Bajke direktora EPS može da svari samo deo SNS glasača, i Vučić mu je rekao da je lažov
Resorni odbor (RO) Srbija centra (SRCE) demantovao je saopštenje Elektroprivrede Srbije (EPS) u kome se hvale svojim rezultatima poslovanja i tvrde da treću godinu zaredom beleže profit, kao i da se aktivno radi na investicijama o kojima su neke prethodne „garniture“.
Kada EPS govori o 426 megavata (MW) novih proizvodnih kapaciteta u poslednje dve godine, to je sve što je od novih instalisanih kapaciteta, ali ne u poslednje dve godine već u poslednjih 40 godina, a u 30 godina je vlast u Srbiji upravo ona koja je dominantno urušila EPS. A to je upravo vlast SPS, radikala i SNS čiji je deo direktor Dušan Živković.
RO za energetiku ukazuje da je najveći deo tih novih kapaciteta, treći blok termoelektrane (TE) Kostolac od 300MW, započela baš ona vlast koja je bila od 2001. do 2012. godine, kada radikali i socijalisti nisu činili dominantnu vlast.
Čak i ovaj projekat je realizovan u vremenskom roku koji je bezmalo trostruko duži od potrebnoga što svakako govori o sposobnosti rukovodećeg kadra kojeg su imenovali SNS-SPS vlastodršci. Ono što su današnji nosioci vlasti uradili je jedan vetropark snage 66 MW i jedan solar snage nešto malo ispod 10 MW. I ni MW novih više. Sve ostalo što Živković besomučno kao papagaj ponavlja je još uvek čista livada. Bez projekata, bez izvora finansiranja, i realno bez ikakvih iole ozbiljnijih operativnih aktivnosti. Jednom rečju nula.
– Saopštenje vam je satkano od laži do laži. Kao što vam je i predsednik Aleksandar Vučić na ‚istorijskoj‘ sednici Vlade, u oči rekao da lažete. Ali ste vi tada ćutali. Zaista je bez veze da još uvek lažete sebe i možda još ponekoga u SNS mašineriji koja posustaje. Cela Srbija danas jako dobro zna u koliko lošem stanju je EPS i da su dominantan uvoz struje i uvoz uglja, od Grčićevog nokautiranja EPS krajem 2021. godine, vaš i vaših SNS saboraca krunski rezultat. Striktno matematički gledano ove uvozne funkcije imaju maksimume baš u vreme vašeg mandata – navodi RO za energetiku.






































Đerdap se ZAPUNIO (ko međuvršje) uglja omalilo za Obrenovac i Kostolac… Srbiji (od Yu) ostale CENTRALE. no nema jednu stvar.. MOZAK!
Planiram da spustim sve limitatore, osigurace u selu i da sacekam racun za struju za taj mesec. Zelim da vidim stavku akciza 7.5%, a potrošnja nula. Nakon toga ih treba tuziti ustavnom sudu. Mi imamo izuzetno skupu struju koja se neposteno prikazuje drugacije na samom racunu. Ali pravu cenu potrosac moze izracunati kada podeli iskazanu cenu bez tv pretplate sa brojem potrosenih kwh. Da ima postenih pravnika u ovoj drzavi ovakav racun bi davno bio pravno oboren i EPS nateran da posteno iskazuje cenu struje i vrsi mesecni obracun. Nasa je najveća nesreća sto je pravosuđe razvaljeno, a najveća žrtva je gradjanin.
3 meseca nam eps obračunava veću potrošnju od stvarne,ne žele da isprave grešku!