Napad na prostorije GG „Najbolje za Pirot“
Otvorena Građanska platforma „Glas Srbije“ izdala je povodom napada na prostorije Grupe građana „Najbolje za Pirot“, koja je članica OGP-a saopštenje u kome se kaže:
Mučki i kukavički napad iz mraka na prostorije naše članice „Najbolje za Pirot“ u kasnim noćnim satima, na prostorije naše članice i jedne od osnivaca OGP Glas Srbije, jasna je poruka da je u pitanju pokušaj zastrašivanja najjače opozicione organizacije u Pirotu koja godinama detaljno, temeljno i istrajno ukazuje na marifetluke, korupciju, nepravilnosti i svakojaku štetu koju vlast nanosi Pirotu i okrugu.
Počinioci ovod nedela naneli su i materijalnu štetu razbivši ulazna vrata.
Pozivamo nadležne organe da nađu počinioce, privedu ih pravdi i primereno kazne. Ovakvi pokušaji zastrašivanja i daljeg produbljivanja ogromne društvene krize, svakako su najnepoželjniji ambijent za Srbiju, pogotovo za sigurnost, mir, sva prava i ljudske slobode garantovane Ustavom i zakonodavstvom Republike Srbije.
Svedoci smo revolveraškim obračunima gotovo svakodnevno u Beogradu a i po Srbiji, eksplozija afera i korpucije koja doseže epske domete, a vlast u tom i takvom “ambijentu” pod vašarskim šatrama i selima u okolini Čačka, Kruševca, Topole, Knića, Kraljeva i Vrnjačke banje “slavi”, peva, muzicira, jede se i pije o trošku naroda nemilice.
Šta to režim slavi? Da li su ta “narodna veselja”obeležavanje pada broja stanovnika u tim komunama u desetinama hiljada ljudi, na sve strane gubitak u poslovanju javnih preduzeća u svim tim sredinama, što vlast sama priznaje i konstatuje.
Nasuprot sijasetu problema i nedostatku kvaliteta komunalnih usluga, u vodosnabdevanju, požarima zahvaćenim divljim deponijama, totalnim odsustvom prerade otpadnih voda a u pojloprivrdnim reonima u nedostatku navodnjavanja vlast u Srbiji građanima nudi „bahanalije pod šatrama“.
Ovu vlast ne zabrinjavaju ni odlasci “stranih investitora” kabl industrije i gubici na stotine radnih mesta.
Možda slave sve veće štete i gubitke EPS koji se mere milijardama €, dugove takođe u milijardama € Telekoma za kredite, gubitak Arenasporta od 100 mil €, zatim Puteva Srbije od oko 400 mil €… gubitake javnih preduzeća grada Beograda od oko 260 miliona €…
Toliki niz neuspeha nije za hvalu i slavlja koja očigledno služe motivaciji nasilnika od kojih su moguće neki vinovnici i incidenta u Pirotu!
OGP GLAS SRBIJE poziva sve aktere na javnoj i posebno političkoj sceni Srbije da se maksimalno uzdrže od svih konflikata, nasilja i provokacija ali i jasno naglašava da se integritet kako lični, tako i imovinski može i treba da brani.
Ključnu ulogu u ovim tokovima moraju imati institucije i organi države koji svim građanima moraju obezbediti poštovanje prava i zaštite.
____________________________________________________________





































