Ko će upravljati vrtićem u Zablaću
Pompezno je naprednjačka vlast u Čačku najavljivala početak gradnje vrtića u Zablaću. Kamen temeljac postavila je 27. februara prošle godine tadašnja ministarka obrazovanja Slavica Đukić Dejanović u prisustvu cele svite naprednjačkih gradskih funkcionera.

27. februar 2024. godine ministarka položila kamen temeljac za vrtić u Zablaću
Najavljeno je da će u izgradnju novog vrtića biti uloženo preko 110 miliona dinara, da će imati površinu od 1.200 kvadratnih metara i da će imati kapacitet za smeštaj 120-ro dece. Spomenuto je i da su resorno Monistarstvo i Grad Čačak preko tri godine prikupljali potrebnu dokumentaciju i vršili pripreme za gradnju vrtića u Zablaću.
U okviru projekta „Inkluzivno predškolsko obrazovanje i vaspitanje“ Grad Čačak je dobio grant u iznosu 4,8 miliona dinara što je od prilike polovina novca koji su gradonačelnik Čačka i njegovi saradnici u decembru 2023. i januaru 2024. godine potrošili iz budžeta grada po čačanskim kafanama na iće i piće.
Milun Todorović obećavao je da će do kraja 2024. godine, izgradnja biti gotova i da će vrtić pred Novu godinu (2025.) početi sa radom. Evo nas na polovini 2025. godine vrtić još uvek nije primio svoje prve korisnike.
Uzimajući u obzir koliko su kasnile ili koliko kasne neke druge investicije (zatvoreni bazen, rekonstrukcija košarkaške hale, Dom zdravlja u Ljubiću, Muzej košarke …) ovo zakašnjenje ne deluje zabrinjavajuće. Sve pripreme za upis i prijem dece su obavljene u Predškolskoj ustanovi „Moje detinjstvo“.
Priliko usvajanja Godišnjeg plana rada ove ustanove za 2024. godinu odbornici Skupštine Grada Čačka u prošlom sazivu izglasali su da novi vrtić u Zablaću pripadne PU „Moje detinjstvo“ koja i inače upravlja sa većinom seoskih vrtića. Stoga je ova ustanova nedavno raspisala konkurs za upis dece u ovaj vrtić i odradila proceduru prijema.
Ali.
Na sednici Skupštine grada Čačka koja je zakazana za sredu 11. jun, u dopunskom materijalu za Dnevni red odbornicima je dostavljen nacrt Rešenja o davanju na korišćenje novoizgrađenog objekta dečjeg vrtića u Zablaću Predškolskoj ustanovi „Radost“.
Eto ti ga sad. Predomislili se naprednjaci, puj pike ne važi ono što su juče glasali, sutra će da glasaju nešto drugo.
Šta će da rade u PU „Moje detinjstvo“ sa upisanom decom za Zablaće, šta će da rade roditelji te dece koji su prošli konkursnu proceduru? Koga briga?
Zašto niko iz gradske vlasti nije zaustavio konkurs ako mu je već palo na pamet da menja već donetu odluku ko će da upravlja vrtićem. Čemu sav taj cirkus.
Ili je bolje pitati se – čemu Čačku i Čačanima služi ovakva gradska vlast?
_________________________________________________________________________






































Slinavi kumić hoće da kazni „nerežimsku“ direktorku zbog „neposlušnosti“,,,E pa gospodo, malo ste se za***ali…dobićete narod na ulicama i…po ulicama ćemo vas juriti…bagro slinava…
Milunko zasto si pobeglaa,
Sram vas bilo pa kako ocekujete da glasamo za vas kad tako radite,u pu rafost mozete da prodajete radna mesta a kod suzane to nema mira da se zasluzi,fuj gamadi ljudska,nicija ne gori do zore necete jos dugo funjare
Nemojte posle da kukate kad budete opozicija ili cak izbaceni iz politike u cacku,vi ste dno dna olosi,i ziti nisu bili tako grozni,fuj
Koga da jurite po ulici kako vas nije sramota
Vas botove koji primate platu za nerad i malverzacije, koga bi drugo, zaslužili ste svi
Upravljace ko je zasluzan . Nasi najbolji kadrovi.
Одборница лепа Надица из Кукића за директорку….
I meni ovo deluje kao „lično“ razračunavanje sa neposlušnim kadrovima. Ako dostavno vozilo dostavlja hranu vrtićima u Atenici, Zablaću, Slatini i Mrčajevcima, to je „logičan“ put koji vozilo danas mora da pređe. Po kojoj logici „gradska“ ustanova preuzima seoski objekat i pravi bespotrebne troškove ? Mislim da će ova odluka teško da prođe kod zaposlenih u PU Moje detinjstvo. Moramo se pobuniti, pa čak i obustaviti rad ako treba. Ovoliko bahaćenje je stvarno prevršilo svaku meru !!!
Radost je naprednjačko leglo. Daleko im lepa kuća.
Bagra od ljudi,dali su vrtic onima sto naplavuju radna mesta po 5hiljada evra a kod suzane to ne moze,kad je neko ispravan njega bojkotuju i maltretiraju
Pitanje svih pitanja je – Čemu uopšte postojanje dve predškolske ustanove?
Nadica direktor vrica… xaxaxaxaxa… e moj grade xaxaxaxa
Pa ispitajte kako je dosla do svih pozicija sada, radnih mesta, kako je mamu zaposlila u isti taj vrtic dok je jos bio u izgradnji i koga sve jos koje kuda..preko cijeg kreveta i kojim zaslugama.. jos onoj jadnoj zeni glumi prijateljicu…dno dna!
Nasa ustanova je u proceduri otvaranja vrtica u Zablacu 11 godina od 2014 .
Skupstina grada Čačka usvojila Godišnji plan rada 2023/2024 i izvestaj o prijemu dece po konkursu u nasu ustanovu , takodje konkurs i ove godine sproveden za Zablace , sto znaci da je u okviru naše ustanove.
Ista ta Skupstina koja danas treba da izglasa da je u mrezi druge ustanove.
Sramota za ovaj grad , na ovakav nacin …koliko znam nista zvanicno nismo ni dobili .
Moje detinjstvo opremalo vrtic , kljucevi predati nasoj ustanovi , deca primljena , cak i ime Maslačak nasa deca dodelila .
Taj vrtic je trebao i da pripadne ustavovi RADOSTI,a ako ne verujete pitajte direktoru SUZANU
Jeste da, ali…gospođa Vera tada nije htela da bude „seoska“ direktorka. A sada kada se vidi ko više radi, ko je bolji i ko neće da zapošljava neradnike iz stranke, hajde da joj otmemo, ne bi li smo mi zapošljavali te iste neradnike i uzimali im 5 hiljada evra za stalno radno mesto. Neće moći gospodo botovi i neradnici. Malo ste se zaneli
To je notorna laz,cisto da znate direktorka i prva pratilja BOBAN prodaju radna mesta,to zna ceo grad,a ona se samo dobro skrivala iza SNS!
Botino slinava, tvoj slinavi Stevanić uzima 5 hiljada eur za stalno radno mesto. To svi znate, a pljujete ljude koji časno obavljaju svoj posao. Sram vas bilo
Pa to svai znaju, kažnjavaju direktorku, čak i ako joj uskoro mističe mandat, a od njih zavisi! Pa imaće jednom oni nekoga ko neće moći da se upiše u vrtić jer su pravilia slpva JA SRCE čAČAK, UMESTO VRTIĆA!
Niko ne pita kako je roditeljima cija su deca dobila mesto u vrticu, a koji mesecima unazad placaju privatan vrtic bez prava refundacije troskova. Strasno zaista…dajmo podrsku PU Moje detinjstvo.
Koliko je vaspitaca cekalo radno mesto? To izgleda nije vazno. U PU Radost zaposljavaju polupriucene starlete. Jednu znam, izgleda kao danjeniz Zadruge izasla. Diplomirala u Kamenici…kako da ne. Diploma stigla u sred korone, bez dana studiranja.
Poceli da kradu i vrtice i to bez blama i srama.
Zasto niste imali konkurs za prijem dece u „Radost“ nego ste sad smislili da slugama rezima date objekat. Kada cete prekreciti tablu u dvoristu vrtica na kojoj pise ime druge ustanove? Da li vas je sramota?
„Nadica bananica“, nije valjda takva, kakvom je karakterisete. Ona je dobila mesto za koje se izborila , sta ce njoj vrtić. Ipak je ona u struci visoka medicinska sestrica.
Gospodjo iznosite dezinformacije,a koliko njih je Suzana primila preko veze?pa cela ustanova zna,to mozda vas 2-3 sto je branite,a svi znamo ko je ona i kako se skrivala i ko ju je cuvao,jedva cekamo da joj vidimo ledja!
Vera je legenda,ne znam što nju pominjete,kad je taj vrtic ionako trebao njoj da pripadne,nego gospodja Suzana prica price kako njoj odgovara a ne istinu
Botu ljigavi, ne uzimaj u usta ženu kojoj nisi dostojan ni cipele da čistiš. Nigde nikad nikoga nije pomenula, a toliko su joj zla naneli, počev od Lukovića, pa nadalje. Joj, kako ćete se češati po glavi i pravdati se da niste bili saučesnici. Ali kasno, jbg. 21. vek, tehnika, internet. Svi ste zapisani. I odgovaracete. Hoćete sigurno
Direktorka SNS poltron ide po skupovima kako sam cuo i sina je zaposlila i ko zna koga jos bez znanja i strucnosti sve treba dobro proveriti kakvi kadrovi rade jer to su nasa deca ….Zato joj i daju da moze da ugura jos nekog svog bice na kraju kao sto se desilo sa onim slucajom kada su zaposlili Sns clana bez provere naravno jer je njihov a on pedofil….
Suzana direktorka za svaku pohvalu❤️…. Šteta sto nema više takvih direktora…. Živela Suzana🤗
Kako cerka jednog direktora o.skole moze da radi u vrticu,a nema zavrsen fakultet?
Nismo svi u PU „Radost“ SNS .Ogromna većina pošteno radi svoj posao u nenormalnim uslovima.
Pa Nadica je glavna sestra Foma zdravlja,mnogo je bitna.I sta se promenilo u zoj ustanovi jadno veliko nista.Igranka kao po 15 dana isle glavne na probu.