Protest sudija i advokata u Čačku: Obaveza svih nas je da dignemo glas
Čačanski tužioci, sudije i advokati protestovali su danas ispred Osnovnog suda u Čačku zbog usvajanja seta pravosudnih zakona u Skupštini Srbije koje je predložio poslanik vladajuće Srpske napredne stranke (SNS) Uglješa Mrdić.
Protest je organizovao Odbor advokata Čačak, a ispred suda se obratio predsednik Odbora advokat Ivan Čvrkić.
„Ovo je obaveza svih nas, bez obzira gde ko radi, da se usprotivimo ovakvom načinu donošenja zakona kojom jedna, izvršna i zakonodavna vlast, ustrojava treću, sudsku vlast, koja bi, zarad dobrobiti svih nas i svih građana, morala bit nezavisna. Smatram da je obaveza svih nas da ustanemo. Advokatura ne treba da štiti ni pravosuđe ni tužilaštvo već da je došlo vreme da se svi štitimo jer smo svesni koji su dalji koraci ako sada ćutimo. Advokatura je često nepopularna u očima građana, ali biće prvi i poslednji bedem odbrane građana, čoveka, okrivljenih i zaštitnici prava. Smatram da je došlo vreme da i pripadnici pravosuđa, tužilaštvo, koje mora bit časno jer od njega započinje zadovljenje pravde, a i sud, da se svi zajedno moramo boraviti za svoju nezavisnost“, poručio je advokat Čvrkić.
Sudije i advokati su bili su iznenađeni bahatošću pojedinih iz tužilaštva koji su parkirali automobil skoro ispred vrata suda, gde se i održavao protest, dok je jedan pripadnik policije snimao učesnike protesta, sudije, tužioce i advokate iz prostorija suda.
Pozivu Sindikata sudske vlasti o obustavu rada zbog usvajanja spornog seta zakona poslanika Uglješe Mrdića,odazvale su se sudije iz Beograda, Kragujevca, Obrenovca, Lazarevca, Požarevca, kazala je Ivana Bradić.
Ivana Bradić iz Sindikata sudske vlasti kaže da, iako još uvek ne znaju tačan broj tužilaca i sudija koji će prihvatiti ovaj poziv, očekuje da oni već počnu sa obustavom rada.
“Imamo neke najave da će neki danas stupiti u obustavu rada, a neki će sačekati sutra jer je danas u Novom Sadu protest pa će sačekati da protest prođe. U pitanju su sudije iz Beograda, Kragujevca, Obrenovca, Lazarevca, Požarevca i Čačka, to su prve informacije”, kaže Bradić.



































Bravo za sudije i advokate… poslednja linija odbrane
Ta toksicna i stetocinska sluzba moze jos samo da snima, prisluskuje gradjane Srbije, da njih privode, dok su ih svi ostali isterali naglavacke i porazili. Nema vise na Kosovu, Makedoniji, Hrvatskoj…Buškaju jedino po CG, Bosni. Po sluzbi bezdnosti se moze pratiti trulež ove nakazne države, izrazito neprijateljske za gradjane. Sta ste korisno uradili za drzavu Srbiju ako su sve oko nas srpski porazi. Sluzba koja radi na stetu, sramotu, teritorijalno osipanje ove zemlje.
Svim sudijama i tuzicima, ako je ovo tacno, dati otkaz i neka se bave politikom.
A tebi treba dati ku… u usta da se bavis malo duvanjem!
Nona glupi caci,sv…. ti po faci
Svaki drugome nudi sto i sam koristi
Bice te kvalitetno jahani!
Onako kvalitetno familijarno.
Dodji, dodji, ja tebi da dam po faci!
Onda tvoj predsednik sa svojim klanom treba da ide u zatvor pa neka se bavi kriminalom i izdajom!
Ne s… !
Imaš mozak kao kokoška.
Podrška za vaš predlog
Bravoooo!Krajnje vreme je da ustanete,a ne da vas ponizava neki Mrdic!
BIA je nekad bila casna institucija jer su radili casni ljudi. Izgubili su postovanje gradjana.
Prvo vam ide kvalitetno jahanje ,pa katran i na kraju perije.
Slag na tortu govnjiva motka.
Ako neko ima zazor ili sumnju u iskrenost ovog protestnog okupljanja, neka ga zadrži za sebe, ili još bolje, neka pođe od sebe, jer svi ovi , poštovanja vredni ljudi rizikuju mnogo toga zarad čestitosti svojih profesija, a dostojnost, časnost i pravdoljubivost su jedino što ih izdvaja iz taloga koji se nagomilao u svim delovima ovog čemera što bi trebalo da bude država. Zato bez previše naglabanja, Kapa dole ovim hrabrim ljudima, i naravno adv Čvrkiću kao jedinom govorniku danas. Bravo, gospodo
Matori, Bravo, neka si im rekao, mora čovek da ima mu…. Podrška svim časnim ljudima u sudstvu!
Sta je sa Kristinom Nesovic, zenom krimosa Gaga grobara? Da li se ona mozda izjasnila o ovoj temi i zasto nije? Jesu joj pare toliko bitnije?!??
Ma hoćete li već jednom i vi plaćati porez na dobit?
SAD KAKO KO ŠTA KOME
У Србији делују 445 страних и домаћих тајних служби…БИА је господска служба…