Umesto JKP „Komunalac“, građani u akciji „Zavrni rukave“ očistili igralište
U organizaciji udruženja građana „Znanjem za Čačak – Goran Arsenijević“, danas je u okviru nacionalne akcije „Zavrni rukave“ organizovano čišćenje „Sprajtovog“ igrališta i okolnog prostora u Čačku, gde je oko 40 građana, među kojima je bilo i dece, izašlo iz svojih zgrada i pridružilo se akciji.
Građani su tokom nekoliko sati prikupili velike količine otpada sa dečjeg igrališta, sportskih terena i zelenih površina koje su, kako navode meštani, dugo bile zapuštene.
Tokom same akcije građani su iznosili brojne primedbe na rad JKP „Komunalac“. Više prisutnih navelo je da se kontejneri ne prazne redovno, kao i da kante na igralištu često ostaju prepune, nakon čega vetar raznosi smeće po terenu i prostoru gde se igraju deca.
Posebne kritike odnosile su se na nedovoljan broj kontejnera u ovom delu grada, ali i na kontejnere za papir otvorenog tipa koji, umesto da služe reciklaži, često postaju dodatni problem jer vetar raznosi papir po okolini.
Građani su takođe postavili pitanje zbog čega se dečja igrališta ne čiste redovno, dok se pojedine lokacije u centru grada, kako kažu, održavaju znatno češće navodeći kao primer prostor ispred zgrade opštine, gde, prema njihovim rečima, ekipe JKP „Komunalac“ gotovo svakodnevno izlaze i uklanjaju čak i lišće koje padne sa nekoliko stabala.
Dodatno nezadovoljstvo izazvala je činjenica da je JKP „Komunalac“ nedavno bilo na ovoj lokaciji, ali je, prema rečima građana, samo opralo teren vodom, dok smeće u travi i oko igrališta nije uklonjeno.
Mnogi građani su tokom akcije poručili da ovakve akcije treba organizovati češće, jer više ne veruju da će nadležni trajno rešiti problem.
Današnja akcija još jednom je pokazala da građani žele čist grad i uređene javne površine ali i da posao javnih preduzeća ne sme da bude prebačen na građane koji te usluge već plaćaju.



































Potrebno je da deca, a pogotovo mame ne bacaju smece unaokolo, pa bi ovakve akcije bile retke…
Само конкретне акције. Без апела, без молби да неко други нешто уради, само конкретан рад даје и конкретне резултате.
Нажалост, ово интересује мали број људи, превасходно оних који овај град и чувају и смеће за њима и не остаје.
Но, битно је имати повремено овакве ствари тек да би евентуално анимирали остале да чувају овај град онако како он и заслужује ♥️
Građani bolje da postave pitanje odakle ovde ovoliko smeće. Ovaj teren je očišćen pre mesec dana i opet izgleda kao svinjac. Ovaj grad ima 110 000 stanovnika i ima na stotine dečijih terena, nije Sprajtovo jedini teren u Čačku (možda i jeste pošto pišete samo o njemu). U ništa boljem stanju nisu ni tereni na Ljubić keju, Ljubić polju, u Atenici…Nevaspitanje i nekultura stanovnika, nesposobno rukovodstvo Komunalca, partijska Komunalna policija koja ne radi posao za koji je plaćena, daje ovaj rezultat koji vidite na slici.
Ovo ciscenje je bilo simbolicno. Nije poenta sa nas par koji smo ovo organizovali idemo od parka do parka i cistimo. Danas je svako mogao da prijavi svoju lokaciju, mi smo odabrali ovu.
Cilj je bio da prenesemo poruke da je ekologija vazna, da nam je priroda vazna. Da zelimo cist grad i da one koji prirodu zagadjuju da to ne rade.
Kakva laz da je teren ociscen pre mesec dana… Teren ne cisti niko nikada, kante takodje ne prazne. Eto Vam odgovora odakle toliko smeca!
Najbolje bi bilo da su ovi ljudi prosli i ocistili ceo grad, a tastatura ratnici da pametuju ovde 😀
Bravo za moje drage sugrađane i Gorana. Ovo je super akcija koja treba da pokaže svima da vode računa o čistoći grada. Opozicija treba ovako da nastupa, a ne da mešetari između sebe i daje ćacijima na rejtingu
Bravo! Pravi primer za sve nas!
Svaka cast na primeru, divno je sto je ovoliko dece bilo ukljuceno. Deca koja ovako ucestvuju danas, sutra ce biti ljudi koji cuvaju ovaj prostor.
Pokazna vežba za sve uhlebljene “diplomaše”! Sledeće je pranje ulica od strane volontera, jer ulice nisu valjano oprane od 90-ih kada je Lola bio dir Komunalca!
Konačno da progovore pravi ljudi u ovom vašem portalu.I slažem se sa većinom to što su oni očistili prekosutra će biti kao da nisu ništa uradili.Ovde žive bahata deca i I njihovi roditelji isti je slučaj kod moje zgrade komunalno ujutro očisti sutra kao da nisu ništa uradili.Imaju i kante i kontejneri potapajuci na trideset metara 6 komada ali sve je to džabe prodavnica pored i gledaš roditelja koji ne opominje svoje dete da je to pogresno bacati otpad okolo po zelenim površinama on bocka po tastaturi svog telefona i boliga ona stvar šta mu dete radi.
Kakvo osveženje videti za promenu nekoga ko zaista preduzima stvari u svoje ruke, mladost, pamet, akcija! Primer kako treba u buđenje uspavanih.
Trebali su da pozovu ove strucnjake iz komunalca da vide kako se radi posao
Pa sramota šta pišete ljudi su stvarno relativno skoro očistili teren do perfekcije.BRAVÒOOOOOO.
Како поједини баце кесе кроз прозор, и не силазе да баце у контејнер. За свакога од нас треба појединац у комуналцу. Немамо основну културу.
Ako ste tolko dokoni kod mene postoji jedna vrzina koju treba raskrčiti.🤣🤣🤣
Ima jedna budala ili vise njih koji redovno bacaju ispijene limenke piva izmedju benzinske stanice MOL i Bolnice. Moglo bi biti korisno nahvatati ih i osuditi bar na godinu dana drustveno-korisnog rada, da ciste smece duz gradskih ulica.Ali je neuredjeni parking kod kasarne Tanasko Rajic jedno ozbiljno ruglo i sto je najgore gradske sluzbe to ne zanima. Ocigledno zele da stvore utisak kod prolaznika da ovde nema odgovornih, da vlada bezakonje, javasluk. Stranci opet mogu pomisliti da ovde zive neki primitivni ljudi, cim ovako prljaju svoj grad. Prodjete kroz Sloveniju i odmah vam jasno zasto su morali da pobegnu iz Jugoslavije jer sta bi taj narod radio u zajednici sa ljudima koji vole da zive u kontejneru za smeće.
Živa je istina da deca bacaju ispod klupa na improvizovanim trubinama uz teren limenke..papire..djubre.
Istina je i da roditeljima to najčešće uopšte ne smeta.
Živi bili pa videli..za par dana isto
Treba staviti kamere i drastično kazniti roditelje od maloletne dece koja to rade..i onda bi sve bilo ok.
Sto cesce ovakve akcije i ukljuciti i decu skolskog uzrasta.Raditi na edukaciji,svesti ljudi da se uvedu u red.Ne bacaju to samo deca cak cesce vidim odrasle koji bi smetiliste svuda.Stanu kraj saobracajnice i kad krenu ostavljaju otpad.Bace u prirodu limenke,kese,svasta.Probudite se cista priroda i okruzenje zdravi ljudi.Ali svi od nadleznih do najmladjih.