Eksplozija kriminala u Čačku: Da li smo se vratili u devedesete godine?
Čačanski advokat Ivan Ćalović kaže da su ovakva poređenja vrlo opravdana i da se danas skoro nalazimo u identičnoj situaciji kao što je bilo tada.
– I tada smo imali političke napade, imali smo i politička ubistva, ako se setimo Stambolića, ako se setimo i Ibarske magistrale. Jedina razlika u odnosu na tada je što mi u ovom trenutku nemamo politička ubistva, ali sve drugo imamo. Imamo politički organizovan kartel, imamo politički organizovan SNS koji u sprezi sa kriminalcima apsolutno deluje kao što sam i govorio, kao SA formacije, i sve neistomišljenike oni pokušavaju da vaspitavaju i pokušavaju da dovedu u red po njihovim merilima. Ovde imamo drugi problem jer nemamo institucije, nemamo Ustav koji se primenjuje, nemamo podelu vlasti, nemamo vladavinu prava, nemamo instituciju policije, instituciju tužilaštva koja treba da radi svoj posao i da postavi stvari na svoje mesto. Načelnik policije nije načelnik policije, tužilac nije tužilac već postupa po uputstvima, ne republičkog tužioca, već postupa po uputstvima koordinatora i vladajuće stranke kako njima odgovara. Zato smo i došli u ovu poziciju da politika upravlja institucijama i politika upravlja običnim građanima grada Čačka i republike Srbije, što je nedopustivo – kaže Ćalović.
Policija i tužilaštvo u Čačku bavi se politikom, stavili su se u službu očuvanje vlasti pa i ne čudi pad u njihovom radu. Policija i BIA pozivaju organizatore protesta, hapse i privode poljoprivrednike dok ulice postaju bojno polje za kriminalne grupe.

SNS batinaši koji su pretukli studenta 28.septembra kod Fabrike reznog alata
– Policija ne radi svoj posao po zakonu. Načelnik policije nije načelnik policije. Načelnik je koordinator SNS-a i on upravlja, vedri i oblači gradom Čačkom i ostalim gradovima republike Srbije šta sme da se radi, a šta ne sme da se radi. Načelnik policije, koji je samo fiktivan u Čačku, on mora da okrene koordinatora SNS-a, da mu koordinator odobri da li sme da uradi to i to. Sa druge strane, kada imamo situaciju da treba da se uradi neka intervencija ili da postoje neke informacije operativne koje treba da se sprovedu u delo, a da se hapsi pripadnik SNS-a ili visoki funkcioner SNS, mi dolazimo u situaciju da načelnik policije mora da traži odobrenje od koordinatora, odobrenje od vrha SNS-a, da li takvo lice sme da privede licu pravde. Ovo nikada nije bilo, ovo nije bilo ni u vreme vladavine Slobodana Miloševića. Tužioci i policajci su imali svoje radne zadatke, možda je tada Bezbednosna informativna agencija odnosno UDBA bila u službi politike, ali ostali delovi policije su radili svoj posao i bilo je bolje stanje nego što je sada. Sada je katastrofalno stanje jer ne postoje, kao što sam rekao, ni ustav, ni vladavina prava, ni zakonodavna, ni upravna, ni izvršna vlast. Ne rade svoj posao, sve u rukama jednog čoveka i za sve se pita Srpska napredna stranka i jedan čovek – navodi Ćalović.
Ekspanzija kriminala samo je posledica cele atmosfere u društvu, a organizovani kriminal se prožima sa SNS-om. Tokom prošle godine osuđivani kriminalci bili su aktivni učesnici protesta SNS koji su se nalazili i u protorijama SNS. Nedavno su maskirani napadači u sred bela napali studente u Guči u prisustvu funkcionera SNS, a osuđivani kriminalac danas je jedan od direktora u JKP Komunalac.
– To nam govori da je SNS jedan melting pot, jedna partija koja prima apsolutno sve. Njima nisu važni interesi građana grada Čačka, njima nisu važni interesi naše Srbije, njima nisu važni interesi da bude dobro Srbiji i svim građanima. Njima je važno da njima bude bolje. Oni su jedna interesna grupa kao što je to nekada bio JUL. Kada poredite, te SA formacije je imao i JUL i on je u svojim redovima okupljao batinaše i plaćao ih. Tako slično radi i SNS, tako što u svoje redove uvlače ta lica koja imaju kriminogenu prošlost i koji su osuđivani, i oni ih uvlače da bi zastrašivali njihovo obično članstvo i da bi zastrašivali narod. Znate kako je prošao JUL, e tako će da prođe i SNS, tako što će biti izbrisan sa margina postojanja i treba razmišljati o tome da takva politička organizacija, sa ovakvim političkim opredeljenjima, više nikada ne postoji u Srbiji. Tačno je to da u našem Čačku, direktor javnog preduzeća koje je osnovano od strane grada, je osuđeno lice 2025. godine. Međutim, on nije samo osuđivan 2025. On je bio osuđivan i 2010., 2011. i 2013. godine. Ovo mu je četvrta pravosnažna osuda od strane nadležnog suda države Srbije. Zamislite kuriozitet, i pored te četiri osude on je i dalje direktor javnog preduzeća, bavi se organizacijom posla unutar tog preduzeća i polaže i referiše gradonačelniku odnosno pomoćniku gradonačelnika za taj sektor, referiše kako je stanje u tom javnom preduzeću koje se finansira od strane grada. Pa zamislite tu nenormalnost. Nikakvu sankciju nije imao, već je napredovao za to što je radio u interesu stranke, za to što je radio u interesu njih jer su oni interesna grupa i njih ne interesuju građani Čačka, Srbije. Njima je važno samo da njima bude dobro – zaključuje Ivan Ćalović.






































Glasajte opet SNS !
Ima li gde SNS načelnika policije!!! Sve je al nije načelnik policije!!!
Na žalost, samo rat može da nas izvuče iz čeljusti SNS. Jasno je da opet stradaju nevini ljudi, ali mi na žalost zaboravljamo istoriju.
Kako bi ja njih batinao, 24/7…
Pa ne mogu u SNS ako nisu kriminalci i ako nemaju debeli dosije.
Ovi momci nisu svesni da sve dokaze i ostalo cuvaju protiv njih, i da ce po smeni vlasti, da ih sve pohapse za razna dela, a oni sad misle da su nesto bitni.
Jos malo i sve ce da im nabiju na grbacu, ali i treba, jer to i jesu radili. Sta oni misle koga sns da pusta za koja dela u Ca ako ne njih? Da nece nekog sluzbenika za neku glupost? Smeno jako. Samo ih namestaju da nisu toga svesni sta ih ceka
SNS koristi kriminalce kao svoju vojsku,tako da je sada bolje biti kriminalac nego posten covek.
U oboj drzavi korumpiranoj kriminalci,lezbejke,stsrlete i pederi su na ceni/primeri Brnanic i Cadez,a kriminalci svi,kao i starlete,eto Gvozdenoviceva iz SpS.
A batinase u gradu svi znamo vodi Stevanic,tako kad padne sns sa vlasti,isti taj ce bezati iz Srbije.
Narode samo se treba dobro naoružavati.Kad se krene,nema oprosta.
To su obicni fićfirići,koji oni kriminalci,pičkice male,koga su to prebili iz grada poznatog,biju decu,studente.To su jajare
Onaj što je predvodio klince sa palicama stajao ispred SNS-a kad su ih Čačani gađali jajima, čuva ga i policija i tužilaštvo, svi prestupi a ima ih bezbroj stoje u fijoci i nikakve posledice nije snosio…
Експлозија криминака је зато што је то држава дозволила,јер су после доласка на власт Николић и Вучић помиловали неколико хиљада криминалаца и они сада враћају дугове и наступају као партиска војска али све се то реши са још једном акцијом САБЉА,ФУЈ СНС,ФУЈ МАФИЈА!!!