Prethodni članak
Bulevar ili pista za trke
Kad se udruže nesavesnost vozača i nebriga nadležnih, onda životi i imovina građana postanu lutrijski brojevi, pa kome se „posreći“. Lokalna vlast postavila je na stotine ležećih policajaca i gde treba i gde ne treba, ali tamo gde zaista treba – nije.
O čemu se zapravo radii saznaćete iz mejla koji nam je poslao naš sugrađanin:
Poštovani,
Molim vas da ako je moguće skrenete pažnju javnosti na saobraćaj u ulici Vojvode Putnika. Zapravo, mi komšije smo svedoci bahatog ponašanja vozača. Vozi se i preko 100 km na sat, udesi su svakodnevnica, osvetljenje ne radi već deset dana, a povod ovog maila je udes koji se dogodio pre deset minuta.

Automobil je od udarca odskočio direktno na trotoar na kome u tom trenutku nije bili nikoga. Šta bi bilo da su se deca vraćala iz škole (kuda se i vraćaju)? Molim vas apelujte na Grad, saobraćajnu policiju ili koga već da se postave fiksni radari, ležeći policajci, upozorenja i sve sto je potrebno da ne bi došlo do tragedije.
S poštovanjem,
Veljko Mandić, stanar pomenutog bulevara
______________________________________________






































Aman ljudi, ubiste vise sa lezecim policajcima! Budale ce opet naci gde ce da se trkaju i voze brzo. Manje droge, manje alkohola, vise vaspitavanja dece, ucenje istih o moralu i postovanju i svog zivota i tudjeg. Postaviti radare a ne lezece, ima normalnih vozaca kojima smetaju lezece sotone na putu, koji voze normalno i ne divljaju.
A tek kad završe ceo bulavarsa probijanjem i ostalo? Pa biće poletno-sletna staza
Da li ste vi normalni? Čačak je grad sa najvećim i najsporijim protok saobraćaja, zahvaljujući zastareloj infrastrukturi, ležećim policajcima, velikim brojem vozila, nedostatku gradskog saobraćaja i katastrofalnim stanjem asfalta. I vi bi da usporite jedinu ulicu u gradu, gde saobraćaj kako- tako teče!! Prošao sam celu Nemačku, nigde nisam video ni jedan ležeći policajac, niti naišao na radarsku kontrolu!! Samo znakovi dozvoljene brzine pored puta, koje svi poštuju. Razmislite bolje u čemu je, i u kome je problem i šta je rešenje
Odmah još sedam ležećih u bulevar da se postavi. Trap na mom vozilu se šokira što tuda pređe više od 500 metara a da ne jaše po ležećim ili rupetinama.
Bajo, pređi na drugu stranu reke da viidiš šta drogirana omladina radi po Bulevaru Tanaska Rajića, tu makar imate šikane pa mora da se uspori.
Ja sa u sredu ili četvrtak, prošao oko 11h prepodne, SVI lampioni su svetleli???
Najbahatiji su vozači koji su kupili dozvole !
Rešenje je prosto : sandžaklije,kosovare,pž,lu vratiti na početne položaje.
Oni koji vrede su ostali na svojoj dedovini a veoma mali broj se prilagođava životu u urbanoj sredini.
Ostalo što se dokotrljalo i što je sprala bujica u našu varoš treba pod hitno sprovesti u rodnu vrzinu. To vredi i za njihove naslednike, pa neka na rodnoj grudi turiraju koze i ovce.
@SNS Kartel bolji komentar odavno nisam cuo. Lezeci policajci postavljeni svuda, prosto se covek iznenadi kad nema jedan na 500 m. U ovoj kasabi prosecna brzina voznje je 18 km/h, sto je daleko ispod proseka. Nije problem ulica i nepostojanje lezecih policajaca, nego to sto se slabo ko razume u propise, i svaki idiot koji ima dovoljno novca moze da polozi i dobije vozacku dozvolu – i da misli da zna da vozi. A duduka za volanom vise nego ikad. Ulice su tu da se po njima vozi, a ne mili. Ko ima vremena ide peske. Koja je poenta bulevara, nego da se UBRZA saobracaj-a vi bi ste da postavljate lezece policajce.
Волим Чачак, обожавам. Али убише ме једносмерне и лежећи, кад се састави километар без шахте и лежећег ауто ми сам скаче из навике.
Ulica Devet Jugovića, od Solida do Cara – pista od po tri trake a udara u pesacku zonu sa jedne i u po jednu traku sa druge strane.
Ulica koja treba cela da se sruši i napravi ponovo, poludesmo od terora klinaca sa kultivator auspusima koji po celu noc jure, od autobuskog stajališta koje treba da se skloni od naših prozora… ali nema ko to da uradi, nažalost.
Ha ha ha BRACO GAVRAN, odličan komentar.
Šta vi smeta tuj imam stan nista necujem samo buka od puno koncerta trebo sam zdruge strane duzmem ili u avenij
У Булевару Танаска Рајића од пола 7 ујутру креће трка,полиције наравно нигде.Једино да се уложи у радаре јер ће брзо да се одплате.Само по џепу и неће имати проблема
@Evlija Çellebıa klasicni implanti
Kad su sve pozatvarali u centru i nju da zatvore, onom pregradom barem nema, za sada, udesa
A sta cemo sa Atenicom?kada ce tu da stave lezece?tek tamo je pista…
Evlija Celebija, bravo ti ga za komentar
najbolji od svih napisanih
Netreba lezeci policajci, vec uspravni ako ima bahatih vozaca onda ima posla. Da napise 10 kazni isplatice svoju mesecnu platu to vam je u 3 dana 1 osobu da kazni.
Zasto se u ovom prepunom gradu ne uspostavi malo bolji gradski saobracaj i cesce linije iz svih delova grada? Da se smanje guzve i zagadjenje. Autobusi iz Avenije ne idu redovno,neretko se ceka po sat vremena i posle krenu prazni iz Avenije,jer ljudi u medjuvremenu sednu u taxi
Ja ove godine ne kupujem više stanova. Neće da mi plate maline pa ću da ih preorem. A i vratijo bi se u moje rodno mesto. Ovde vi je mnogo buke a naš seoski put do mog sela je bolji nego ove vaše ulice.
Potrebno je postaviti kružni tok kod Belvija i rešiti problem u saobracaju u celom gradu. Može i jedan kružni na parkingu kod Lovca
Kolika je ugradnja u ležećeg?
Tako je Đoko! Molim te objasni to i zemljacima, pa kad svi opet budemo živeli gde treba, onda ćemo živeti i kako treba.