Miloš Teofilović tražio zabranu predstave
Miloš Teofilović nedavno je postavljen za pomoćnika gradonačelnika za društvene delatnosti i za veoma kratko vreme uspeo je da se upiše u istoriju grada. Ne po nečemu dobrom, već po tome što je zabranio predstavu „Naši dani“ Raleta Milenkovića, predstave koja je prvi put izvedena u vreme komunizma – 1984. godine.
Kako smo saznali, on je pozivao direktora Gradskog pozorišta uz zahtev da se predstava skine, iako je ona bila već zakazana za 27. mart, a ulaznice rasprodate.

I Kim Džong Un bi mu pozavideo: Miloš Teofilović
Mi smo poslali Teofiloviću pitanje koji su bili razlozi da zahteva otkazivanje predstave koja je nastala dramatizacijom satiričnih pesama našeg Disa (Naši dani i Himna) i najznačajnijih pripovedaka Radoja Domanovića (Stradija, Danga i Mrtvo more). Medjutim, odgovor nismo dobili.
A broj je aktivan i kako vidimo, tokom celog dana objavljuje fotografije Miloša Stevanića.

Opčinjen Stevanićem
Dragan Savković iz GG „ProBudimo Čačak“ je dugo u društvenom i političkom životu grada, ali kaže da se do sada nikada nije desilo da se jedna predstava otkaže zbog političke nepodobnosti glavnog glumca u predstavi.
– Bilo je slučajeva da se otkaže predstava zbog bolesti glumca, zbog nedovoljno prodatih karata, ali se nikad nije desilo da se predstava otkaže zbog političke nepodobnosti glavnog glumca u predstavi. To je jedan novitet, ali od ove vlasti svašta možete očekivati. Možete očekivati da ljudi koji u životu nisu pogledali ni jednu pozorišnu predstavu, koji nisu u životu verovatno pročitali ni jednu knjigu, sada procenjuju umetničku vrednost, a pre svega političku podobnost neke pozorišne predstave. Ovo je grad Vladislava Petkovića Disa. Mi imamo, podsetiću vas, manifestaciju od 1964. godine koja se u kontinuitetu obavlja i traje od Disovog rođendana – Disovo proleće, gde su prošla mnoga najveća pesnička imena. Rale Milenković tu predstavu već 40 godina izvodi, imalo je preko 2000 igranja i sad u jednom gradu, gradu Vladislava Petkovića Disa vi otkazujete tu predstavu iz političkih razloga. Šta možemo da očekujemo u nekoj budućnosti? Možemo da očekujemo da ova vlast počne da pravi svoje pozorišne predstave u produkciji nekog Željka Mitrovića i slično, gde će veličati vođu po principu drug Tito jaše na čelu kolone, Pinki je video Tita itd, i gde će iz drugih gradova verovatno dovoditi oduševljene gledaoce da gledaju te predstave i davati im za to dnevnice. Ne znam stvarno kako da iskomentarišem, ova vlast svaki dan nešto novo unosi, neku novu glupost, neku novu šizofrenu situaciju u politički život, ali oni urade nešto što i najgori pesimista ne može da očekuje – kaže Savković.
Funkcioneri SNS i SPS do sada su bežali od kulture i te ustanove su mahom vodili ljudi koji rade u njima. Međutim, pre nekoliko meseci članovi SNS na čelu sa Dušanom Radojevićem su upali u Umetničku galeriju Nadežda Petrović gde su maltretirali direktora ustanove nezadovoljni izložbom koju su organizovali. Sada su otišli korak dalje i naterali direktora pozorišta da otkaže predstavu.
Dis nepoželjan u svom gradu: Čelnici SNS zabranili monodramu Naši dani
– Znači da je kultura za ovu vlast opasna, njima trebaju ljudi koji ne razmišljaju svojom glavom, njima trebaju ljudi sa kojima oni mogu da manipulišu, a znamo i sami da su glumci uglavnom ljudi slobodoumni, ljudi obrazovani, ljudi koji razmišljaju svojom glavom. Imamo slučajeve u Čačku da neke manifestacije ne možete ni da napravite, jer ne možete da pronađete glumca koji ne priča protiv ove vlasti, a kako ne bi pričao protiv ove vlasti koja je nenarodna, koja je i antisrpska, izdajnička i već ne znam kako da je nazovem, tako da mislim da je kraj vrlo blizu, da su njihovi potezi sve trapavi, sve neodmereniji, šizofreno se ponašaju, tako da mislim da oni neće još dugo vladati – kaže na kraju Savković.
Mlađani Teofilović ipak nije uspeo da zabrani predstavu ni Rala Milenkovića. Predstava Naši dani ipak će biti odigrana 27.marta i moći će da je vide svi i to potpuno besplatno. Rale Milenković predstavu će odigrati na platou ispred čačanske Gimnazije sa početkom u 19 časova. Još jedan dokaz koliko su bilo kakve zabrane besmislene i kontraproduktivne.






































mislio sam da je fin mladic, ali kako neko rece daj mu malo vlasti da vidis kakav je. Sve banda u toj SNS
Ceniš ti da vrana može da ispili sokola?
U faci mu se vidi da je fin i skolovan, nema sta. Za pozeleti
Samo sto je gej,partner kumica.
e ispade da su svi gejevi, i vi sad. Van svake pameti sta pisete
Može se zaključiti da je dobrih pajsera iznedrio SNS. Taman kad pomisliš to je to, oni opet iznenade reprezentativnim primerkom SNS pajsera.
Sada je to već pajser brigada…
njegov cale ceo zivot na drzavnoj sisi pa bi i on…ali tata bio lukav pa se nije bas eksponirao i radio prljave poslove…
I ovo završilo neki privatni fakultet nesto menadzer u sportu, bezao od kulturew kao djavo od krsta pa sad bi da lapa drzavni novac
Jedino gore resenje za mesto pomocnika za drus deltnosti bio bi Radojevic, koji upada u galerije…
Teofilovicu faca govori da je ljigav i nesposoban i poslušan. SNS STRANKA NAKAZA SRBIJE
Otac sofer primitivac,kakav on moze biti.
Sami smo krivi što smo dopustili da nam šljam upravlja gradom
I ono se nesto pita…auuuu
Vreme neškolovanih, prostih, primitivnih, bahatih neznalica
Menadzer u sportu hahahah
On zna sta treba sta ne treba? E moji Cacani ko je vama na najboljim mestima, ko treba nesto da se pita?
Decko, gde si zavrsio srednju skolu, gde si taj neki fakultet zavrsio i sve to sa kakvim uspehom?
Da vidimo konacno vase biografije? Da vidimo ko ste i sta ste?
Narode, jel ovo treba da glasate na izborima?
Zar sebe ne smatrate boljim od njih? Kako vas nije sramota sve vas sto ovo glasate? Kako ?
I da, SNS ne voli skolovane ljude. Oni vole ljude koji cute i slusaju, a super je ako imaju malo skole, jer i ti koji ih postave imaju malo skole, pa da ne ispadnu glupi pored njih
SNS su poceli da napustaju svi oni koji bar malo cene sebe, svoje obrazovanje, trud, rad, i nesto sto su radom postigli. To je stranka debila, nesposobnih i neskolovanih ljudi
Za svakog od njih pitajte ljude iz njihove generacije pa cete da vidite sta ce da vam kazu. Ili ih ne znaju, ili losi djaci, ili nikad u nekom drustvu. Ali, spreman na sve, covek moze daleko da dogura, samo sto to daleko, kratko traje
Stvarno nerazuman potez i krajnje neinteligentan. Da je u pitanju neki nastup na trgu, koji je besplatan, pa i da razumeš njihov strah da će neko njihov da se slučajno tu zatekne i ne daj Bože preobrati. Ovako, znamo 100% da niko od njih neće da kupi kartu za jednu pozorišnu prdstavu. Dakle, potez je direktno neinteligentan, a njihov strah da će neko da zaluta u kulturu, apsolutno neosnovan.
Nepismeno govedo doslo u situaciju da se nesto pita.Jos jedan u nizu bagre iz SNS farme.
SNS nema kadar zato i jeste na toj poziciji Teofilović koji nema ni skole ni obrazovanja, školovani i pametni ljudi ne zele da budu deo ovog sistema.
imaju oni kadar, samo sto ovi sto postavljaj nece takve ljude i to je njihov proble, jer ove koje stavljaju ali i njuh same, vise narod nece da glasa
Ceka se samo jos Lecicku ili Milanu ili tako nekog da postave na neko ovako mesto i to je to.
Osveta losih djaka!
Mozda je isao u skolu, ali nista nije naucio.
Zato i radi to sto radi, nepismen, bahat, nevaspitan,ali SNS poslusan.
U normalnoj drzavi, u normalnom sistemu vrednosti nikada i nebi mogao i da pomisli da.bude na toj funkciji.
Ali, ovde znanje i sve sto uz to ide i nije potrebno, samo poslusnost.
Jel ovoga grčić sklepao?
Isti
Ljudi ovo samo pederi,kurve,kriminalci i lezbejke dobijaju dobre poslove.
Ovaj je gej topdzija i partner Kumica furundzije.
Debili covek samo radi svoj posao
Ovo da zabrani predstavu????
Ništa nemojte da se žudite Ako samo 20 posto liči na oca ne valja ničemu. Plus neobrazovan.Pitate ga za dela Disova i Domanovićeva, od kojih je predstava napravljena. Pa jel vi mislite da je on i jedno pročitao. Pojam kao i otac.
Tata je šarlatan čitav život…
tofija da vuce belo?
u obe istovremeno, iz b**lje
Pa to je Tofijin sin ,sta vas cudi?
Tata mu xxxxxxxxx…dok je bio u FSS xxxxxxxxx Mokru Goru sa KiM da bi im pomogao da upadnu u ligu.
Sledeći potez, hapšenje Disa.
Markovicu bagro ….prodana…vatamo te i kacimo za noge….pusite…..
.. tako je!
A onda redom: Desanke, oba Branka, Laze, Milana…
Šta ima oni tu da pevaju!
Ljakse i dziber,oduvek….
Ma neka, ko vas j… Glumac bi malo da rusi drzavu a malo da zaradjuje od nje…e pa ne moze. Da ne izigravas korisnog idiota za piculiće ne bi ti ovakva lobanja ukudala predstavu…
Овај Макс је некада био у Новој Србији,па г 17 и сада СНС,а завршио једва Пољопривредни факултет у Чачку и сада ботује и зато добија паре-Макс једи ладна Вучићева говна,заједно са Милошем Стеванићем лоповом,СНС МАФИЈА!!!
Stojane Ozone šta to je bre. Koja te je muka spopala. Pa izadji na počjanče pa se izaberi za gradonačelnika što bre praviš kome(n)diju.
Ало Ледени,опери зубе и ноге и изађи из кондура,престави се из ког си села,па ћу ја са Стојаном да те посетим,да ти објаснимо шта нам је-СНС МАФИЈА,НАРКО ДИЛЕРИ,УБИЦЕ,ЛОПОВИ!!!
Алал му вера, треба их скидати са репертоара, нека штрокадери глуме на сметлишту.
Miloše legendo, velika podrška iz Vujove kafane, buraz najači si.
Vojo idi glabaj sendvic
Не налази, ниси надлежан.
Не балави, нису надлежан.
Ih ,našli ste Raleta,Raku da kaziva Dis-a.
Dajte nešto komično,naprimer Anu Brnabić da izvede Dis-a e to bi bilo BRUTALNO.
Je l ovaj stvarno gej ima ta usta
Čisto da se zna da sam protiv SNS i svih onih koji podržavaju ovu nakaradnu vlast. Ali, ja moram reći da lično poznajem Miloša unazad godinama i sa pravom mogu reći da je veliki čovek i veliki profesionalac u svakom poslu koji radi. U spoetu, tačnije fudbalu dosta vremena proveo, ušao je u F.K.Borac i živi bili pa videli da će Borac ostvariti opstanak u ligi. Takodje, isti Miloš nema kome nije pomogao a da je mogao jer prosto čovek je takav. Samo napred Miloše mnogo je nas koji podržavaju tvoj rad i budi ono što si uvek bio a to je da si dobar i pošten čovek.
E vidiš, taj isti Miloš nekome nije pomogao, sprečio ga je da radi, a neke ljude sprečio da vide predstavu, što je veoma zabrinjavajuće. Dakle, ne može biti dobar i pošten ako je dozvolio da zbog različitog mišljenja neko bude zabranjen. To se radilo u vreme fašističke Nemačke i neprihvatljivo je da bilo ko postavlja zabrane ljudima u kulturi koji su uvek bili nezavisni, kritični i svoji.
E moji Sns majmuni,u kojo kampanji van je ovaj bio od kad vam je on u sns….samo vi leoite plakate i masite zastavama po autobusima dok vam ovakvi uzimaju lovu…Boranijo nepismena
pa ovakvi dobijaju funkcije, a oni sto nesto rade za sns oni nista, jer njima ne daju, kazu, ako im damo, mozda prestanu da rade, a ovima kao ovaj daju, u nadi da ce tek da pocnu da rade za stranku
To je filozofija, zato botine raspale ne dobijaju nista, nego vise po Lucanima, po standovima, po busevima, dok neko dodje i dobije oni sto su se oni muceni nadali. Tako ti je to
Добро се извређасте браћо Чачани, не знам како уопште живите у истом граду кад се оволико мрзите?!?
Idemo Stevanic kompany….Tako je Cacani samo trpite 30 godina da vas kradu majmuni Stevanici
Trulež smo ignorisali i sada se pravimo da nam smeta loš miris u gradu/drzavi. U srpskoj politici problem nije personalni( dal se neko zove AV, Ivica, Marica) vec prosto sistem ne valja, procedure ne valjaju. Dokaz je politički uspon bas ovakvih ljudi. Sto su primitivniji, to su ostrasceniji, spremni na obracun, neretko i fizicki, politicki vulgarni. Neprosvećeni, lošeg morala i vaspitanja su traženi i na ceni.Vidite i sami, ne mora da vam se crta.