Stamatović za mapiranje grobnih mesta izdvojio 20 miliona dinara!
SNS već dugo na „izmišljene“ investicije, koje nisu prioritet za građane, izvlači ogroman novac iz budžeta države i lokalnih samouprava. Medjutim, njihov lokalni partner na Zlatiboru, Milan Stamatović, čini se da ih je prevazišao pa malo malo javnost iznenadi skupim projektima koje za građane nisu prioritet. Tako je posle groblja za kućne ljubimce, Stamatović odlučio da izdvoji i preko 20 miliona za mapiranje grobnih mesta!
– Dok se Čajetina hvali „GovTech“ inovacijama, postavlja se pitanje: da li je investicija od 20.090.001 dinar u GIS sistem za groblja zaista prioritet za 15.000 građana? Dok precizno mapiramo „večna počivališta“, šta je sa onim što nam treba za ŽIVOT? Gde je digitalna transparentnost za privremene opštinske lokacije i dozvole? Kada će ovoliki milioni biti uloženi u upravljanje otpadnim vodama koje guše Zlatibor? Da li je normalno da je lakše digitalno pronaći grob nego dobiti jasan uvid u to kako se troši novac iz budžeta za infrastrukturu? Digitalizacija groblja ili fasada za skupe projekte dok osnovni problemi ostaju pod tepihom?! Lepo je imati „pametna groblja“, ali bi bilo još lepše imati pametno upravljanje resursima koji služe živima! Šta vi mislite – da li je ovo inovacija ili bacanje para – navodi se u saopštenju Grupe građana Naši ljudi za naše mesto Čajetina.
____________________________________________________






































Ovo rade i u Čačku, jedan od većih pranja novca na lokalu!
Cvece opameti se nama treba AS a ne ona rupa bez svetla pa u 22h nista se ne vidi pa sta je tebi prioritet Zlatiborci a ne treba da lete sa pravis neka groblja oa ti se vozi autom posalji tvoje dete uvece u onaj mrak stvarno sram Vas bilo
Stamat je doktor za sve gradonacelnike i predsednike opstina!!!
Jeste,radio sam za tu firmu. Ali nije bilo pranja para sigurno ali ne znam kako mi je davao platu 385.000din a prijavio me na 326.000din
Sram Vas bilo mi Zlatiborci je letimo nego koristim autobusku stanicu koju menja ona rupa iz Gaginih buseva iskacemo po magistrali pa zar Vas stvarno nije sramota