Prethodni članak
Moravski koridor stiže do Kraljeva: Auto-put, šatra i govori kao neizostavni deo ceremonije
Nova deonica Moravskog koridora od Preljine do Adrana biće svečano otvorena, sutra, 26. juna, a, prema navodima u medijima, očekuje se dolazak državnog vrha predvođenog predsednikom Aleksandrom Vučićem, ministrima, direktorima javnih preduzeća i brojnim funkcionerima. Biće to još jedno veliko infrastrukturno otvaranje uz kamere, govore i poruke o napretku Srbije.

I zaista, nova saobraćajnica jeste važna za građane ovog kraja. Putovanja će biti kraća, veze sa ostatkom Srbije brže, a Kraljevo će konačno dobiti ono što se godinama očekivalo.
Dok će zvaničnici na bini govoriti o kilometrima asfalta, investicijama i razvoju, u Oplanićima se već uveliko priprema teren za još jedno okupljanje pod šatrom. Ovo pomoravsko selo je poslednjih meseci postalo gotovo nezaobilazna stanica važnih političkih događaja, pa će i ovoga puta ugostiti vodeće naprednjake nakon zvaničnog dela programa.
Tako će se 26. juna ponovo spojiti dve slike iste priče. Jedna je ona svečana, sa vrpcama, kamerama i govorima o budućnosti. Druga je mnogo opuštenija – pod šatrom, uz domaćinsku atmosferu, pečenje i hitove narodne muzike.
Građanima će, na kraju, verovatno biti najmanje važno ko je presekao vrpcu, a mnogo više koliko će im nova deonica olakšati svakodnevni život. Jer govori prođu, šatre se raspakuju, a put ostaje.
Bar bi tako trebalo da bude.
_____________________________________________________






































Опет вашар у петак пред Видовдан.У сред поста.Није чудо што нам тако добро иде.
Treba da smo ponosni na najskuplji put koji je do sada izgrađen u Evropi.