Ići će rutom Požega-Kosjerić-Valjevo, nakon toga Koceljeva-Šabac-Ruma da bi stigli u Novi Sad.
Studenti iz Čačka pešačiće sedam dana do Novog Sada
Studenti iz Čačka krenuće u šetnju već 25. oktobra da bi 1. novembra bili u Novom Sadu na godišnjicu pada nadstrešnice na Železničkoj stanici. Šetnja duga sedam dana vodiće i kroz mnoga mesta Zapadne Srbije, zatim Vojvodine i zaobićiće Beograd.
Studenti kažu da su na ideju došli zbog simbolike mesta kroz koja prolaze.
– Kao što imamo Kosjerić, gde su pokradeni izbori u suštini dva puta. Imamo Valjevo, gde je neviđena policijska brutalnost u Srbiji. To je bila ideja zašto idemo tom rutom. Takođe, olakšavamo i sami sebi, a i ostalim studentima time što izbegavamo logističku poteškoću sa Beogradom – kaže student Vasilije, sa Fakulteta tehničkih nauka u Čačku.
Ističe da će šetati kroz gradove gde do sada nije bilo šetnji.
– Cela ideja i moto šetnje je koracima sećanja. Pokazujemo da ne zaboravljamo ni na 16 poginulih u padu nadtrešnice, ni ostale žrtve korupcije, ni dešavanja u mestima kroz koje prolazimo – navodi Vasilije.
Milica Stojanović kaže da posle skoro godinu dana bez ikakvih odgovora na studentske zahteve, ova šetnja ima mnogo veću simboliku nego bilo koja dosadašnja šetnja.
– Mislim da se zato i očekuje veliki broj i studenata i ljudi sa svih strana i mislim da treba da se pokaže da mi, posle godinu dana, sve što smo prošli i policijsku brutalnost o kojoj smo već pričali, i sve što se do sada izdešavalo, da nismo zaboravili i da nećemo zaboraviti – kaže.
Dodaje da trenutno ima oko 180 prijavljenih za šetnju, ali da su prijave tek krenule pre neki dan.
– Očekujemo da će se taj broj povećavati iz dana u dan – dodala je.
Na pitanje da li se očekuje da praktično čitava zapadna Srbija šeta do Novog Sada, potvrdno odgovara.
– Dosta toga smo prošli zajedno i ovo je sada moment kada treba opet da se spojimo i da budemo tu.
Postavlja se i pitanje logistike, budući da se dešavalo da u nekim gradovima kada su studenti dolazili, da im lokalne samouprave nisu izlazile u susret, nisu obezbeđivale smeštaj i morali su da budu u privatnim kućama.
– Znate kako, oni u svakom slučaju pokušavaju da unište sve što studenti pokušaju. Tako da, ne sumnjam da će i ovaj put biti pokušaja, ali takođe verujemo u dobru volju ljudi koji su i do sada bili tu uz nas, da će nas opet primiti u svoje kuće, da će učiniti sve, da se mi osećamo kao da smo imali isplaniran kompletan smeštaj i da ništa neće moći da pođe po zlu – kaže Milica.
Studenti ističu da će nastaviti sa protestima, a što se policije tiče, nadaju se da neće imati problema.
________________________________________________________________






































posle fijaska opozicije u cacku sada je i definitvno jasno da su studenti jedina sansa za promene. Imali ste nekoliko prilika ali ste svaku upropastili, lutate ne znate sta hocete a kritikujete studente. Malo bi da smenite gradsku vlast malo da dolazite u skupstinu. Klinci su pokazali vecu ozbiljnost od vas. Porazno
E pa vi Pokretači i profesionalni mrzitelji opozicije stvarno nemate obraza. O kakvom fijasku opozicije pričaš ti snašo, ono kao zakazali pa otkazali skup jer im neko pretio. A da to nije opozicija, to su studenti. Ili možda opozicija skinula prsluke i rekla ovo više nije naš skup čim je malo zagustilo. A da, ni to nije opozicija nego studenti.
Ili ono organozovali Pokretači i studenti pet zborova u Čačku a onda opozicija napravila NULTI zbor. A da, nije bilo tako nego obrnuto.
Opozicija se pokazala neozbiljnom. To je to. Pokretaci jos gora skupina ljudi. Samo studenti
Poštujem dobru volju i dobru nameru, ali ove šetnje su postale besciljne i besmislene. Dajte nešto konkretno.
Kad opozicija gubi onda je pokradeno. A studenti ce ici za Novi Sad malo peske malo prugom.
BORBA DOBRA I ZLA ,SVETLOSTI I MRAKA,ČISTE IZVORSKE VODE I SEPTIČKE JAME.
SVIMA,KOJI VOLE SRBIJU,KOJI SU PRAVE PATRIOTE,DA STANU UZ STUDENTE.
I OPOZICIJA ,BEZUSLOVNO DA STANE UZ STUDENTSKU LISTU.KO TO NE URADI ,POKAZAĆE, DA JE OSKAROVA OPOZICIJA.