MSŠ Čačak: Dopis ministru prosvete
Zapsoleni u srednjoj Mašinsko-saobraćajnoj školi u Čačku kao da su pali sa Marsa, kao da ne znaju kako to funkcioniše u naprednjačkoj Srbiji. Kao da se ovako nešto već nije događalo i ranije, bez obzira ko je bio ministar prosvete.
Pitaju se kako to mimo jasno izražene volje Nastavničkog veća i Školskog odbora, ministar prosvete za direktora škole postavlja drugog kandidata a ne onog koga su oni predložili.
Pitanje je i čemu služi procedura da se o kandidatima izjašnjavaju zaposlkeni u školi i Školski odbor, kad ministar može za direktora da imenuje koga on hoće. Pa služi čemu i sve u Srbiji pod vlašću Aleksandra Vučića i naprednjaka služi – da se ispuni neka tražena forma, a biće onako kako vlast kaže.
Ako zaposleni u ovoj školi do sada nisu znali studenti u Srbiji sve vreme traže da institucije rade svoj posao, a ne da živimo pod kultom ličnosti i u jednoumlju.
Danas su nam iz MSŠ dostavili mejl u kome kažu:

Poštovani,
obaveštavamo vas da je nakon oglašavanja kolektiva Mašinsko-saobraćajne škole u Čačku na izbor direktora škole reagovao i Školski odbor, koji je uputio dopis Ministru prosvete sa zahtevom da se preispita doneta odluka i imenuje kandidat koji je predložen od upravljačkog organa škole. (Dopis ministru je u prilogu)
Istovremeno, kolektiv naše škole se zahvaljuje predstavnicima institucija, obrazovnih ustanova, kompanija i medija koji su nam prethodnih dana pružili podršku u borbi da se prilikom izbora direktora škole ispoštuje mišljenje kolektiva i odluka Školskog odbora.
Kolektiv Mašinsko-saobraćajne škole u Čačku
Hajde sad da i to čudo vidimo kako će jedan naprednjački ministar bez integriteta, da promeni svoju odluku, da se preispita, da uvaži većinsku volju kolektiva škole i Školskog odbora i na kraju da obrazloži svoje ministarske kriterijume za izbor direktora škole.
Da se ne lažemo u pitanju su naprednjačka posla. I jedan i drugi kandidat naprednjaci, u Školskom odboru preovlađuju naprednjaci, ministar naprednjak i kriterijumi za izbor direktora – naprednjački.
Šta sad nije jasno?
Dosadašnji direktor škole Mirko Lazović, koji je i na Nastavničkom veću i na Školskom odboru dobio veći broj glasova od protivkandidata, kaže da nikada nije bio član nijedne političke stranke, pa tako ni SNS. Kaže i da veruje da će proces izbora direktora MSŠ biti do kraja sproveden u duhu zakona.
Prethodni direktor nije bio dovoljno na visini stranačkog zadatka u vreme obustave nastave zbog protesta učenika i studenata. Novoimenovani se jasno deklarisao da uprkos volji učenika kojima je nastavnik, hoće da drži nastavu i tako se kvalifikovao za budućeg direktora. Sluga partije koji je izdao učenike.
Eto, sve smo razjasnili.
A vi ministre prosvete, kako ste?
_______________________________________________________________






































Nije mi jasno što pišu procedure kojih se ne pridržavaju i krše sve što se prekršiti može bez da odgovaraju za išta
Može im se
Kraj I tačka
I tek će da im se može.
Ima nešto trulo u državi Danskoj!
Šekspir
Žalosno je to što Dušan Pajser Radojević kadruje u prosveti i postavlja direktore. Pogledajte mu slike sa ministrom Vukom. Gde je školstvo došlo
Одавно је српска просвета у каналу!!!
Sta fali Poledici da bude direktor.
Da li je Sasa Milovanovic-Soft?
Ne dramite previše.Još od Sloba direktore postavlja stranka. Starom direktoru je istekao drugi mandat. Poledica se jedini kandidovao. Ministarstvo je rešilo da novi direktor bude Poledica.
До сада им је одговарало свима па и школама да раде шта год хоће и синдикати који су СНС испостава,а сада се мало преиграли са овим ЦИНЦАРЕМ ИЗ БУГОЈНА па сада плачу.СВИ ПОНОВО У ШТРАЈК!!!
Ja ne mogu da verujem da je pored neslaganja svojih kolega on prihvatio mesto direktora. Poledica direktor, jadna ti ta škola.
Ovakvi napreduju, a pemetni zbog toga odlaze. Sve je jasno.