EPS naplaćuje skuplju struju zbog sopstvene greške – građani besni na nerad institucija
U našu redakciju javio se Goran Arsenijević, ogorčeni građanin Čačka, koji je, zajedno sa mnogim meštanima sela Bresnica i okolnih naselja, pogođen neodgovornošću Elektrodistribucije. Kako kaže, Elektrodistribucija nije očitavala brojila puna tri meseca, ali su računi građanima stigli sa enormno većim iznosima, jer su, zbog sabiranja tromesečne potrošnje, prebačeni u višu tarifnu zonu.
„Tri meseca niko nije dolazio da očita struju, a svaki mesec su uredno naplaćivali naknadu za očitavanje! Da stvar bude još apsurdnija, iako smo mi savesno svakog meseca uplaćivali iznos kao i na prethodnim računima, posle tri meseca smo automatski ušli u skuplju tarifnu zonu, gde je struja znatno skuplja. Drugim rečima, platili smo njihovu grešku iz svog džepa!“ – ističe Arsenijević.
Posebno su pogođeni penzioneri koji žive od poljoprivrednih penzija. Prema njegovim rečima, raniji računi za struju su im iznosili 2.000 do 3.000 dinara, a sada su im stigli računi od skoro 6.000 dinara.
„Kako je moguće da ljudi koji jedva preživljavaju sada moraju da plate duplo više, i to zbog greške Elektrodistribucije? Ko će im nadoknaditi taj novac? Ko će odgovarati za ovo? Ili se očekuje da ćutimo dok nam vlast uzima novac na svakom koraku?“ – ogorčen je Arsenijević.
Kako kaže, meštani su morali sami da očitaju brojila i da odlaze u Elektrodistribuciju kako bi prijavili stanje, umesto da to rade oni koji su za to plaćeni.
„Ovo je nastavak pljačke građana! Nakon što su počeli da naplaćuju trotoare, a pre nego što krenu da nam oporezuju vazduh, sada su našli još jedan način da nam uzmu novac! Dok Elektrodistribucija ne radi svoj posao, običan čovek ispašta. Postavlja se pitanje – da li je ovo slučajnost ili smišljena strategija da se kroz lažne greške građanima izbije još koji dinar iz džepa?“ – ističe Arsenijević.
Bresnica nije jedino selo pogođeno ovim problemom, a postavlja se pitanje koliko još ljudi širom Srbije sada plaća skuplju struju samo zato što nadležni ne rade svoj posao.
A razlog za ovu bahatost možda i nije slučajan. Prema dostupnim informacijama, grad Čačak je zbog održavanja Expo izložbe uskraćen za čak 70% manje sredstava nego što je planirano. I sada, kada su budžetske kase prazne, izgleda da je pronađen novi način da se one napune – preko računa za struju običnih građana!
„Svi znamo kako funkcioniše ovaj sistem. Kada vlasti zafali para, ne seku sopstvene privilegije, nego smišljaju nove načine da nam otmu iz džepa. Budžet grada je ostao bez para, pa su sada našli da ih namire preko naših računa za struju! Da li će neko objasniti kako je moguće da se građani pljačkaju da bi se isplaćivale njihove plate?“ – pita se Arsenijević.
Građani su ogorčeni i traže odgovore, ali da li će ih iko dobiti? Ili će sledeći korak biti naplata takse za prenos elektrona kroz žice?



































Najveća studentska pobeda će biti ako se natera ova birokratska bagra da počne raditi svoj posao odgovorno u skladu sa zakonom. To znači počev od sudstva, policije, opštinske uprave, javnih preduzeća i svih onih prepredenih lindova i bizgova koji su se okačili na grbaču ovog naroda, a narod više nerad i globu plaćati ne mogu. Dobijali smo ratove protiv svh našig spoljnih neprijatelja od Turaka do Nemaca ali našim domaćim jajarama nismo mogli nikad ništa.
To je dragi građani naš najveći problem. Evo uzmite primer iz vašeg komšiluka, Tu u vašoj okolini imate četvrtu generaciju praunuka koji rade u državim ustanovama od ED do Opštine, katastra, sudstva,itd. Znači počev o komunista i Tita pa do Vučića sve ćata birokrata i mudroser.Koriste stari oprobani motod – „ko u vladu sa njim u paradu“.
To mora da prestane i da na važna državna rukovodeća mesta dođu odgovorni. provereni stručnjaci koji će da vodedržavu uspešno.Ko to obeće i počne da lada pošteno i odgovorno, toga i glasati!
Stari provereni, ali jako providan način krađe novca od potrošača el energije je guranje tromesečne potrošnje na jedan račun, što neminovno vodi deo potrošnje u crvenu zonu!
Taj lopovluka bi država trebala da reši u okviru hapšenja ostalih lopova!
Ovo što se dešava sa naplatom el energije je postala rutinska stvar, pa ako prođe, prođe!
Bili izbori, omadjijase vas Pink i Happy da bez Njega nece sunce izgrejati i vi glasaste za sektu.Sad kukajte.
Ti si sa ovim načinom razmišljanja gori od botova, mada bih rekla da si prekriven bot. Niko ga nije izglasao, već 12 godina okupira državu sa pi*šljivih 10% glasova, ostalo pokrade! Ne vređaj nam inteligenciju.
Pljacka naroda uveliko jos kad nam nameste njihova digitalna brojila e tek tada ce biti pljacka i uvek ce oni biti u pravu na zalost za nas..eto to nam je a.d koju su nam namestili ovi pljackasi iz vlasti zajedno sa opozicijom
није то грешка
То је пњачка !
To i ja već danima pričam. Moj otac živi sAm, bojler mu je jedini potrošač struje tako da je za dva meseca potrošio nepunih 350kW. Prethodni obračun mu je bio u pretplati 1200din, ovaj mesec ga duže za prethodni 1400din. Odem u distribuciju a gospođa sa šaltera mi objašnjava da prethodna dva meseca nije bilo očitavanja brojila. Plaćamo li mi po očitavanju ili po potrošnji??? Ogorčena sam! Neću da plaćam SNS autobuse na ovako podmukao način!
Privatne agencije očitavaju brojila uzimaju milione eura,a ovoj sirotinji što čita strujomere plaća ko slepcima!
stop naprednoj pljacki
GRADJANI PA VIDITE LI DA NAS POTKRADAJU NA SVIM POLJIMA,KRADU KAO LUDI ONI KAZU DA APSE PA KOLIKO SU UAPSILI 0.1% EJ NARODE PA VUCIC I VUCEVIC SE VOZE PO SRBIJI OD PARA NARODA KOLIKO KOSTAJU MITINZI DA VIDI NAROD KAO DA GA PODRZAVAJU A PLACA SE DOLAZAK SENDVICARA.MILIONI EURA NESTAJU SA KAKO KAZU PROJEKATA NA NASTRESICI,TERMO ELEKTRANAMA, U EPSU,ZDRAVSTVU.NA MEDIJIMA I KAKO KAZU JAVNOM SERVISU LAZIRAJU DA JE U SRBIJI MED I MLEKO.PALA VLADA A VUCICEVIC I MINISTRI RADE I DALJE EJ PA NEMA MOZGA TREBALO JE DA SE PRELAZNA VLADA OD EKSPERATA DOVEDE ALI CE OTKRITI LOPOVLUK PA NESMEJU.
Tako je i u Novom Sadu,neočitavanje brojila slanje računa bez pokrića pa onda u druge skuplje zone.Dobra zarada za EPS i zaposlenike bez uloženog dinara.Bravoooo.To je čista lova za zelenaše eps-a,a mi u redove reklamacija ,a odgovor je to ste vi potrošili slobodni ste….. sledećiiiii
Osnovni moto SNS-a je:Ukradi danas što više jer sutra možda nećeš imati šta!
Ima i za to rešenja,ne plaćajmo svi račune,ali SVI !!! Ne plaćajmo račune bar 2,3..meseca pa da vidimo kome lonci kome opanci,poklopci…
Verujem u studente samo ako, na bilo koji način, izdejstvovali izbore na kojima će doći nova vlast, a kad dođe mora sve i svako da se zameni, od predsednika opština pa sve do čistačice. Drugačije nikako. Kakve bre institucije da rade svoj posao kad su „radeći svoj posao“ doveli do ovog blata u kom se nalazimo. Koga i kako naterati da institucije rade svoj posao kad su te institucije napunjene političko pogodim za muljamje. I, ko bi kontrolisao da li rade kako treba? Vlast???
Koja vlast? Ova protiv koje smo izašli na ulice i ćutimo i trpimo što nam deca ne idu u škole???
Od toga nema ništa. Kao da date zecu da čuva kupus. Samo borba za maksimalno poštene izbore, borba za čišćenje biračkih spiskova, za maksimalan nadzor izbora, pa promena vlasti i krećemo od početka. Novi ministri, novo sudstvo, nove i poštene institucije koje će kontrolisati pošteni ljudi. Dok se to ne desi, ne verujem u ova pešačenja bez pravog cilja. Moramo gađati u centar mete. Ovi ne mogu više ostati na vlasti pa ni kao šefovi domarima a kamoli nešto više i odgovornije. Gde god su bili, drpali su.
Evo, samo mali podsetnik…
Šta je sa aferom „centar za socijalni rad Čačak“ i podizanje novca na ime pokojnog čoveka??
Od koje tačno institucije u ovakvom sastavu očekujete da radi svoj posao?
Od tužilaštva koje neće da kaže ko je napao veroučitelj?
Smešno i tužno. Dok zahtevi ne budu novi, maksimalno kontrolisani izbori sa strane studenata i svih onih koji nisu sad u vlasti, sumnjam u pravu nameru šetnje.
Naprotiv!!!
BRAVO, zmiju treba u glavu!
Studenti ne mogu sami i ne možemo sve da svalimo na njih. Svi biste da sedite u svojim foteljama i navijate a nećete ništa da rizikujete. Studente i nas prosvetare napada ko kako želi i svi od nas očekuju da sve iznesemo a mi smo najmanji deo društva!
Možda se podkrala greška,ja nikad ne kukumačem na državu,kome se ne sviđa neka nađe drugu državu .
Kakva greška Donju trepču nisu čitali godinu dana…..(odgovor za bota)
Svi botovi su potpuno nepismeni
Hej, „izvrsitelju“…
„poTkrala“ greska, ne „podkrala“.
„Kukumavcim“, a ne „kukumacem“.
Tebi je dobro, kako uvek greska po stetu naroda?!
Ma nemoj? Kome ne valja država da nađe drugu državu, jer je država preCednik, a ne narod? Botino, da sram imaš pa na isti da te pozovem, ovako si samo saučesnik ovim lopovima na vlasti i jedva čekam da vas vidim u zatvoru.
Pa sve to mozete srediti na salteru eps. Otkriki ste toplu vodu
Ne možeš da središ jer su sekta sami po sebi, a da si ikada išao na šalter znao bi. Oni svojima neće da reše problem, a kamoli običnom građaninu! Vratite se u realnost i prekinite više da lupate gluposti!
ne možeš rešiti pravedno ni na šalteru epsa jer t nabiju na taj način ogroman broj kw u crvenoj zoni u koju retko koji građanin upada pa ti onda velikodušno račun od tipa 100000 dinara podele da platiš na rate a inače si trebao da olaćaš po 5000-6000 dinara u proseku mesečno
Ima i za to rešenja,ne plaćajmo svi račune,ali SVI !!! Ne plaćajmo račune bar 2,3..meseca pa da vidimo kome lonci kome opanci,poklopci…
Evo mog slučaja, namontirali su mi pametna brojila u Nišu, Ja živim u Švedskoj a brojila i jedno i drugo pokazuju potrošnju i ako je sve isključeno i zaključano. Obraćao sam se EPS-u i tražio objašnjenje i do danas svi ćute. Eto toliko od mene a Vi proverite Vaša brojila.
Ili ovo morate da platite kad kažu na šalteru ili ako odete u kancelariju Epsa a koji je zadužen za naplatu i reklamaciju a on vas izbaci napolje kao poslednju bedu.E sa ovakvima se trebamo obračunati i prvo njih blokirati.Kad dođe do smene vlasti prvo njih treba uvesti u red i disciplinovati da kamen na kamenu nesme tamo ostati od loših i bahatih zaposlenih kad njih uvedemo u red tek će nama biti bolje.Pa kad kojim slučajem ponovo neko ode na šalter ili kancelariju ima da te dočeka sa poštovanjem ljubaznošću ma koliko se to njemu sviđalo ili ne..
Neka nadoknade od plaćenih ruckova, Vi sto kukate izvadjite na izbore a ne da nam glasaju iz Bosne, Srpske i Crne gore umesto nas nista nemojte plaćati ni izmišljene trotoare za koje treba da mi platimo geometra da nam ucrtaju a sta rade u geodetskom u opštini za sta oni primaju platu sa decom svi na ulice
A ko ke pobedio na izborima u Bresnici?
Vele neki od Savkovića,koji li je Bog bi ga znao.
Pobedio onaj koji je i državu pokrao, aj sad razlaz!
Eps je aganzovao privatnu firmu koja nema dovoljno ljudstva da bi ocitavali sva brojila i platio 16 mil eu. E sad jer nemaju dovoljno ljudstva da odrade taj posao oni ce epsu da salju slike brojila a epsovi radinici ce da upisuju u sistem potrosnju. Pa ovo nema nigde osim u Srbiji
Da vidimo samo kad ce da pocnu i vazduh da napalacuju. Lopovi teski. Nama isto doslo na selu 9000 dinara i ako smo placali sve redovno. Lopovcine
Zasto se niste obratili SNS cistacici i Vuju koji su zaduzeni za EPS i kanalizaciona pitanja Mecajevci -Katrga- Bresnica.
Goca i Vujo evo 10 dana ne primaju građane a kao navodno razlog zbog:
„rešavanja problema“ do kojih došlo unutar stranke SNS u Čačku.Isti upućuju građane za sve novonastale probleme da se obrate VD.MZ. u Mrčajevcima,kod gospodina Jevđovića i to lično,jer mu naloženo da svim građanima mora da izađe u susret i reši sve probleme.
Tako i treba. Sutra da budu izbori, u vasoj Mesnoj zajednici ima da pobedi SNS. Pa posle se zalite.
A kako misliš da pobeđuju, konj*ino?
U vezi pljackanja oko struje, negde 2013.g stpoʻram i uzima me covek iz EDB Niš i veli idem u Požarevac da se snima dogovorim, sta cemo! Došli ovi Amerikanci kod Zorane Mihajlović i savetuju je kako da EPS krade svoje gradjane.Ja sam ostao zapanjen!?
Potpuno netacno u vezi teksta, i ja ponekad ne podalje stanje posto sam samocitac, pa se potrošnja podeli shodno br. dana u mesecima koji nisu ocitani
😁😂😉😂😁Botinaaaa!!
mozda kod je kod tebe tako ali u cacku na vladzinici se je pojavio isti problem u celoj ulici, tako da KRADUUU gde god mogu.
Moj muž stalno ide da prijavi struju u El.dis. Imamo kuću u selu i stan u RU.Skoro redovno dobijemo jedan računi i tako naizmjenično. Mi smo stari,a E.D.nam daleko tako da su ti odlasci veliki napor.
Znači da su pukovčani ipak bili u pravu što nisu plaćali struju
Znači da su pukovčani ipak bili u pravu što nisu plaćali struju
U selu Gornja Konjusa isti slucaj
Pa sta se cudite mi smo pod okupacijom od siptara vucica ustase seselja hrvatice brnabic ciganina vulina hrvata zvonimira loncara koji je radio za zemunski klan ubija ljude po bolnicama napravio u predhodnom mandatu maljak milion evra umesto da bude u zatvoru ovaj siptar ga postavlja za ministra da bi opet pljackao sad ovajlopov stefanovic hapsi za 35000 evra a ne hapsi mitrovica koji niti planja porez niti placa struju zato mi imamo ovako visoke racune
Srećom ste vi jedini pošteni.
Pa sta se cudite mi smo pod okupacijom od siptara vucica ustase seselja hrvatice brnabic ciganina vulina hrvata zvonimira loncara koji je radio za zemunski klan ubija ljude po bolnicama napravio u predhodnom mandatu maljak milion evra umesto da bude u zatvoru ovaj siptar ga postavlja za ministra da bi opet pljackao sad ovajlopov stefanovic hapsi za 35000 evra a ne hapsi mitrovica koji niti planja porez niti placa struju zato mi imamo ovako visoke racune
Tačno, mi plaćamo njihove račune a oni kupuju kuće po inostranstvu i imaju sluge. Zato ne daju vlast, pa makar nas sve pobili.
Što se cudite,skupljaju novac da isplate „uhapšene“??
Do Decembra 2023 god račun za električnu struju je iznosio oko 4000 din plus minus 200 din. Sledi poskupljenje od 9.5 % i račun se povećava za duplo i iz meseca u mesec je samo veći , zadnji je bio. 12000 din a navike i potrošnja ista, pritom imam centralno grejanje ( ne Grejem se na struju). Kada sam se zalio EDB Beograd prvi i jedini odgovor im je bio “ Ako imate dodatne primedbe, možete se žaliti sudu“. Toliko su sigurni u svoju pljačku da se i suda ne boje.
SRAMOTA
EPS smena svih rukovodioca, direktora, šefova! Ovo je Danteov krug nepismenih sa kupljenim diplomama! RGZ takodje!!!