Koje klanice prepakuju sveže meso iz uvoza i prodaju ga kao domaće
Poslanik Srbija centra (SRCE) Slobodan Ilić zatražio je danas od ministra poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede da odgovori da li postoje klanice u Srbiji koje prepakuju sveže meso uvezeno iz drugih zemalja i prepakuju ga prodajući ga kao domaće.
– To je moćan uvoznički lobi. Ko kontroliše meso, da li je iz Srbije, Španije ili Rusije, ko dozvoljava da se predstavlja kao domaće – zapitao je Ilić na sednici skupštinskog Odbora za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu.
On je upozorio da se u Španiji za ishranu stoke koristi isključivo genetski modifikovana hrana (GMO) i zatražio od ministra Dragana Glamočića da odgovori ko kontroliše da li je bezbedna za ljudsku upotrebu, jer ona izaziva dugoročne posledice po zdravlje ljudi.
Ilić je rekao da se u potpunosti slaže sa onim što je Glamočić izjavio o problemima uvoza svinjskog mesa i gubljenje suvereniteta Srbije u toj oblasti i ukazao da je ministar otvorio temu koju je on pokrenuo prošle godine, ali prave odgovore nije dobio, samo neke formalne.
On je ukazao i na činjenicu da je u Srbiji ukradena jedina laboratorija za kontrolu kvaliteta meda i zapitao da li će se nabaviti nova, jer je činjenica da su dve trećine meda na tržištu veštački, lažni.
– Da li će se nabaviti neka laboratorija koja će zaštititi građane od lažnog meda. Kao i od lažnog svežeg mesa – naveo je Ilić.
_________________________________________________________






































Jedina dobra stvar što se može pohvaliti SNS,je ta da to meso daju svojim pristalicama na mitinzima,sendvičari to sve pojedu
Проверите ветеринарске који контролишу кланице они знају ко од њих то ради. Почните од Гуче и околине
Проверите ветеринаре који контролишу кланице а не само да лупају печате. Почните од Гуче и околине.
Zlatiborac prvi, znam iz prve ruke.
Problem je što oni pakuju otoad iz uvoza a ne svjeze meso…
Ne lupetaj . Samonse setite koe je vlasnike klanice pozvao Vučić
Kad cujem da se potplacuju veterinarski inspektori da bi napisali da je nesto bezbedno za ljudsku ishranu a nije, znam da je drzava ne dotakla dno vec je cvrsto na dnu.
Ja lično dovezao meso iz Holandije u Hrvatsku, sačekao par sati da se srede papiri i to isto meso dovezao u RS sa papirima o garantovanom poreklu mesa iz Hrvatske. Inače, u Holandiji natovario ali i njima stiglo iz uvoza
To meso je kupovala klanica nedeljkovic iz sasinaca,za sve malverzacije treba da se zahvalimo ministru nedimovicu koji je pogurao tai posao,znam licno klanicu iz djakova koja je uvozola to meso iz holandije…
Provizija je majka,za marvu i nije bolje.
Opet krivi Đilas,Šolak i drugi…
A inace u Srbiji je sve ispravno?
Pocnite prvo od veterinarske inspekcije na granicama!Kakvu vodu pijemo? Nasi povrtari isto varaju,pesticide koriste nemilosrdno.
Ovi glupanderi koji ispoljavaju mržnju,nisu ni svesni da je to teško oboljenje. Neka se obrate psihijatru koji će im savetovati da ne mrze,nerviraju se i da izbegavaju stresne situacije.Mnoge bolesti se aktiviraju upravo kod takvih osoba.Naravno da onaj koga mrze ne reaguje na to i uglavnom likuje.
za zlatinorac mi se jedan vozac iz cacak kleo u decu,da I’m je vozio meso iz Argentine 20 godina zaledjeno
UZASSSS zasto cutimo ajde da obeladanimo sve koji to rade .pa to je kriminall
Dobro smo i živi kako crne komentare pišete. Interesuje me po vama dali išta, ama baš išta u ovoj zemlji ima nešto da je dobro, sem pokvareno naroda.
UZASSSS zasto cutimo ajde da obeladanimo sve koji to rade .pa to je kriminall
I šta sad? Sve se zna i nikom ništa.
Sta da radim imam 6 svinja oko 150kg prosek niko nece da kupi a hranjene domacom hranom bez gmo kupujte lepo obojeno otrovom, sutra ce vas pola reci i za vestacko meso nije lose ukusno je trujte se kad nemislite svojom glavom.
Dva puta sam u jednom poznatom marketu, da ga ne pominjem, kupila sv.meso koje je smrdelo. Na reklamaciji rečeno mi „što ga niste vratili“. Starija sam i nisam mogla da se vracam. Sad prvo tražim da pomirišem meso pa tad kupim. OK. Možda, davno.
Najbolje je rešenje ono od pre kada je većina domaćinstava gajila po svinju ili dve i znalo se da su se klale oko 29.novembra. Znalo se i čime se hrane a i šta se jede. Sada i ko ima uslova neće da radi ni baštu niti da ima živinu ili svinjče u obori. Deviza je ima sve da se kupi. E pa lenji narode jedi evropsko smeće.
Da, Holandija reeksportuje mnogo toga.Npr.cveće,uvoze iz Ekvadora,a izvoze kao njihovo.
Dok se Vučić ne smeni i ne promeni ovaj lopovsko mafijaški sistem biće još gore. Sve dok je On glavni gazda trovaće nas svi na svake načine.
Za sada je samo jagnjeće meso zagarantovano da je domaće. Nikog ne je.u kao ovčare, dogovore se Đurđevi i agro papak i kupuju pošto oni hoće i ispod cene koštanja proizvodnje
Bukvalno svaka nisam još video da piše negde meso iz uvoza
Vreme je da se nesto ozbiljno uradi po pitanju uvoznog mesa.Da se zastite potrosaci a ne privatne kompanije. Da inspektori pocnu raditi svoj posao a ne da zmure na mrso loseg kvaliteta koje inace ne bi moglo kao takvo da se prodaje u EU pa ga salju nama gde ne vaze propisi EU,
Matijevića proverite ako imate hrabrosti.
Problem je što je država razdržavljena.inspekcija štiti gazdu i tajkune a ne potrošača. Recimo odgovor veterinarskog isšpektora u Zajrčaru je posle 20 dana i druge intervencije odgovorio na moju prijavu. „jeste da pileće meso Koje ste kupili nije za ishranu ali moli ste da ga vratite“!?! TO JE DRŽAVA.
U pravoj,ozbiljnoj državi to se rešava tako što se šleperima i ostalim prevoznim sredstvima koja transportuju bilo koju vrstu mesa,zabrani ulazak u zemlju. Na svim graničnim prelazima,naravno!
Komṣ̌ija, pa upravo je naṣ̌a nesreća u tome ṣ̌to sami sebe ugrožavamo: naṣ̌i su veterinari inspektori, naṣ̌i su klaničari, naṣ̌i su trgovci, naši su povrtari…
A ko je potpisao uvoz mesa na 15god kad ste toliko pametni!? Jos sam napisao mesa, a ne mesa nego otpada koje samo Srbija može da proguta.
Sve mesare to rade u N.S.Zna se koja je največa Meso iz Vojvodine šalju u Nemačku i ostale zemlje.Njihovo staro i oprano meso uvoze i prodaju nama.U mesarama je meso pobelelo,a ne orirodno crvenkasto,neukusno itd. Svi to znaju ali šute,parice sve srede.
Hemija u poljoprivredi i voćarstvu se kod nas koristi nemilosrdno, za meso je sve navedeno tačno, korumpiranost inspekcija potpuna. Ne razumem, da li toliko svesti i savesti u ovom narodu nema!? Trovanje sopstvenog naroda u zamenu za profit!? Ma bravo!!!!
Za sve su krivi oni koji kontrolišu tj INSPEKCIJA…Oni u svim sverama su korumpirani…Hapsiti prvo njih onda uvoznike i trgovce.Ima li iko pošten u ovoj Srbiji sem sirotinje…Bože sačuvaj ! Uništili stočarstvo i naše seljake i svu otpad sveta uvozimo…Stvarno smo jadni.
Zlatiborac,Matijevic,Vrhovi Zlatibora,i svi ostali prizvodjaci iz Mackata
Dal je ko još živ ovde u Srbiji kad jedemo to. A najviše to jede debeli sremac Hugo i vidim da mu nije ništa i da jede i dalje?
Pa maxi idea i ostali za sve proizvode pišu „domaći“, a
Domaćuna video nije!
Krompir domaći (buđav zelen truo)
Nisam 3 godine kupio lep krompir
Luk domaći
Beli luk domaći (kina neka, truo)
Nikad nisam verovao da lik može da istruli
Paradajz domaći, plastika neka, nedo bog…. Šta mi jedemo, a skupo plaćamo….
Kg mesa 500 rsd
Kg salame 500 rsd (1% mesa u njoj) ????
I biće sve gore, lanci nas iništavaju, masovna proizvodnja, sao vrti bajo ko jebe narod i zdravlje
KASNO STE SE SETILI DA POSTAVLJATE SVA PITANJA.
Zatosmo najbolesnini narod stonaravno statistika nije poznata ujavnosti ma srbija majkalazi
Kako su namerno uništene naše klanice,fabrike za proizvodnju,preradu mesa,veliki polj. Kombinati stanje je katastrofalno…Svuda u marketinga piše 100% naše meso na etiketama,ali nigde od kog je proizvođača ili farme…
I sve se to radi decenijama,ista priča i ništa dalje.Još samo iole zdravo jedeš ako sam proizveden,a i to će zabraniti,zašto pobiše toliki stočni fond,kao zaraza itd…mogu pisati do sutra i opet nikom ništa…Trovanje će i dalje uzimati danak u oboljevanju,prevare i laži su katastrofalne…
Matijević svojim kombijem donosi svoje proizvode i daje u neregistrovanu „prodavnicu“ već godinama.Kako naplaćuje?Nekad je u našem gradu bila 2.trž.inspektora, trgovci su drhtali, a sad već godinama nema nijednog i zato neregistrovane prodavnice rade normalno bez fiskalnog računa i više od 10.godina.A svi su se učlanili u SNS.Pred izbore prodaju i robu koja se deli besplatno.Kako?
Исецкака сам чајну кобасицу мојој куци,цели дан је стајала у њеној зделици али и ако је гладна није хтела да је поједе.Толико о томе😢😢😢
PROVERITE KLANICU MARSO IZ ATILJA,NAJVEĆI PREVARANT U REGIONU.
Matijević svojim kombijem donosi svoje proizvode i daje u neregistrovanu „prodavnicu“ već godinama.Kako naplaćuje?Nekad je u našem gradu bila 2.trž.inspektora, trgovci su drhtali, a sad već godinama nema nijednog i zato neregistrovane prodavnice rade normalno bez fiskalnog računa i više od 10.godina.A svi su se učlanili u SNS.Pred izbore prodaju i robu koja se deli besplatno.Kako?NEĆETE DA OBJAVITE !
Mo u stboji jedemo otpad sve sto nemoze da se prda sve pojede stoka u sbiju oni mas ne smayraju za ljudi
Верујем да је нездрава, неконтролисана храна, било бајато месо из увоза, било хемија у воћу, поврћу, житарицама, да су допринели више од бомбардовања епидемијској појави карцинома и многих других болести.
Верујем да је нездрава, неконтролисана храна, било бајато месо из увоза, било хемија у воћу, поврћу, житарицама, да су допринели више од бомбардовања епидемијској појави карцинома и многих других болести.
2016 god.Oskar je najavio i obećao da će najveći proizvođač mesa iz Nemačke TENIS doči na naše tržište,sve novine,tabloidi,tv režumski su izveštavali o njihovom susretu,planovima,med i mleko,koja igrarija,koje fore proturaju a sad jedimo meso zapadno koje jedu kučići i druge životinje
То што пише у коментару, да више купују у продавницама а не од сељака који хране домаћом храном, без концентрата, то је тачно.
Ми такође имамо домаће свиње, хранимо их нашом храном коју произведемо, али тамо купују јер им се више исплати.
Имамо и прасиће, па се деси да и њих не продамо, јер придајемо од 25 кг па навише, јер имају јевтиније у Лидл или Макси и друге месаре.
Ето наш човек једе а не зна шта једе, а од сељака намерно неће.
Тако се уништава село у целини.
Poštovani.Samo ovde u Srbiji ovde to ima i nikoga nije briga.Ovde ziveti i preziveti je umetnost .Skup zivot a nikakav.Tako se zivi u Srbiji. To je država Srbija . Katastrofa .Bez komentara .Bedno i zalosno
A kakvo meso se susi-dimi na Mackatu? Hocemo li ikadsaznati?
I koje to dve klanice uvoze meso,tako pise u naslovu a u tekstu ga nema
Matijević i Zlatiborac su prvi na listi.
Pa svi uvoze a najviše Matijević iz Mađarske.
Timočka krajina najviše bliža Rumunima i Bugarima i ko vam garantuje da je meso ispravnog kvaliteta.
Mada dosta kiosci brze hrane gde jedan uzima uzimaju svi u smislu dođe hladnjača istovari „meso sumnjivog porekla“ bez računa plati i odlazi.
Treba“ nestranačka inspekcija“ koja kontroliše „stranačku inspekciju“.
Evo na primer kiosci brze hrane u Niš Laf meso ne želi ni psi ni mačke lutalice. A svi idu tamo, jer 60% soja 20% mast 10% prezle 5% hemije i 5% meso. U bilo koju Nišku mesaru da odem da kupim džigericu da spremim uz meso izađe voda i šta to govori da je špricano vodom i drugim hemijama da dobije na težini i na svežini.
A to što mesari Idea prodavnica uzimaju mleveno meso „koja su braon boju dobili“ vrate u mlin dodaju praškove i vrati crvenu boju i nazad na prodaju.
Zlatibor pogotovo taj region Sandžak dosta forsiraju domaće sušeno meso a ja nisam video u zadnjih 10 godina nigde da neki farmer ima preko 100grla sve se to uvozi.
Problem je korumpirana inspekcija. Lako je da tužilac ustanovi po broju uzoraka gde inspektor šalje jer uzorci idu u nekompetentne laboratorije koje i ne rade analize. Ako inspektor šalje 80% uzoraka u takvu laboratoriju zaključak da ima interes se sam nameće. Nadam se da će bar njih 5-6 pohapsiti za primer drugima jer zarad svog džepa ne brinu o zdravlju nacije kroz bezbednost hrane. Koliko znam prate se na Batočina, Horgoš, i Beogradu i očekujemo uskoro hapšenja.
Za sve su krivi oni koji kontrolišu tj INSPEKCIJA…Oni u svim sverama su korumpirani…Hapsiti prvo njih onda uvoznike i trgovce.Ima li iko pošten u ovoj Srbiji sem sirotinje…Bože sačuvaj ! Uništili stočarstvo i naše seljake i svu otpad sveta uvozimo…Stvarno smo jadni.
Zlatoborac i Neoplanta uvoze preko KiM na Merdare meso iz Brazila, vozac moj prijatelj ima 250e po turi a na granici ga niko ne zastavlja isto kao da ima diplomatski imunitet. Toliko o zdravoj ishrani u SRB.
Ja radim u magacinu, jedne godine su donosili prasiće iz Španije, isečen im je deo gde je bio pečat Španije, a udaren naš. Prodavalo se kao kupujmo domaće. Znam jel su na jednom zaboravili da skinu pečat i ja ga slikao. Sad donose iz Mađarske ali i piše da je iz uvoza.
Đurđević iz Pećinaca je uhvaćen kako Rusima prodaje meso koje je uvezao iz Hrvatske. I nije snosio nikakve sankcije zato što je blizak vlasti i kum sa jednim visokim funkcionerom SNS.
Ako je tačno ONDA nam institucije ne rade,Gde su inspektori???
Ne mešajte politiku i borbu za zdravlje naroda Srbije!
Mafija, ovaj put uvozničko distributerska,za uvoz i preradu pod ažnom zastavom ne poznaje politiku, jer njih isključivo interesuje profit!
Država je dužna da isprati sve što je uvezeno, od granice pa do krajnjeg potrošača! Kada bude imala ne korumpirani mehanizam za to isplivaće svi maheri i lopovi, koje treba poslati na dugogodišnju robiju, ili još bolje da im se sudi kao što to Kinezi rade!
Drukčije se ne može stati na put trovanju nacije!
Kupujte meso u manjim mesarama.Ja isključivo kupujem u mesari ,,Nedeljković,, u Boleču,100% naše domaće.Npr.sve smederevske manje mesare prodaju meso domaće.Bežite od velikih trg.lanaca.
Srbi zasluẓ̌uju da jedu xxxxx umesto mesa.
Jer su toliko zlobni, sujetni, pokvareni, alavi, pohlepni, pokvareni, laẓ̌ljivi, lakoverni, zatucani, bahati, agresivni, sebič̣ni da spravom zasluẓ̌uju kao narod sve najgore.
Vecinom je iz uvoza,oko 70% svakog mesa,to i vrapci vec znaju a svi cute i zataskavaju.Naravno sve su inspekcije korumpirane i zato nas truju.Lepo kaze neko u komentaru gore,sad su vecina ljudi i na selu lenji i nece da cuvaju svoje DOMACE zivotinje,lakse da se kupi.E pa zato nas i truju,tj.sami se trujemo.A lobi uvoznicki raste,bogati se nasa mafija sve vise i vise,a nas niko ne j… 2%.Za to smo sami krivi,treba da se ceo narod pobuni,za sve.Svega sto se tice,jel kod nas su cene najvece u regionu ……
Svaka kuća u mom selu čuva po kuče, neka i po dva, tri kom, o mačkama da ne pričamo??? I samo čekam dan, kad će da se otvori pet shop u selo? Dok svaka druga kuća, da, da, svaka druga čuva svinju? U selu od 350 domaćinstva u štalama nema više od 10 krava??? E, dok se to ne promeni, ješćemo smrdljivi parizer i sira iz plastičnih kofica, koji na sve liči ali na sir nikako! Ljudi, uvozimo sveeee, jer njima tako odgovara!!!
Prodam 3 bika klaonici iz Arilja 11.09.2022 ostao mi dužan 103000 rsd tužio sam ga dobio presudu ali para nema on u blokadi 470 miliona din prema rezultatima NBS ta klaonica još uvek radi, a ja kao proizvođač zaklan jer ne mogu kupiti novu telad.E sad moj narode jedite ko šta stigne.Sve je bitnije od našeg proizvođača
Pojedini komentari su preterani. BPetrovic mas ing je toliko pun mrznje prema Srbiji i s emu srpskom, da je to tuzno.Imas izbor, idi gde je bolje. Ova zemlja nikad nije bila kolonizator kao Engleska, Francuska, Belgija i vecina zapadnih jos uvek bogatih drzava koje su decenijama otimale tudje zlato i dijamante a napadali su nas i ubijali vekovima. Kako smo mogli da budemo “ elita“ kad se stalno dizemo iz rusevina i pepela? Kakva su to plitka razmisljanja?
Ludi,krenimo od sebe.Svako moze da sebi priusti.Da za razliku sto kupi i marketu,mesari,gde god.Meso kupi od nas,koji gajimo i hranimo za sebe.Isto kao i za prodaju.I to po istoj ceni.Cak i jeftinije.Po selima u Srbiji je stocarstvo unazadjeno.Procitah gore u komentaru.Tacno je da mnogi ljudi na selu ne gaje nista. Jer im se vise isplati da kupe u trgovini.I da se ne ‘muce’.Isto tako,postoje oni koji misle i rade drugacije. Da ne duzim. Ko hoce,on moze. Pozdrav sa Kosmaja.
Narod to zna i zeli da jede to meso verovatno sto je jeftino ili ne mora nista da radi. Kad treba da kupe svinjce puno im 240-250 po kili i onda uzgajivac nema kome, ucenjuju ga klanice preko tog famoznog uvoznog mesa i nude u otkupu 190-200 din za kg. I svi gube sem klanica i ministara, redom
U svim marketima piše da je meso iz Srbije, kao da Srbija ima 10 miliona stočara. Da stave u vitrinu i meso od žirafe napisali bi „proizvedeno u Srbiji“. A glupi narod bi i u to poverovao
Imate srece sto Vucic prvo nahrani svoje svinje,pa malo ostane za druge.
Nije tacno da seljak ne cuva svinje ,cuva ali nema kome da oh proda jer svi nabavljaju neko drugo jeftinije meso ,sela su totalno unistena,i ono sto teskm mukom proizvedes nemas kome da prodas
Неко горе у коментару рече има три свиње и не може да их прида. Неће нико да му их купи. Човече, није неће него не може. Ви пред сваки празник подигнете цену, три пута буде скупље него иначе. Зато народ купује то из увоза иако зна да не ваља. Шта ће, мора. А ви сте алави!
Za veliki trgovinski lanac se uvozi preko domaće klanice Nedeljković sveže meso iz inostranstva a onda trgovinski lanac u svojim frižiderima prodaje meso pod oznakom ,,proizvedeno u Srbiji,,Jedina veza sa Srbijom je ustvari domaća klanica koja nemilosrdno uništava svoj narod.
Vi koji ste prevozili takvo meso ili vi koji „znate iz prve ruke“, uciniste li nesto sa tom informacijom ili ste se vodili onom parolom „ma nema vajde od toga“, „mene se to ne tice“..? Svi pametuju a niko da reaguje.
Svi komentari koji su napisani su tacni. Sve u vezi smrdljivog i uvezenog mesa. Sustina je da je srbija ubacena u kolo mocnih lidera koji obican narod tera na moderno ropstvo 21.veka a politicari su za to dobili milione i kao gradjenje srbije da prostom narodu zavaraju oci. Zato ce srbijom ici pederi lezbejke nudisti i prodavaci magle koji brzom prugom dolaze iz pakla pardon sodome i gomore.
Do nas je….
Zašto se svi raspituju za dobrog majstora?
Da nismo alavi, da malo više razmišljamo i da odgovaramo za svoje odluke, bilo bi nam i lepše i lakše u životu.
Od kad su ukinuli sanitarne inspektore i na pijaci možeš da naletiš na đubre.
Ja sam odabrao nekoliko prodavca na pijaci, otišao da vidim gde su im kuće i čime rade, pa video ko je proizvođač a ko preprodavac sa kvantaža. Odabrao 2 od kojih godinama kupujem, pa bilo kod njih kući ili na pijaci.
Njegova priča je trla baba lan da joj prođe dan. Ceo život ništa ne radi i živi na narodnoj grbači, samo gleda kako će da ućari.Vrstan „poznavalac“ poljoprivrede a nema kući ni saksiju.😪Moto mu je lezi lebe da te jedem.
To je očigledno sve mafija do mafije i jedini je samo pare a uopšte ih neinteresuje dali će neko da nedaj bože umre il da se razboli što je verovatno.samo pare.sram ih bilo pa pitaćeih bog i sveće doći na svoje dok narod samo krene.
Epa gospodo nemojte kupovati takvo meso nego kupujte od domacina iz prve ruke a imaih jos u Srbiji hvala Bogu i nece vam niko biti kriv ni Đilas ni Vučić. Bolje kupiti 1 kilogram kvalitetnog mesa nego 5 kilograma nekvalitetnog. Ako neznate ima malih Farmi gde mozete da rezervisete malo prase i da pratite njegov razvoj i način ishrane do veličine kojevam odgovara sve transparentno.
Treba da jedemo svetski otpad kad ljudi koji žive u selu,,Seoska gospoda“
Citam komentare i najvise one gde kazu lenji smo da drzimo svoje svinje i kokoske i td. A gde da drzim. U gradu je zabranjeno i pile drzati. Imam dvoriste ali u njemu zakonski ne sme stoka. A sta ce tek oni u zgradama. Jel treba da vezu na terasu po jedno svince.
Država je institucija odnosno UGOVOR svih građana zajednice kako da urede međusobne odnose i odnose sa ostatkom sveta. Zakoni i običaji regulišu te odnose. Onaj ko čini štetu, prevaru i ugrožava drugog mora biti otkriven i sankcionisan. Nema te partije i autoriteta ko treba i može da štiti štetnika. Sve mora biti javno i po zakonu.
Treba da jedemo svetski otpad kad ljudi koji žive u selu,,Seoska gospoda“Ne drže 5 koka da imaju za sebe,svinja velika obaveza. Kupuju po marketima znamo šta.A naše domaće ne cenimo recimo kad kažemo da je jaje domaće od šetajući koka 25dinara kažu u maxiju ima po 15.Valja neko da pojede i taj otpad idebelo plati
Strasno , sta jedemo ja imam macke , kupim nekad pil.file nekada krilcA i kada im skuvam malo pojedu i ostave . Takodjer uradim sa svinjskim mesom uzmem da mi samelju od jednog komada ne on sto oni samelju , i to nekada pojedu malo pa ostave . Verujte meni se gadi sta prodaju , ja ga i ne jedem , то se godinama zna da mi jedemo otpad da se nista ne kontrolise , isto je i sa ribom kupis zaledjenu kada je odledis raspada se mozes samo da je bacis .
Poznato je, da Matijević uvozi najgore meso iz zemalja koje ga ne koriste ni Za preradu hrane za kućne ljubimce. Ni jedan veterinar na granici ne sme da kontroliše njegove kamione koji uvozi meso.
Kad se uzme zvanični rezultati koliko se obradilo ili preradilo „domaćeg“ mesa i pušteno u promet ili izveženo pa se to uporedi sa stočnim fondom vidi se da nešto tu ne štima.Nemamo mi taj stocni fond.
То је за сваку осуду, али не зато што је то нездраво месо. Толико је нездраво да Шпанци не излазе из болница.
Vratiti naše laboratorije za kontrolu sve hrane…Staviti znalce i poštene ljude kojima je obraz svetinja.Inspekcija je od 90- tih korumpirana i neznalice….Sramota šta rade svom narodu za pare.
Vratiti naše laboratorije za kontrolu sve hrane…Staviti znalce i poštene ljude kojima je obraz svetinja.Inspekcija je od 90- tih korumpirana i neznalice….Sramota šta rade svom narodu za pare.
Maltene svaka kuća,stan ima inspektora…mačku.
Dajte joj komadić mesa ili suhomesnatog proizvoda,hrenovke,paštete….samo onjuši i neće da jede jer je puno hemije,otrov.
To je apsolutno tacno, hrana za macke i pse je kvalitetnija od hrane za ljudsku upotrebu koja se stavlja u promet u Srbiji.
Nije ovde reč da su ljudi na selu lenji nego ne mogu da se izbore sa cenama koje uvoznici-trovači postižu sa zaleđenim mesom,GMO mesom i ostalim.Poenta je da se selo zatre i onda će oni lako sa ovima koji su nagrnuli u grad da tu podižu decu.Dok je ova vlast propast nam je zagarantovana.I žuti tu nisu nevini,ali ovi će da zabiju glogov kolac u srpsku poljoprivredu
Сад мало шетајте до Ковина јер сте напунили болницу Лаза Лазаревић
Ovako.. Znam čoveka koji vozi za jednu stranu firmu koja se bavi međunarodnom špedicijom. Pričao mi je da je u Španiji natovario zamrznuto meso iz Argentine i odvezao ga u HR u Karlovac. Tu su mu rekli da se meso ne istovara, već da sačeka da će se izvršiti pretovar na druge hladnjače. Kroz neko vreme su stigli kamioni „Trlić“ Ub i na njihove hladnjače pretovareno je to zamrznuto meso koje je sa nekoliko kamiona doveženo iz Španije, odnosno Argentine. Tada mu je moj ćale razočarano rekao: „A ja se kleo u Trlić Ub“!
Inače, to meso koje se dovozi iz Argentine, Brazila, dovozi se u zamrznutim „kockama“ veličine 1m3. Odmrzavaju se jakim šmrkivina hladne vode, a onda meso ide na veštačko bojenje (jer je inače skoro crne boje, odnosno boje indiga) i na obradu antibioticima. Eto, to jedemo. Tako čuo sam da to isto radi i „Matijević“. Došli smo dotle da od Subotice do Vranja ne možemo da vidimo svinju niti kravu, a kao razni „Trlići“, „Matijevići“ hrane celu Srbiju. Naša vlast je namerno uništila poljoprivredu. I ratarstvo i stočarstvo, a sve zarad ličnog profita par mamlaza iz vlasti. Čim npr. malo živne svinjogojstvo, bez ikakvih dokaza proglase svinjsku kugu, crveni vetar i kao „preventivno“ pobiju sve svinje, pa onda trube na sva zvona kako su izvršili finansijsko obeštećenje svih proizvođača svinja. To jeste tačno, ali svaki uzgajivač dobije zabranu uzgajanja svinja u trajanju od nekoliko godina (navodno 8), kako bi se „iskorenio“ virus. I ko će posle da uzgaja svinje??? Ali zato uvoz mesa ne sme da stane!!!
Slažem se sa svim što ste napisali, sem da nas niko ne j… 2%. Sa tim se ne slažem.. J… oni nas 100%
Imajući ljudi koji to rade svoju decu ,kako se ne plaše božje kazne?ništa od ratnike kod ljudi od ovoga.
Gde jos ima zdravog mesa?
Proteklih tridesetak godina smo često inspirisani nepravdom,težeći boljem životu izlazili na ulice i menjali političke garniture na čelu države.Svaki put smo mislili da je problem rešen i da dolaze dani preporoda,nažalost,svaki sledeći korak nas je vodio dublje u propast i glib.Razlog tome je naša spremnost da menjamo druge,a ne sebe.Istinska revolucija započinje u pojedincu.Prema tome,vreme je da se kolektivno pokajemo,jer smo pali kao nacija u duhovnom,etičkom i kulturnom smislu,a sve ovo što se dešava su reperkusije.Kakav narod takva i vlast!
Zlatiborac 100% provereno! Čim vidite hladnjače Milenković znači stiglo iz Španije ! Ništa bolje nije ni sa ostalima !
Ja ne mogu da verujem da se takvo nesto desavalo u beogradskom pasaluku! Mito I korupcija!? Neizvodljivo…
Јој зато је мене било мука на вучићевом митингу појо сам девет пљескавица и пар сендвича ко зна од чегаје
ovolikk mesnih preradnevina na Zlatoru je moglo da se proizvede u poslom veku.i, da, je zdravo pakuju u PLSTIKU.
Ali shvatite da to tako funkcioniše u Srbiji.Nije samo meso u pitanju.Svaki kredit koji nam odobri EU ima još brdo uslova osim vraćanja kredita.Na primer to meso.Tražimo od EU nešto oni kažu može,ne vraćaju se pare,ne sve,nego deo se vrati tako što mi od njih kupujemo smeće od hrane narednih 5 godina.Njima dobro.Em dobiju deo para nazad em smo pod ugovorom da kupimo njihovo smeće.A,nisu dužni da bilo šta kupe od nas.Ima malih privatnih mesara kod mene u okolini,jesu skuplje od velikih lanaca,ali imaju svoje tovilište ili kupe od malih proizvođača.Ali opet se kupi kod onih velikih što nas truju jer je kod njih po 1kg jeftinije za 100-150 dinara.
Treba da se kaže uvoz CRKOTINE
Kad se zovu veterinarske inspekcije trebaju silni zahtevi da se,pišu da bi oni izašli i zatvorili neku prodavnicu koja je obična trovačnica!!!!!
Sve ovo su krivična dela što rade jedni obični štakori!!!!!!!!
Treba da se kaže uvoz CRKOTINE
Kad se zovu veterinarske inspekcije trebaju silni zahtevi da se,pišu da bi oni izašli i zatvorili neku prodavnicu koja je obična trovačnica!!!!!
Sve ovo su krivična dela što rade jedni obični štakori!!!!!!!!
Zna se da Neoplanta uvozi meso iz Holandije.Znam čoveka koji im donosi meso.Sta reći…
Veterinarski lobi, uvoznički lobi, rok mesa 12 meseci iako je svuda 6 meseci. Tu je suština problema.
Prijatelj mi radio na prijemu mesa u klanici Topola iz B Topole Kaze da su pre 3 godine uvozili smrznuto meso staro preko godinu Dana iz spanije po ceni 1 euro 65 centi! Davao sam mackama njihove proizvode.. Ni da liznu!! Ovo je genocid nad nama 😡😡😡
Proverite Zlatiborac…
Juhor brate uvoze junece iz rusije
Meso se masovno uvozi u Srbiju. Import export cveta a narod bolestan i otrovan. Uveženo meso je zabranjeno i za životinje u tim zemljama, ali se uvozi u Srbiju. Zamislite koje je to zlo u ljudima i sistemu koji se bave uvozom ovog mesa – za vredonosne papiriće masovno truju i ubijaju ljude
Institucija zvana organizovani kriminal
Narode shvatite da ovim ne ogranicenim uvozom zaledjenog mesa stvaraju udarac poljoprivrednicima.Obarajuci na taj nacin cene domacih svinja u otkupu ka i to da varaju potrosace koji kupuju smece.I drago mi je sto su se studenti podigli,treba sve da ih pozatvaraju da sluze za primer da drugi ne bi ni pomislili vise na prevaru i lopovluk.Dosta je bilo
Kada se krene sa hapšenjem sudija,tužilaca i drugih u ovoj korumpiranoj državi,svima će biti bolje
Samo da nam živi šverc !!!!
Ja stvarno ne znam što kukate, imate direktno kod proizvodjača na selu da kupite sve, i meso i mleko i povrće i voće i jaja…sve domaće i zdravo. Ali vi u gradu ste navikli da vam se sve servira, da ne mrdnete iz ulice nigde. Potrudite se malo, odite do sela, raspitajte se i nadjite i kupite. Platite pošteno i jedite zdravo. Eto čovek ima svinje prodaje, nema kome da proda. Nema jer je narod besan i lenj. Ja sam na selu i imam svoje proizvodim sve što mi treba za ishranu, šta nemam kupim isto tu u selu od mojih meštana inz am da je domaće. Ne kupujem i ne jedem nikakvo meso iz uvoza, i ne kukam. A vi i dalje budite lenji i kukajte…
Sve znate samo jos niste otkrili kolike ste budale