nije samo estetski problem – ono predstavlja ozbiljan rizik po zdravlje građana, naročito dece, kao i potencijalnu opasnost od širenja zaraza.Postavlja se pitanje:
- Da li je broj kontejnera dovoljan?
- Da li se otpad odnosi u skladu sa planom?
- Ko kontroliše stvaranje divljih deponija i da li postoje sankcije?
Grad mora pokazati veću odgovornost u organizaciji komunalnih usluga. Potrebno je povećati broj kontejnera tamo gde je to neophodno, pojačati dinamiku odvoženja otpada, ali i jasno sankcionisati nepropisno odlaganje smeća.
Čačak zaslužuje uredne ulice, čiste javne površine i sistem koji funkcioniše, a ne improvizaciju i prebacivanje odgovornosti.
Pozivamo nadležne da hitno reaguju i građanima omoguće osnovno pravo – čist i uređen grad.
___________________________________________________________






































Kakvo je stanje na Sprajtovom
Nije loše,samo što će tako biti maks. 5 dana. Očistili su pre neki dan radnici komunalca, pre toga godinu dana nisu očistili.Hvala radnicima, problem je što ih Komunalac ne šalje na redovno čišćenje. Videćmo letos hoće li redovno da kose isto igralište. Ono govedo Stevanić se reklamira za nešto osnovno što treba da se uradi, a grad se polako pretvara u deponiju jer ništa redovno ne čiste.
@Građani
Izvini, a zbog čega će da bude čisto max 5 dana?
Šta će se dogoditi za 5 dana, hoće li da dođu Ustaše, Balije, Mudžahedini ili Bugari da zatrpaju smećem dečije igralište?
Ili će deca koja se tu igraju, njihovi roditelji koji ih čuvaju i komšije koje ih posmatraju sa prozora okolnih zgrada da pobacaju 8 kubika đubreta od kojeg će sve ponovo da izgleda kao svinjac.
Pa će ponovo da budu krivi mučeni komunalci, jer ne dolaze redovno da „održavaju higijenu“ …
Sace to mladjani usko strucni unuk od svrstenog lica,
Inace rukovodilac u JKP Komunalcu sve da resi. Nema sta, dao ga Bog za sve, da je srece da je on generalni a ne tetka, pa da konacno progledamo i zivimo kao ljudi.
Nikako da shvate da trange frange nije isto sto i zavrsiiti neke skole i nesto raditi. Iskrna podrska, da sto pre bude generalni ili bar pomocnik gradonacelnika za Ekologiju. Vreme je sveza krv da dodje u opstinu, pa malo i da slusamo izlaganja, jer je jako retoricki jak hahaha
Kod stare škole u Jezdini, gde je inače i mesna zajednica Jezdina, onaj prostor koji su betonirali pre par godina za kontejnere i odlaganje smeća i time ukrali ko zna koliko para, pretvorio se u deponiju, haos na šta liči. Molim i Ozonpres da izađe da vidi, da objavi da građani vide kako govedo laže da se grad redovno čisti, ali tako je svugde. Molim Vas izađite sutra ujutru i objavite da vide ljudi deponiju ispod stare škole u Jezdini-ispod MZ Jezdina.
Pa ti bacas tu stoko jedna ti i niko drugi pa treba drzava da cisti za vama?.
Bitno da oni stavljaju kameru i to na privatnu parcelu da snimi ko baca smece van (vec nedovoljnog broja) kontejnera!!
Sad će Mira to da sredi. Ima da objavi na mrežama i sve sredjeno. Slikaće kontejnjere i eto
Ako mislite da je Vučić problem Srbije, grdno se varate. Vučić je samo ogledalo jednog od, kolektivno gledano, najgorih naroda u Evropi – nas Srba.
Prosečan Srbin je nepismeni, zaostali, polu-neandertalac koji svuda baca smeće, spreman da proda obraz i glas za male pare i smatra da je korupcija loša samo kad on nije uključen u istu. Normalni, časni ljudi su u ogromnoj manjini u ovoj našoj zemlji.
Zaslužujemo mi i mnogo gore od ovog krimifašiste i bande nnjegov vernih poslušnika.
Botino, jel te to sapunja Vučko i kumić?
Цела Србија је постала депонија, од почев од свих органа власти, Скупштине, ћациленда, Пионирског парка, па све до најзабаченијег села.