Za prvomajske praznike na Zlatiboru boravilo oko 60.000 turista
Zlatibor je, tokom proteklih prvomajskih praznika, prema navodima zvaničnika, potvrdio da je jedna od najposećenijih turističkih destinacija u zemlji.
Uprkos pojačanom intenzitetu saobraćaja, gužvama a na putevima i velikoj frekvenciji posetilaca, ističu u Turističkoj organizaciji Zlatibor (TOZ), „ sve je proteklo u najboljem redu“.
– Prema našim procenama, tokom praznika na Zlatiboru, boravilo je oko 60.000 gostiju u smeštajnim kapacitetima, dok je sa izletnicima taj broj dostizao i do 70.000 – saopštio je Vladimir Živanović, direktor TOZ.
Naveo je da je „velika posećenost zabeležena na svim turističkim lokalitetima“ i da je „sve proteklo u odličnoj atmosferi i bez većih problema“.
Uspešno je završen i Međunarodni fudbalski turnir „Zlatibor kup 2026“, koji je od 30. aprila do 3. maja, okupio oko 6.000 učesnika iz 14 zemalja i dodatno doprineo sportskoj i turističkoj ponudi destinacije.
Atmosferu je ove godine dodatno obogatio i internacionalni festival „Plesom i pesmom Zlatibor 2026“, na kome su učestvovali folklorni, plesni i orkestarski ansambli iz Srbije, Poljske, Rumunije, Velike Britanije i Slovačke.
Organizovan je i moto šou u blizini Čajetine, uz dva rok koncerta što je, ističu u TOZ, dodatno obogatilo praznični program.
Foto: TO Zlatibor
_______________________________________________________





































