Prevremeno penzionisan komandant Kopnene vojske Srbije
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić potpisao je ukaz kojim prestaje profesionalna vojna služba, po sili zakona sa pravom na penziju, dosadašnjem komandantu Kopnene vojske Srbije general-potpukovniku Milosavu Simoviću.
Dužnost komandanta Kopnene vojske ukazom predsednika Srbije je preuzeo general-major Zoran Nasković, navodi se na sajtu Vojske Srbije.

General-potpukovnik Milosav Simović Foto. Jovo Mamula
General Simović rođen je 1966. u Raški. Završio je Srednju vojnu školu kopnene vojske, visoke studije bezbednosti i odbrana i Vojnu akademiju Kopnene vojske, smer pešadija. Završio je generalštabno i komandno-štabno usavršavanje.
Dugo je službovao u Vranju kao komandant Četvrte brigade Kopnene vojske. Nosilac je brojnih vojnih odlikovanja.
Prevremeno penzionisanje generala Simovića nije prošlo bez reakcije javnosti.
– Sa dubokim razočaranjem posmatram način na koji je vlast sklonila generala Milosava Simovića — jednog od najčasnijih oficira koje je ova zemlja imala. Njegovo prevremeno penzionisanje nije bio administrativni čin, već politički obračun. On nije uklonjen zbog godina, već zato što je smetao. Smetao je onima koji nameravaju da Srbiju bez otpora uvedu u NATO, i kojima je bilo potrebno da se oslobode svakog oficira koji tom planu stoji na putu. General Simović nikada nije bio čovek kompromisa sa tuđom voljom. Nije klimao glavom pred zahtevima iz Brisela, nije ćutao kada se gazila vojna neutralnost. Upravo zbog te doslednosti, odstranjen je. Ali sklanjanje jednog generala neće izbrisati istinu. I neće pokolebati one koji znaju šta znači čast, zakletva i država. Srbija je vojno neutralna zemlja. To nije prazna reč, već izbor našeg naroda. Svako ko misli da će ucenama, strahom ili kadrovskim čistkama ubrzati priključenje Srbije NATO paktu — suočiće se sa nepokolebljivim otporom. Verujem da svi koji su svoje uniforme nosili časno neće dozvoliti da se vojska pretvori u sredstvo tuđih interesa. Ovde nema kapitulacije – poručio je komadant odbrane Košara, narodni poslanik POKS-a, pukovnik Ljubinko Đurković.
___________________________________________________






































Sve smo ovo već videli u vreme Tadića i ovo je tzv „drugo poluvreme“ unapred dogovorene utakmice, ko to ne vidi, neka mu je prosto od Boga ali naš narod mora ustati odmah u odbrani ove i ovakve Srbije, da ne kasnimo mnogo, već neko vreme okasnismo!
Gde je komandant 63-će padobranske?! I on je smenjen.
Da nije klimao glavom, dogurao bi maximum do kapetana 1.klase ili ni ga najurili radikali jos 2012…
A da li ste mozda pomislili da nije bas tako.pogledajte ko se iz skupstine u poksu pobunio.da li je gospoda iz n.sada ipak otrukala ko je iz vojske hteo da izvede drzavni udar.zato su je pustili,ali su cekali da se vlasi ne dosete.ako gresim izvinite,ali niko se ne odrice takvog kadra beez razloga.
ukaz kojim prestaje profesionalna vojna služba, po sili zakona sa pravom na penziju. Tacka. Zakon kaze da prestaje sluzba a posto je general ukaz potpisuje predsednik drzave. Kakva prevremena…ludilo.
Moje pleme snom mrtijem spavs,jedino se budi na poklic:“Paketi,paketi“Deli Vucko za zdabe uoci izbora.Navali nsrode!
NATO neće da može i tačka.
Diktatori ne podnose neposlušne generale. Staljin je 36. smenio svog načelnika vojske i celu komandnu postavu, pa mu je hitler 41. za mesec dana došao do Moskve.
И онда су нови генерали дошли до Берлина.. Хахахаха
A cena-par miliona mrtvih rusa i posle rata još isto tokiko po gulag ,al boli tebe ćoše bitno da se praviš pametan
Тако издајници раде, од Ђинђића издаја свих србског хероја фашистима ,.наставља издајник да руши војску ,јер су они сметња његовој издаји.
To je Tadić radio, supruga penzionisao sa 52 god.u činu potpukovnika, a ja, kao teh.višak dobila otkaz. Nisi na liniji vlastodržaca, smetaš. Časno je služio svoju zemlju, neka dugo uživa u penziji, čistog obraza.
Penzionisan jer je koristio mozak.Da je cutao i pozdravljao za koji mesec bi zamenio Mojsija sadasnjeg.
I kako je prošao Hitler?
„Srbija je vojno neutralna zemlja. To nije prazna reč, već izbor našeg naroda.“
Možda jeste izbor vašeg naroda, ali nije izbor Srba.
Ako nas opet napadnu, branićemo se…
Sine uništavaš Zemlju, sram te bilo
A Spasojević Vulevića iz Šaj-a niko nesme već par godina da penzionere, svaki put pocepa papir za penziju, Šta je Vučko frka od Sajevaca, ko neverne neka se raspita
Овај непоименик дефинитивно није мормалан
MIIIIRNO.DESNIM KRILOM MRŠ
Istorija se ponavlja, a zna se kako su završili predhodni, koji su smrnjivali časne Generale.
Ne može častan i čovek bez mrlje, a iz male Raške da bude na čelu vojske. Na tom mestu treba da bude ljigavac i izdajnik ala ponoš i to će biti „pravi“ izbor.
Nećemo ćutati na ovakve stvari. Narode uzmimo se u pamet,jer ovaj maniti Vučić,više nije normalan šta radi. Za njega je čast i poštenje misaona imenica i koja za njega nema nikakvo značenje.
Pa valjda mu je vreme vise za penziju.
Poslednji oficir koi je pružio otpor nato paktu mora je da ode to je davno zacrtanog plan poznavajuci komandni kadar jedan od naj sposobniji oficir posle 2000g.
Da je bio za Rusiju zamenio bi Mojsilovića. Nema nama Srbima države bez Rusije, ili bar Turske! Samo da nije Evropa ili Sevetna Amerika. Bliži su nam Turci, Arapi i Mongoli od Grka, Rumuna, Bugara, Mađara, Austijanaca,Italijana?!?
Da li ćemo u EU, NATO, ili bilo šta drugo, bitno za sudbinu Srbije, mora se overiti referendumom, naravno ako se smatramo demokratskom zemljom!
To ne sme niko da zaboravi, ni ova, a ni bilo koja druga buduća vlast!!!
Sve je tačno u komentarima vezano za Vrhovnog ! Ali ovaj čovek je otišao u penziju kasnije,produžio je bio tzv.ugovor o delu ! Da se on lično pitao,ostao bi doživotno na tu funkciju !
SRAMOTA, jad i beda vlasti.
Diktatori ne trpe NEPOSLUŠNE oficire,direktore,ministre…..Vučić veoma precizno bira ministre i premijera koji su uvek bili sto posto uvlakači i poltroni..
Za neupucene a mnogo ih je nije ga rezim penzionisao vec Marija Vasic i njena zlosutna prica kako imaju siguran kontakt u vojsci, ako general ima nesto da kaze sto ne izadje ili da izjavu bar danas svaka šuša moze da izadje na Tv i prica ili lupa sta god zeli bez posledica.
Živ i zdrav mi bio i što duže penziju koristio generale.Pozdrav iz tvog Vranja.
Svako ko nije klimoglavac smeta.
Ali, naš „ljubljeni“ Vučko zaboravlja da se na kraju, kad zagusti, ipak pita narod.
General Simović nije ni klimoglavac ni d..e uvlakač i zato smeta.
A ne daj Bože ni Vučju ni nama da dođe dotle da se pita narod.
Već smo bivali u situacijama kad se pita narod, znamo kako se to završavalo.
Svako ko nije klimoglavac smeta.
Ali, naš „ljubljeni“ Vučko zaboravlja da se na kraju, kad zagusti, ipak pita narod.
General Simović nije ni klimoglavac ni d..e uvlakač i zato smeta.
A ne daj Bože ni Vučju ni nama da dođe dotle da se pita narod.
Već smo bivali u situacijama kad se pita narod, znamo kako se to završavalo.
Nisam za ovu vlast daleko od toga,ali žaliti čoveka koji je imao sve privilegije i ponašao se kao šerif u Vranju pa to je van pameti,znam sve jer sam u to vreme radio u vojsci,konačno da moje sad već bivše kolege koje dobro znaju na šta mislim ne strepe kad god čuju da ovaj dolazi u kontrolu,toliko.je dobar da su silom morali da ga penzionišu.
Била ми је част што сам радио са ГЕНЕРАЛОМ још кад је био Мајор,једном частан човек и војник.
Није превремена пензија генерали по закону могу да раде до 58годинс стсрости
Sve se mora politizovati.Pa predsednik se menja,menjaju se ministri,premijer.Valjda su oba generala odana Srbiji.Koliko je načelnika promenjeno za ovih 35 godina jebenih godina demokratije.Valjda se jomandanti ne samopostavljaju, valjda ih neko postavlja.Očigledno je nekom potreban građanski rat.Slobo je to sprečio,valjda će i drugi.
Nemojte lupetati više. General je otišao u penziju po sili zakona, jer je imao preko 45 godina staža
Punih 46 godina staža
Sklanjaju se sve petriote iz uže Srbije, Svi drugi napreduju, okupirana Srbija od izbeglica i doseljenika. Za njih je Srbija plen koji treba što više očerupapati. A VI SLEPCI GLASAJTE ZA Bosance, Kosovari Krajišnike Crnogorce i manjine i budite robovi u sopstvenoj dedovini. Oni više vole Srbiju od nas.komšija ti i rođak ne valjaju a ovi vam dobri. Otvorite oči i uši i pogledajte šta ostavljate deci.
U centar! Toliko očigledno da…
Ee moj Generale!!! Previše si ti pametan i previše školovan i stručan, što naravno znači da neodgovaraš ovoj naprednoj bagri! Takvi ljudi ovde nisu poželjni, odmah im predstavljaš pretnju.
Filipe i ostali komentatori koji brojite godine života i godine staža generala – koliko godina života i staža ima načelnik generalštaba, podguzna muva Vučićeva?
Taj je nepunih godinu dana mlađi od Simovića i eto ga i dalje u službi.
Ajde de! Otišao u penziju i ostao duže nego što treba. Pogledajte zakon o vojsci Srbije i videćete godine za penzionisanje visokih činova, pukovnik 54 godine pa na dalje.
Ko je zamenio imenovanog to nije bitno, a ko Zoran Nasković odakle je vidite Vi, odakle je Simović vidite vi, gde je rodjen NGŠVS vidite Vi, ko su sve i odakle na visokim funkcijama vidite Vi,neću dalje nasedate vi ima li neko iz Topole recimo da nešto zna u vojsci ili samo, da ćutim jel, kad se raspala SFRJ koliko je Hrvata generala bilo na odgovornim funkcijama ili budalasim možda, a?,,, moj narode o čemu vi pričate, imate oči i opet ništa ne vidite??
Ajde de! Otišao u penziju i ostao duže nego što treba. Pogledajte zakon o vojsci Srbije i videćete godine za penzionisanje visokih činova, pukovnik 54 godine pa na dalje.
Ko je zamenio imenovanog to nije bitno, a ko Zoran Nasković odakle je vidite Vi, odakle je Simović vidite vi, gde je rodjen NGŠVS vidite Vi, ko su sve i odakle na visokim funkcijama vidite Vi,neću dalje nasedate vi ima li neko iz Topole recimo da nešto zna u vojsci ili samo, da ćutim jel, kad se raspala SFRJ koliko je Hrvata generala bilo na odgovornim funkcijama ili budalasim možda, a?,,, moj narode o čemu vi pričate, imate oči i opet ništa ne vidite??
Ni prvi ni poslednji. Sami su to dozvolili.
Odgovor za Kamenog Jagodina.
Ima istine,razlika je ogromna,jer mi smo sumadinci a oni dinarci.
Тај и скоро сви остали, није ни требало да буду потпуковници а не генерали. Верујте да ту нема велике штете! Проблем је што је негативна селекција учинила своје, тако да ће доћи иста или већа будала.
Slažem se sa komentarima vezane za Svevišnjeg .A istina za Simovića je da je prošle godine stekao uslov za penziju,pa mu na lični zahtev produženo na još godinu tzv.ugovor o delu.A da se on lično pitao,ostao bi doživotno !
Neutralnost je odavno deo prošlosti.Bila u doba Tita.Ko insistira na neutralnosti,rizikuje da izgubi nezavisnost.Srbija je premala da bi bila „nezavisna“.Da je Jugoslavija ušla u NATO i EU i danas bi postojala,mnogi životi bi bili spaseni a naš standard neuporedivo veći od današnjeg.
I kada ne znaš šta treba uraditi ,gledaj razvijenije i pametnije od nas-da bi nešto naučio.
Stalno pravimo iste greške iz ličnih, sebičnih razloga.
Ludi nisam za nikoga ali po godinama ovaj je trebao pre pet godina otići u penziju kao i mojsilovic
Svi koji su sluzili pod komadom generala Simovica znaju o kakvoj ljudini je rec….
Dogodine u Prizrenu
Taman sam se obradovao da i neki Milosav gedza bude general al prodje ko Žuća! Ne brinite braćo Srbi brzo ce nam potpaliti lomaču u RS ili Kosovu pa ce aktivirati Milosava ko i Źuću!
Хрби,ботови и Удружење дезертера, ОТСТУПИ!!!
Nadam se da ce general sacuvati dostojsnstvo, i da nece potrcati na N1 da im kuka i da ga grle, i od njega prave mucenika?
Parola je jasna. Sve sto vredi u srbiji treba unistiti. Kakav general ljudina vojskovodja skolovan covek. Ali dzaba. Nekome nevalja. Cik pogodi kome.
Presednik zna sta radi kao i oni koji ga ruse ali za razliku oni rade za novac i neprijatelja.
Jos dosta iz vojske,policije, univerziteta a najvise tuzilastva i suda moraju biti sklonjeni ili uhapseni. Srbija nikada na vecem udaru. Podrska presedniku i putinu
Siptaru smeta SRBIN. Sramota . Pozdrav i naklon mom komadantu. Tada nisam shvatao njegov znacaj ,sada itekako da. Ko ce nas braniti? Ko ce nas leciti? Umire narod od raka gradimo expo? Gubimo teritroiju, penzionise najbolje vojnike? Otvorimo ljudi oci!!!
Не постављајте више постове са овим назови часним и поштеним генералом. Да је закона, одавно би због малверзација завршио у затвору. Политички му продужена служба још две године, јер је клекао испред Мурата и љубио му скуте за продужење, а ради бенефиција које као командант КоВ има. Човек је продао пола својих сарадника, који су његове кривице преузимали на своја леђа. Толико смрдљивих трагова иде за тим човеком, да је то чудо. Правио је спортске клубове ван састава војске и зарађивао на томе.
Smirite se strpite se,zapad nam još nije kičmu polomilo,mada mislim dušu da jeste.
Ovaj covek je iz Srbije. A nasi vladari sve do jednog su iz druge drzave.
Čim ga žali Đurković iz POKS-a postoju debeo razlog za penzionisanje! POKS je dokazani neprijatelj Srbije!
Predsednik je ispostovao zakon, tako je po zakonu.
Познајемо се лично, од 1993.г.
Заједно смо били, у акцији лишења слободе, убачених НАТО шпијуна, у реону карауле СЛАВУЈЕВАЦ, 1999.г.
Пре тога, 1991.г., отео је топ сепаратистима ЗНГ и 5 дана лежао рањен, под земљом.
Читајте ФРОНТ, од 1991.г. и све војне часописе до данас.
Лично је био и командовао, на првим борбеним линијама, наших јединица, од: 1991., до 1999.
Говорим искрено: лично сам био, на првој борбеној линији, у непосредном додиру са непријатељем, 1999.г.
Доживео сам, да 2005.г., са 35 година живота, будем уклоњен, од својих сабораца, као непожељан кадар.
Од истих оних, који су грејали своју позадину, у селу Грејач и свим осталим позадинама.
СРАМОТА од моје српске команде.
Симовић је имао, мало више среће.
Ово је његов тренутак, за отпис!
Je li ovaj baco krevete sa Vulinom za vreme korone?
Je li ovaj otpozdravljao Vulinu onomad?
E.. Srbijo, točkovi su ti u blatu! Duŝe valja jos uvek si lepa u jesen kad miriše džibra! Da da general mora u penziju, naročito ako je srbin sa dna kace a direktor RTS-a nemora?!!
I vojvoda Živojin Mišić je kao đenerala više puta bio penzionisan i vraćan u aktivnu službu. Nije bio miljenik ni jedne dinastije. dok je bio u penziji pisao je vojne udžbenike, živeo skromno u svojoj kući, sam radio i izdržavao svoju porodicu. Ovi sadašnji generali sve imaju, vanredna unapređenja, zaposlenja za članove porodice, dobre penzije a i skoro svi rade neki posao i kada se penzionišu. Nisam primetio da je i jedan reagovao na pad helikoptera, gušenje i smrt u transporteru na vežbi na Pešteru, hapšenje rukovodioca vojnog sindikata. Svi su klimoglavci. Diković pristao kao načelnik GŠVS da komanduje odbranom Šapca od poplave. Sramota. Major i bataljon vojnika da puni džačiće peskom.
Ne znam koliko je komandantu kopnene vojske trebalo vremena do redovne penzije,ali ako mu nisu umanjili penziju i privelegije želim mu da je dugo koristi i da sa porodicom uživa u penziji.Biti danas oficir u vojsci nije nimalo lako.
U redovnu penziju je trebao sa 53 navrsene godine zivota. Evenrualno je mogao zbog „potreba sluzbe“ da produzi do 55, a on sada ima 59. Ne znam coveka i njegove ljudske i profesionalne kvalitete, ali svakako je trebalo da ode sam jos pre 4 godina i ustupi mesto mladjima. Nasao bi se neko ko moze i taj posao da radi. Nije on bogom dan. Ima takvih i u vojsci i policiji koliko hoces. Osladi im se fotelja pa nece nikako iz nje. I to dovoljno govori o njima.
Podrzavaj Vučića i Putina iz Moskve, takvi kao ti trebalo je odavno da nestanu iz Srbije, mozda ne bismo ni dosli do ovde.
Ljubinko Đurković ciše nije pukovnik, već običan penzioner! Zapitajte se kako je on otišao u penziju. Udaljen od dužnosti zbog raznih malverzacija. Isti se istim diči, i isti istog brani. A to da je Košare video samo na mapi (zvali su ga motorola komandant) zna većina pripadnika 125.mtbr koja je u to vreme bila na KiM , a naročito u Dečanima i Peći!
Oficiri idu u penziju sa navrsene 54 god.zivota,a on je penzionisan sa 59 god.tako da je on radio 5 god.duze.Nism siguran kako je mogao.
Kakvih gluposti se svi nalupetaste majko mila… Jesmo bolestan narod…sve mi znamo a neznamo koliko smo glupi i bolesni
Sta lupetate. Lica na službi u vojsci Srbije i mupu idu u penziju sa 55 godina starosti. A ovaj general ima 59.TOLIKO O NEKAKVOJ SMENI
Nije da u srpskom narodu nema glupih i bolesnih, ali među vama naprdnjačkim botovima skoro sviste nepismeni.
Ne piše se mamlaze „neznamo“ nego “ ne znamo“.
Prvo nauči srpski jezik, pa posle piši komentare.
Dobro oficiru vojniče, a koliko godina ima načelnik Generalštaba i ko zna koliko još generala i starešina, pa još nisu u penziji.
Toliko o tome da ovaj nije prevremeno penzionisan i sklonjen iz službe.
Ljudi,nije smenjen. Radio je dve godine duže,nego što je trebao biti penzionisan po potrebi službe. Divan čovek i oficir. Sve pohvale za njegov rad. Imao sam čast da ga lično poznajem i sarađujem. Pročitajte Zakon o Vojsci i Zakon PIO… Sve lepo piše….
General koji ne zna šta je gaženje ustava i izdaja Kosova i Metohije ili zna a ćuti, ne hapsi izdajnike. Nesposoban. Nemamo mi ni jednog časnog i sposobnog. Poslednji častan srpski general je bio Draža Mihailović, ostali se mogu najviše zvati jugoslovenski generali, nikako srpski!
Ovaj je verovatno bio podrska na koju su racunale Mila Pajic,Marija Vasic i ostali teroristi.Pa zar takvi kadrovi treba da budu u nasoj vojsci.Izdajnike niko ne ceni ,cak ni oni koji ih placaju.I ovog bi iskoristili i sutnuli.Neka zahvali za penziju.Trebao je u zatvor.
Mnogo ljudi..mnogo različitih shvatanja kako bi trebalo nešto da izgleda..plus ko zna šta je zabrljao!!!
Možda je nešto unfinished što nije trebao ili je „NEKOME“ želeo da uradi uslugu.
Generali se nesmenjuju svaki dan jer je uloženo mnogo u pametne ljude…ali nekad pametni ljudi misle da su pametniji od svih!!
Lupetate, Simović da nije bio Vučićev kadar on nikada ne i došao na mesta na kojima je bio.
2000.god Dinkić i banda smenjivali u policiji sve redom . Ljude slali u penziju sa 40 god života .Svetili se Miloševiću . Danas kome smetaju vojna lica ? Crna Gora ispod stola ušla u NATO .Zar treba Natovska čizma da štrapacira po našoj Srbiji?
Koga li ce Fahri Musliju da postavi….nekog siptara verovatno. Tuga sta radi. Koliko on mrzi narod i Srbiju
Odmah da se ogradim od ove nakaradne vlasti. Što se tiče penzionisanog generala nemam neko pozitivno mišljenje o njemu. Ja sam podoficir u penziji da neko ne misli da nisam podoban da dam svoje mišljenje. Vidi hvale generala. Samo neznam za šta ga hvale. Možda za ono što je i on umislio da zna da peva kao onaj nesretni Dačić. General je čovek koji je umislio da je najveći istoričar,strateg,filozofo,vojnik…pa na kraju umislio jadan da zna da peva. Pa još u pesmi veliča četnike!!!
NATO ce da poljubi patos i sa Iranom kao sto je ljubio u Ukrajini a onda ce se setiti i ovih prostora da bi zamaskirao propast na bliskom istoku. Istorija nas uci nazalost da bez nas nikad nista nije proslo. Onda ce nam trebati casni oficiri i ljudi a hulje ce da pobegnu.
Kao bivši zaposlen u JNA, VSCg,VS znam kako prolaze starešine koji imaju znanje,razum i mošnice !
Ja neznam ali gen.Simović je,bio za Srbiju,za Srpskog vojnika.Prošo ratove,ranjavan,nije se krio ko neki Generali iza vojnika,išo je napred.Sad vam i on ne odgovara.Vratite Ponosa.POZZ.
Sigurno je podrzao studente!
Kao prvo nije penzionisan pre vremena već 2 godine je duže radio na sopstveni zahtev. Kao drugo još jedna bagra manje u Vojsci što nije loše za vojnike. Još 3-4 da penzionišu iz Dikovićeve generacije i da polako počnu da rade na ozbiljnijoj rekonstrukciji i sistematizaciji.
Има ли овде некога ко зна када се војска пензионише? Човек има 59 година и два пута је продужавао по две године. Про ио је све лимите и посили закона мора да се пензионише. А ПОКС боље нека гледа како се понео за време ове НАТО обојене револуције него да пише неистинита саопштења.
Čast mi je sto sam upoznao ovog čoveka i sto sam delio kasarnu sa njim u Vranju 1998/99.Tada je jos bio najmladji major u vojsci .
Pozdrav za 78.Mtbr.
Сви су веома релевантни о Генералу ОК ми болујемо од тога Да све Знамо Све познајемо,добро. Ја бих упитао све вас „Судије“ ако можете Одговорите када све знате
Колико је било Шиптара који шетају где хоће и како хоће. Колико Срба има у власти на Југу наше земље Ииии шта је генерал спречио и колико Шиптара који званично Мрзе Србију.
Иии још много много тога.
И престаните више да Серњате.
Čovek je 1966 godište, sa benificiranim stažom on je trebalo da bude u oenziji pre nekoliko godina, ali zbog sposobnosti i zasluga očigledno su ga držali u službu do sada. Svi oni žure i jure unaoređenje a kad dostignu vrhunac karijere ostali bi tu doživotno! Hvala generale,ali kao i mnogi pre vas morate po sili zakona u penziju,pa malo drugi da komanduju! Nikakav Brisel,nikakav sukob sa AV, i ranije je je trebalo u redovnu staračku penziju…
Strasno sta se radi u našoj zemlji covek je pravi Komandant i vodja.
E zemljo šta radite vi.
Lično sam ga upoznao,čovek je samo za pravdu,postenje i iskrenost.I bolje će mu biti.
Srećna ti penzija i dugovecna ti bila 100 godina živeo i primao pošteno zaradjenu penziju.
Sad ste svi neki stručnjaci pa dasad koliko je zamenjeno oficira pa uvek dolaze bolji .
Ne pada mi na pamet da branim Vučića, jer o njemu ništa dobro ne mislim, ali Simović nije prevremeno penzionisan, već redovno. Ko ne veruje, neka pročita Zakon o Vojsci Srbije. Inače, Đurković nikada nije bio komandant odbrane Košara. To je neistina.
Zvaljavi smrad se usro jer komadant nije bio klimoglav sad ce stavit nekog smrada uvlaciguza da sa njim brise pod
Ma, sta ce nama generali kad imamo vrhovnog komandanta. Taj se u sve razume i sve zna.
Drzava, to je Vucic.
KO VAM JE MINISTAR , JADNI MOJI OFICIRI. SRAMOTA
Alo „Braco“komunisti.
Ostavite na miru,Dinkica,Djindjica,Tadica,Ponosa I ostale!
Sta su drugo mogli,posle
Kapitulacije,Kumanovsko
tehnickog spotazuma.
Nista nego sve sto su trazili da I’m poklonis.
VELIKIM SLOVIMA KAPITULACIJA,I TACKA.
Komunisticki narod Srbi,su
I dalje komunisti,nesto
da su lidere Srpske KPJU,zabranili da imaju politicka prava devedesetih,kao sto se to radilo padom Berlinskog zida.
Vi ste Srbi,sve k9munisticke corbe progutali.
Parola ustasa za vreme drugog svetskog rata,komuniste u Rusiju,Srbe u Srbiju!
Mesto da smo se mirno radruzili,mi smo podrzavali
da se nastavi sa komunizmom.
I danas je nazalost tako.
Sve mam je neko drugi kriv.
Nema aktivne vojske, ukinuta TO, razoružan narod, pokupili puške i pištolje. Ko da brani? ovi što su rođeni do 80te kada napune 50god. NA TO može da ušeta dok omladina gleda u mobilni. To če i biti za 5-6 god.
Оскару неће горети до зоре
Sve će ova vlast smeniti i penzionisati,sve koji nisu pokvareni kao oni.Ne znam kako će studente smeniti i penzionisati?
Ako tako i treba kad glavni lopov sa svima iz policije i vojske briše pod kao sa prljavim krpama, strašno je kad u jednoj zemlji studrnti imsju više hrsbrosti i časti od vojske policije i žandsrmerije zajedno
Gen Simović je itekako umeo da se ulaguje nadredjenima i političarima!
Podoficiri i oficiri nižeg ranga idu u penziju do 54 godine, ostali rade duže, Generali još duže…
Posebna mi je čast, kada me je na prvoj borbenoj liniji, 1999.g., posetio tadašnji NONP 78.mtbr: major SIMOVIĆ MILOSAV.
Zajedno smo se kretali u mom vozilu i obavili razgovor sa pripadnicima jedinice, koja je neposredno učestvovala u lišenju slobode, NATO diverzanata i onesposobljavanju, njihovog vozila. Isto je danas na Kalemegdanu.
Budite ubeđeni:
on je predani pripadnik VS i večiti vojnik, koji brani srpski narod.
Njegov odlazak u penziju, ostavljam na komentare:
Vrhovnom k-dantu VS, MO, NGŠ i RFONDU PIO…… ukoliko sebe smeju da smatraju nadležnim.
Kakve potrebe, imamo za ministrima, koji imaju 75 godina života, ministarski položaj, direktorsku poziciju u KC i sopstvenu TV emisiju, na reprezentativnom programu?
Da li to ima, naš:
HEROJ SIMA?
Odmah ću početi rečenicom: SRAM VAS BILO GOSPODO, SVE DO JEDNOG KOJI SU U SVOJIM PORUKAMA NAPISALI I JEDNU RUŽNU REČ O OVOM GENERALU.. Poznajem ga lično od 2003.god..a njegov rad i komandovanje pratio sam kroz list Odbrana od ’99..jer je bio tada najmlađi visoki oficir u VSCG.. Ono što sam lično doživeo i uvideo kakav treba da bude, jedan tada pukovnik i Komandant jedne tada elitne 78.mtbr, nisam takvog sreo ni video od ’85.god pa do danas. Čitam nekima je smetalo, koji su radili sa njim, kakav je bio kad su ga očekivali u kontrolama.. Pa gospodo..Nije se svideo neradnicima, površnim u radu, i starešinama bez časti..Svedok sam ’99.godine nepravednim odlikovanjem kukavica i starešina koji su pripreme za tada odbranu zemlje vršili od kuća, čuvajući svoje žene i porodicu da ne kažem od čega..a vrlo dobro znate gde je i kako je te godine svoju zemlju branio General Simović.. Zato dušebrižnici.. Sram vas bilo i stanite pred ogledalo samo sa jednim pitanjem: Da li ste pravedni, časni i pošteni bili u svom radu i koliki ste vi patriota u odnosu na Generala Simovića, pa onda napišite pravu istinu.. Neka General Simović u penziju pronađe smisao i lepotu svog života sa porodicom i nek im Bog da zdravlje i sreću u svemu..
Jos od vuka draskovica do danas vucici lopovi razvaljuju srbiju sam Bog nam pomaze,,,ali nece dugo…razoreni smo jevreji su se uvukli u utrobu srbije i truju krv naroda….evo i moj komsija pukovnik na vti bele vode uporedno radi za strane sluzbe kao sutanovac…..
Смењен само зато што је волео своју земљу, веру и народ и што је изнад свега био велики родољуб!! Донекле боље и овако што је добио пензију него да су га на други начин уклонили из службе.Никад се ми Срби нећемо опаметити увек нама соли здрав разум други са стране .
Док их ови наши политичари који би се заклонити иза малог дета све бацили под ноге. Имам неки предосећај да неки политичари теже да Србија буде чланица НАТО пакта по мени та зликовачка организација уопште нетреба…
Nemogu, ne da neću, da se izjašnjavam o penzionisanju generala Simovića
jer nemam potrebne podatke za svoju odluku. Bilo kako bilo, želim da podržim sve komentare koji istinito i argumentovano govore o Generalu Simoviću, u šta sam se lično uverio. Kao inspektor učestvovao sam u obilascima i kontrolama jedinica u njegovom sastavu. Ratna dešavanja su potvrdila profesionalnos, hrabrost i principijelnost gererala Simovića i to se ne može poricati. Naprotiv.Ja postavljam pitanje ko su ljudi popun P. Boškovića, iz čijeg dup… vire sada i koji sebi dozvoljavaju neke ‚‚stručne‚‚ komentare, koji su radni vek proveli švrćkajući se po Beogradu, rešili stanove zaposlili žene, školovali decu bez prekomandi.Simoviću želim sve najbolje i da zna da je mnogo aktivnih starešina i penzionera uz njega, a oni koji sumnjaju u operativni deo VJ treba da bude jasno da je mnogo više časnih ljudi, čista obraza nego onih koj biraju du.. iz kog će i dalje viriti i napredovati.
Svako zna sve a najbolje je da gleda svako svoj posao dosta bre vise glupih komentara pogledajte sta se desava u vasem dvoristu vidite sta vam rade deca i sta koriste (neko drugi vidi i zna ali ko sme da vam kaze).
Ljudi previše i predugo bagra vršlja po Srbiji, nije smelo da se ovo dozvoli a sad kada je proces izdaje države pri kraju mi se batrkamo , čini mi se zakasnili smo !!!
Voleo bi da to nije tako alibitanga je srbi napravila odstupnicu za sve moguće opcije tako da je sad vrlo bezbedan i može mu se, a mi smo obrukali naše pretke i ispali kukavice i magarci jer smo dozvolili da nas jedan kriminalac oplačka imizda a mi ni okom nismo trepnuli, i kukavički prećutali sve njegove krimi radnje. NEKA NAM JE BOG U POMOĆ ALI ČINI SE DA SMO U VRLO NEZAVIDNOJ SITUACIJI.
Novi kdant kov g.Nasković izuzetan gospodin starešina k-dant prve brigade,službovao u 211okbr u Nišu i sve je to uredu ali zar nije logično da k-dant KOV postane dosadašnji zamenik,ipak je prva brigada uvek bila tamo na severu i nije toliko podnela ni angažovanja u odbrani zemlje a i zna se da je treća brigada i još uvek podnosi najveći teret u organizaciju svih mogućih vežbi i odbranu dministrativne linije sa KiM,da ne pričamo koga sve tehničkine opslužuje i logično je da njen doskorašnji k-dant i Simovićev zamenik ne postane k-dant,g.Sladjan Stamenković zvani Kameni
Novi kdant kov g.Nasković izuzetan gospodin starešina k-dant prve brigade,službovao u 211okbr u Nišu i sve je to uredu ali zar nije logično da k-dant KOV postane dosadašnji zamenik,ipak je prva brigada uvek bila tamo na severu i nije toliko podnela ni angažovanja u odbrani zemlje a i zna se da je treća brigada i još uvek podnosi najveći teret u organizaciju svih mogućih vežbi i odbranu dministrativne linije sa KiM,da ne pričamo koga sve tehničkine opslužuje i logično je da njen doskorašnji k-dant i Simovićev zamenik ne postane k-dant,g.Sladjan Stamenković zvani Kameni
Otišao u penziju nije smak sveta trebo je po zakonu pre dve godine.Mene Tadić pošlo ranije dve godine samo zato što nisam rodjen u Srbiji pa se niko nije bunio.Koga nema bez njega se moze
Crvene linije su ulazak u Nato, EU, dolazak Pape, priznanje Kosmeta, odustajanje od R Srbske, uvodjenje sankcija Rusiji… To niko ne sme da pristane ili ga čeka brza kazna.
Čovek ima 59 godina. Kakva prevremena penzija?!?! U vojsci je beneficiran radni staž ako ste zaboravili.
To vi svi mislite!Zasto se to desilo mi.ne znamo!Prica o klimanju
glavom i stav u vezi Nato je snesna.
To se desava uglavnom kad se ugrozava drzava.Samo on zna i oni
koji su ga smenili zasto se to dedilo.Pricam ti pricu i glupi komentari nisu relevantni.On.zna sta je radio u jeku obojene revolucije ili.nista nije radio?
To vi svi mislite!Zasto se to desilo mi.ne znamo!Prica o klimanju
glavom i stav u vezi Nato je snesna.
To se desava uglavnom kad se ugrozava drzava.Samo on zna i oni
koji su ga smenili zasto se to dedilo.Pricam ti pricu i glupi komentari nisu relevantni.On.zna sta je radio u jeku obojene revolucije ili.nista nije radio?
Ne laxite za duplirani konentar.Dno dna ste!pozz