Ko krije istinu o napadu na studente
U noći 23. marta u 01.36, u centru Čačka, došlo je do sukoba između studenata i grupe mladića. Incident je počeo kada su studenti ispred prostorija SNS-a, u šali, tražili sendvič.
U tom trenutku, jedan mladić izjavio je da podržava predsednika Vučića, što su studenti komentarisali dok su ga snimali. Nedugo zatim, osmorica mladića pojavljuju se iza njih, a potom dolazi do koškanja.
Sve su snimile nadzorne kamere kupljene budžetskim parama kako bi policiji bio olakšan posao čuvanja javnog reda i mira i bržeg rešavanja slučajeva ugrožavanja zdravlja i života građana kao i privatne i/ili javne imovine i efikasnijeg identifikovanja počinilaca krivičpnih i prekršajnih dela. Najvažnija uloga nadzornih kamera je prevencija bilo kakvih nepoželjnih događaja ako postoji svest da se javni prostor nadzire.
Međutim deo snimka o noćnom napadu na studente sa sigurnosnih kamera na Gradskom šetalištu je isečen i premontiran i potom od strane policijskog komandira neovlašćeno dostavljen režimskim medijima u Čačku.
Tuča se sa Gradskog šetališta prenela na Gradski trg, gde postoji pet nadzornih kamera, ali snimci nisu objavljeni, iako jedna od tih kamera ima monitor u portirnici Gradske uprave. Inače, snimak sa mobilnih telefona koji su studenti predali policiji dospeva u javnost, što otvara pitanje ko ga je pustio i zašto snimci sa trga nisu dostupni.
Vlast i provladini mediji pokrenuli su kampanju kojom događaj predstavljaju kao sukob studenata i srednjoškolaca, negirajući političku dimenziju. Policija je identifikovala šest učesnika, navodeći da su povređeni petorica studenata i dva prolaznika, ali ne otkriva tačan broj aktera, iako je trg pokriven kamerama.
Advokat Ivan Ćalović, kao pravi zastupnik napadnutih studenata, tvrdi da je u tuči učestvovalo 25 osoba i da je napad bio organizovan. Građani su nakon incidenta protestovali ispred policije, kuće gradonačelnika i na kraju nasilno ušli u Gradsku upravu.
SNS ih optužuje da su izmanipulisani, dok istovremeno zaboravlja da se veliki broj građana okupio na istom mestu i 15. marta, kada je bila zakazana sednica Skupštine grada i veliki protest u Beogradu, a u odbrani od građana koristila im je žandarmerija, policija, privatno obezbeđenje i maskirani napadači.
SNS sada tvrdi da su studenti pijani izazvali sukob i da se od njih ograđuje plenum Fakulteta tehničkih nauka, što nije tačno. Ni od jednog pretučenog studenta plenum se nije ogradio.
Nijedan student nije uhapšen. Istovremeno, jednom od napadača na studente, dvadesetogodišnjem mladiću, je određen pritvor do 30 dana, dok će protiv njega i pet maloletnih lica biti podnete krivične prijave za nasilničko ponašanje.
Na kraju dolazimo do pitanja iz naslova našeg teksta: Ko krije istinu o napadu na studente i zašto?
Ko neovlašćeno iz čačanske policije konstantno dostavlja službene i za istragu važne materijalne dokaze, snimke i dokumenta pojedinim probranim režimskim medijima, a krije istinu od javnosti i slobodnih medija?
___________________________________________________________________________






































Kad tad ce se saznari, nece ovi biti ovde do veka
Треба да се пумпа испред свих режимских медија у граду.
Njima je sve sala,nezreli su znaci za politiku
https://www.ozonpress.net/projekat/sramni-profesor-ftn-a-svoje-studente-nazvao-divljacima/
Treba im otici u kucnu posetu, malo popricati da vidimo kako se ponasaju kad nisu u uniformi.Posetiti etno selo u Psaniku u Kotrazi od ovog zadriglog Pavlovica, popricati onako ljudski.
Pitajte portira u Gradskoj upravi. Istinu kriju monitori u portirnici. Ceo grad ilegalno drže pod prismotrom.
Читам шта се дешава на Агрономском? Да човек не поверује? Када је тамо тако, како је доле? Морамо се из основе мењати у свим сферама живота како би сачували државу, институције, поверење једни у друге, бирали достојне кадрове у свим областима. Квалитет на сваком месту! Само најбоље кадрове за руководећа места у науци, култури, образовању, привреди, судству, политици… Дај Боже да се дозовемо памети, да решавамо сопствене проблеме, да не очекујемо да ће нам их други решити. Политички послушници никада и никоме нису донели добра. То терба да знају они који су на врху те пирамиде. Буџетске институције крцате. Намножило се којекаквих факултета, посебно приватних. Чему то служи осим што урушава сваки квалитет. Не само факултета већ и других институција. Погледајмо иза себе од 1990 па на овамо. Све ће нам бити јасно. Упамет се браћо да не буде касно!