Kanal na Keju i dalje leglo zaraze (VIDEO)
– Kako je živeti to najbolje znamo mi koji živimo pored kanala, jer na kameri nije lako dočarati taj mio miris koji iz kanala dolazi kada izlaze u njega fekalije i ko zna kakve hemikalije koje se ispuštaju. Osnovali smo udruženje Poplavljeni kako bi ukazali na te probleme i beležimo pomake. Mi smo, kako se sećaš, negde 2014. ili 2015. prvi put uradili jedan ovakav intervju, ili live, kako ga vi zovete, u kome smo pokušali da urazumimo nadležne da urade crpnu stanicu posle onih katastrofalnih poplava. I uspeli smo posle 12 godina. Tako da, evo, i danas vam se zahvaljujem kao televiziji, tebi pre svega lično, iz razloga što pokrećemo jedno novo pitanje, a to je pitanje ovog zacevljenja kanala, koje je jedino rešenje koje možemo u ovom trenutku uraditi da ove stvari sprečimo – kaže Aleksandar Sretenović iz Udruženja Poplavljeni.
Meštani pozdravljaju najavu izgradnje linijskog parka, ali traže konačno rešenje za kanal.
– Ono što je nama rečeno je da će se raditi taj rejonski park i u sastavu njega linijski park. Međutim, ne u celoj dužini. Verovatno su finansije problem. Mi smo stanovišta da bi trebalo kanal ili zaceviti ili popločati. Napraviti jedno fenomenalno šetalište sa biciklističkim stazama i parkovima za decu, osvetljenjem i tako dalje. Mi smo još 2017. godine dali gradu idejno rešenje, uh, koje smo uradili sa jednim arhitektom koji je član udruženja, ali do dana današnjeg još uvek nije ništa pokrenuto. Poslednjih dana vidimo na nekim lokalnim naprednjačkim portalima da se ta ideja pokreće. Tako da možda smo mi opet uticali da se pokrene ta ideja ponovo. Bez toga, ovaj deo grada će biti leglo zaraze, pre svega. Ono što mene zabrinjava kao građanina ovog grada je što za sve drugo ima novca. Znači, ima novca za Kablar da se uradi jedan vidikovac koji još uvek nije otvoren. Znači, ima za onu tablu dobrodšlice koja još nije postavljena. Ima za sve drugo novca, ali za ono što su prioriteti građana i ono što utiče na njihov kvalitet života, za to se nema. To je ono što mene brine. A ako budemo, po mom mišljenju, poučeni iskustvom od ranije koji smo imali, ako budemo i za ovo čekali 10-ak, 12 godina, bogami, mislim da će to poprilično napraviti problema u životu građana – kaže Sretenović.
Ono na šta uvek ukazuju građani Keja je izlivanje kanalizacije u ulici Danice Marković sa malo jačom kišom a što Vodovod ne može da reši 12 godina.
– Prošle godine je pokušano da se reši. Urađene su neke nove cevi i neki novi način odvođenja te vode ka glavnom kolektoru. Međutim, očigledno to nije dalo rezultat. Ne mogu da budem bezobrazan i da kažem da se barem nije nešto pokušalo posle toliko godina, ali očigledno da rešenja traže malo veće razmišljanje, malo veće promišljanje i možda neki stručniji pristup celom problemu – kaže Aleksandar Sretenović.






































Bez brige!
Sad će bagra da vam izbehatonira kanal!
Svi će da nagrnu u linijski park!
Kanal podhitno resiti jer je postalio neizdrzivo. Ako treba otganizovano okupljanje i odlazak kod nadleznih . Krekecu zabe izlaze zmije da se ne sme izaci na terasu ni otvoriti prozor. Ljudi bacaju svasta u kanal ne bi li ga sami zatrpalu pocev od lisca i ostalog.
Ti što lišćem zatrpavaju kanal su SNS glasači garantujem
Da vidite tek kanal kroz Ljubić polje, užas i katastrofa…
Kanal kroz Ljubić polje je zaboravljen. A pomoćni kanal, koji vodi iz Ljubića preko Konjevića do Čemernice, ova vlast je davno zaboravila. Zarastao je vec u vrbe i drugo drveće, a iz njega se širi smrad, kao da se sva fekalna kanalizaci iz Ljubića, sliva u njega.
To je lice SNS-a. Sredili su tećinu kanala, pokupili glasove. A druge dve trećine kanala ostavli zaraslo jer im ne treba, i ne interesuje ih.
To što vama smeta i to što kanal plavi, smrdi i širi zarazu SNS bandu ne interesuje.
Nema u SNS gradskoj upravi nikoga zaduženog za probleme građana, oni su zaduženi samo za skupljane glasova i izbornu krađu.
Prikupite dokaze i podnesite tužbu.
To: apelujemo,molimo,ukazujemo…..to ne pokreće mehanizam.
Samo tužba!
Nikola nisi napisao još da su zaduženi da pljačkaju narod i da se bogate.
Popločavanje kanala neće vam rešiti izlivanje fekalija i smrad. Dobićete šetalište ali ko će da šeta i udiše smrad. Fekalije se ne izlivaji same od sebe već je to ljudski faktor. Pronaći i kazniti krivca za ugrožavanje životne sredine. Inspkcijske službe na posao
Nemo da pričate svašta. Nema sad para za kanal može da se turi samo beaton jer našem precedniku trebaju pare za onaj espo.
Lale zauzet pregleda dojke pa ne moze da.se bavi sa kanalom.
A molim medije da snime stanje oko“ nesrećnog“ Doma zdravlja u Ljubiću.Toliko otpada i smeća sa već odavno napuštenog i zaboravljenog gradilišta zaista ugrožava ljude koji tuda svakodnevno prolaze, parkiraju se ili rade. O travi i korovu da ne pričam.