Pelet drastično poskupeo
Sada je izvesno da se zima ne šali i da će ove grejne sezone biti utrošeno daleko veće količine energenat, nego prethodnih sezona. Zbog niskih temperatura, pelet je na stovarištu u Čačku nikad skuplji i nikad traženiji.
Cena paleta za jednu tonu na stovarištu Miroslava Miloševića iz Čačka iznosi 40.000 dinara. Na ostalim stovarištima, cena se kreće i do 45.000 dinara po toni.
Milošević navodi da je cena peleta u avgustu i septembru bila 27.000 dinara:
– Niko nije očekivao da će pelet ovoliko poskupeti, ali uslovi na terenu ne dozvoljavaju da dovoljne količine sirovina stignu na peletaru, tako da je to uslovilo da se cena poveća.
Svako povećanje cena uslovljeno je skokom nabavne cene bilo kog energenta, pa tako i peleta. Proizvođači poskupljenje pravdaju nedostatkom sirovina i otežanom proizvodnjom, naročito u Ivanjičkom kraju gde sneg sprečava pristup šumama.
Postavlja se pitanje da li će ovog ogreva biti dovoljno:
– Poslednjih dva meseca, ogreva na tržištu nema u dovoljnim količinama. Mi ga nabavljamo taman onoliko kako prodajemo i nismo ostajali bez peleta. Peletari ne najavljivaju nove cene peleta, ali izgleda da nam se zima tek sprema.
U Čačku je neznatno poskupelo i ogrevno drvo. Za prostorni metar bukovine treba izdvojiti 8000 dinara. Kubik iscepanog drveta je za 1000 dinara skuplji.



































Дижем и ја моје услуге дупло,жао ми је али морам да покријем минус због поскупљења прелета повраћај ће вам вратити произвођачи прелета када се довољно обогате
Poskupeo još u oktobru,nema potrebe da lažete. I nije ga bilo uopšte. Vi novinari ste nas i doveli do ovde
Poskupeo jer zivimo u srbiji gde je sve moguce i stavlja cene ko kako hoce u neku normalnu drzavu bih isao u zatvor cena peleta je tolika i cao dali bio minus sunce kakve to veze ima
Ja sam danas zvao fabriku u Crnoj gori da kod njih kupim i uvezem pelet i skuplji je nego u Srbiji. Proizvodjaci iz Hrvatse ne ispirucuju pelet sada jer im je cena u Italiji mnogo viša nego u Srbiji. Dakle nije kod nas samo skup, vec svuda u regionu. Zasto je to tsko ne znam. Al informisite sw prvo pre nego komentarisete nesto
Јашу народ и не силазе. Биће још горе само народ да сачека.
Ovaj sto je zvao Italiju i hrvatsku i to uporedjuje on je sigurno jedan od onih sto prodaje pelet i pljacka narod pozovi Tursku tamo je 120 eura tona sto to nekazes frajeru.
Lopovi bez presedana..
Ne pravdajte se više nema opravdanja.Nisu naše plate a ni penzije kao u Italiji. Kolo sreće se okreće.
L. Milivojević, Ne pravdajte se više nema opravdanja.Nisu naše plate a ni penzije kao u Italiji. Kolo sreće se okreće.
Navukli su nas kao majmune na bananu,jeftinije je da se grejemo na struju,treba lepo svi da isprodajemo kotlove i da predjemo na drugu vrstu grejanja ,a te fabrike i gazde neka pocrkaju i bankrotiraju,drzava se svela samo na plackase obicnog naroda
Pelet se ne kupuje sada!
Za sada sam preso na struju i jeftinije mi bar za 50 odsto i vecina iz mog okruženja ,u planu su toplotne pumpe pa za jednu eventualno dve sezone isplati ce se
Razmišljajte o tome a oni neka proizvode i neka izvoze ako ce neko da im kupi
Da je ovo ozbiljna država, sve bi bilo drugačije. Ovde su nebeski narod doveli seljaci koji su radi državnog posla počeli sedamdesetih godina prošlog veka počeli da kupuju fakulteCke diplome u Prištine, pa kad je dole zakuvalo, prešli u Kragujevac. Uostalom, još malo, pa će leto, a onda vam i ne treba grejanje
Sada se ne kupuje pelet ili ogrev to se radi od Marta do Septembra.
OVOJELOPOVSKA DRŽAVA AKO JE DRŽAVA OVDE VIADAJU LOPOVI
Trebalo je ograničiti cenu…ovako nekontrolisano klepanje sa visokim cenama bez računa i bez plaćenog PDV..neko je to dozvolio
Pa to je cena jos od oktobra, cemu ovo spinovanje.
Klasična mafijaška šema a država ćuti, od oktobra „nestašica“, nema prodaje a magacini puni, čekaju zimu da mogu da prodaju duplo ili trostruko skuplje.Zapamptite ovo, sad kupujemo pelet preko leta ali „nestašice“ će uskoro biti i tada, jer je proizvođačima uvek malo i misle da prodaju zlato a ne piljevinu.
Ja letos nigde u Novom Sadu i okolini peleta nisam mogao naći. Neće da ga skladište leti a zimi ga samo po porudžbinama uzimaju. I ne stigne već je prodat. A kvalitet teška nula!!!
Ja se pitam gde su ona puna stovarišta i magacini sa peleto, do pre nekoliko meseci su proizvođači kukali kako ne mogu da prodaju proizvod,a od jednom peleta nema ni za lek. Ovo je veštačka nestašica, hvalamBogu pa sam postavio dve klime u stanu, a živim za dan kada će svi, od proizvođača do distributera peleta da propadnu, ništa bolje nisu ni zaslužili.
Treba priznati evropske certifikate i da pelet stiže iz uvoza i biće bolja Cena i mnogo veći kvalitet
Samo uvoz treba priznati evropske certifikate to smo zabranili moraju našu kontrolirati da se može uvoziti glupost a hoćemo u eu
Strasno, bezobrazno, bez obraza! Sto je najgore, pelet ne vredi nicemu. Godinama uzimam kod jednog naseg proizvodjaca ,,OO“ nikad gori nije bio. A cena pre 6-7 godina bila 80e 1050 kg. Cena drva prosle godine i ove ista, a pelet otisao kao da ga prave od suvog zlata a ne od otpatka i najgoreg drveta koje noje nizasta.
Odem kod prodavca u objekat da kupim paletu 4 razlicita peleta na paletama svaka naceta. Covek mi kaze posto se poznajemo idi kod mene kuci i uzmi paletu. Odem kuci oko 4 km dalje i uzmem paletu,44.000 din. U ogromnom magacinu 230 paleta peleta. Toliko sam uspeo da prebrojim cekajuci viljuskaristu. Ostalo nisam stigao da prebrojim. Onda shvatim da u prodajnim objektima drze po malu kolicinu da bi isla ona prica nema peleta,nestasica da bi opravdali cenu. Tako vam je kod svakog prodavca u Srbiji.
Ne lupetajte,dižete cene kako i koliko god hoćete .
SRAM DA VAS BUDE !!!
Sad kupila pelet paleta 52850 din
Pelet placen 54500 pre 4 dana Pozarevac!