Svi u odbranu univerziteta
Prof. dr Slobodan Cvejić, narodni poslanik i potpredsednik Srbija centra, izjavio je da je Vučić rešio da građanima Srbije otme najvredniji dragulj u narodnom blagu – državne univerzitete i pozvao građane da pomognu profesorima da odbrane nešto što nam svima pripada.
On je upozorio da naziv „državni univerzitet“ može da zavede.
– To nije državino. Država je samo servis za ispunjavanje narodne volje. Ona ubire narodni novac, u ime naroda se zadužuje i u isto to ime treba pametno da raspolaže stečenom imovinom na dobrobit svih građana.
Cvejić, koji je i redovni profesor sociologije na Filozofskom fakultetu u Beogradu, naglasio je da je Vučić poverio sudbinu univerziteta diletantskoj grupi, koju predvodi ministar sumnjivog morala.
– Režim je već sad protivzakonitom uredbom drastično smanjio plate univerzitetskih nastavnika, da bi mogao da ih finansijski ucenjuje. Zatim, najavio je plan da se u Srbiji dozvoli rad stranim univerzitetima bez domaće akreditacije, tj. bez provere standarda kvaliteta od strane srpskih institucija. Osim toga, Vučić je okupio grupu svojih poslušnika koji treba da naprave Zakon koji će, po svemu što vidimo ovih dana, ozbiljno ugroziti autonomiju univerziteta i trajno ograničiti njegovu ulogu kolevke kritičke misli. Na čelo ove grupe je postavio Dejana Vuka Stankovića, čoveka protiv kojeg je podneta prijava Etičkom odboru, jer je prilikom izbora u zvanje profesora jedan svoj rad prikazao kao dva različita i time nepropisno ispunio neophodni uslov. Ova osoba sumnjivog morala je odabrana da upravlja jednim od najvrednijih resursa koje ova zemlja ima – obrazovanjem – rekao je Cvejić i dodao da je u rukama diletantske grupe kojom on upravlja će biti sudbina i Univerziteta u Beogradu, možda i jedine ustanove u Srbiji koja vekovima ima stabilan kontinuitet u razvoju i postizanju rezultata.
– Univerzitet u Beogradu je preživeo razne vlasti, odoleo udarima na svoju slobodu i izdvojio se u 2 odsto najboljih među 21.000 univerziteta u svetu. I ostali državni univerziteti svake godine napreduju u rangiranju na Šangajskoj listi. Taj rezultat se postiže predanim radom nastavnika i naučnika, koji uprkos oskudnim materijalnim uslovima i nemaru države uspevaju da pronađu sredstva i povežu se drugim naučnicima u svetu kako bi pravili napredak u nauci i objavljivali naučne radove. Naši univerziteti su uspešni uprkos diletantima na vlasti, a ne zahvaljujući njima. I to je ono što njih žulja i zbog čega žele da razbiju ogledalo koje im nije reklo da su najlepši na svetu. Sprečimo ih u tome, smenimo ih sa vlasti – poručio je potpredsednik Srbija centra (SRCE).
______________________________________________________________






































Sta bi,zapadni pioni,sada necete privatizaciju?klozari komunjarski
Sistematski se uništava sve śto je vredno u ovoj zemlji! Obrazovanje, kao temelj svakog društva je spalo na najniže grane! Ne sme se dozvoliti – svim sredstvima se treba boriti da se svaki univerzitet čuva kao malo vode na dlanu! Pogledajmo ko je sve bio ministar prosvete unazad 35 godina za vreme vladavine crveno-crne koalicije!
Sistematski se uništava sve śto je vredno u ovoj zemlji! Obrazovanje, kao temelj svakog društva je spalo na najniže grane! Ne sme se dozvoliti – svim sredstvima se treba boriti da se svaki univerzitet čuva kao malo vode na dlanu! Pogledajmo ko je sve bio ministar prosvete unazad 35 godina za vreme vladavine crveno-crne koalicije!
Bitange sa fakulteta u zatvor
Западни агенти које су западне тајне службе направиле и организовале терористичку организацију СНС су спремни на све.
Они су дошли из пизде материне да нас униште и распродају Србију.
Вучић је нови Осама бин Ладен,и једног и другог је направила ЦИА
Gospodine Cveić, univerzitet i hrani oblači održava Država Srbija, i kad je već tako fakulteti nisu privatna svojina da bi ste se bašmarili i razmetali na teret države Srbije. Kad vas država hrani, onda ste dužni da poštuje re i slušate državu, a ne da izvoljeva te i pravite probleme, Ja sam da država kontroliše i postavlja one koje plaća, Rektor, dekan, profesore dobijaju plate od države, pa čak i studenti su na teret države
Gospodine Lazare očito da si i ti došao iz pizdu materinu kad si protiv svega što je državno, zato ohladi malo i ne lupetaj kao papagaj. Tvojim komentarom si pokazao tvoj prostakluk, jer Vučić je idol za Srbiju koji je spasio od bankrot, a ovaj šljam od studente i profesore sve u zatvor, nisu oni država i nemogu državi određivati put razvoja, toj bagri što pre stati na put
Ovo nije samo odbrana znanja i mladosti ovo je borba za opstanak svih nas! Ko će nas lečiti? Ko će projektovati zgrade, piteve, mostove…valjda Ćaci iz njihovog brloga Ćacilenda? SVI moramo da odbranimo UNIVERZITETE i buduće stručnjake ili çemo svi biti ispod neke nadstrešnice kao sad, jer svi mi i sada stojimo ispod nadstrešnice, samo neki toga nisu svesni – NEZNANJE sada upravlja Srbijom i TO JE TA NADSTREŠNICA.
Bravo penzionerko!!!
Narod je država. Narod puni budžet,vlast je tu da upravlja narodnim novcem. Univerzitet finansiramo svi mi,te naša deca i unuci treba da stiču znanje na našim univerzitetima,a na privatne i strane,ko može i želi.
Kao što država nije vlasnik, tako ni srudenti ni profesori nisu vlasnici fakulteta. Prema tome, vlasnik je narod, a narod bira vlast na izborima.
Fakultwti nisu državne instirucije a ti nazovi sebe profesorom si izjavio „PREDSEDNIK DRŽAVE VUČIĆ UNIŠTAVA DRŽAVNE UNIVWRZITETE“ zašta si ti kao završio neku školu ili kupio diplomu najverovatnije pošto si tiliko glup, neznaš ni šta prićaš. Prvo DRŽAVNI POSLE TOGA DRŽAVA NEMA NIKAKVA PRAVA. Državi pošto su univerziteti samostalni „NEDAJ NAŠE ILI NARODNE PARE LADOLEŽINAMA“ nek se samofinansiraju, neepkaćajte steuju, vodu, porez, dignite ruke od „SAMOUPRAVNOG FAKULTETA“ PARE KOJE UZIMATE OD NARIDA NEDAJTE „ELBETUMA“ NERADNJCUMA I GLUPIM PROSVETNIM RADNICIMA A ZATUM I STUDENTIMA
Gospodine profesore,
Mesecima se mlati prazna slama da je jedna šaka studenata,sa nekim veteranima i šakom penzionera nasa svetla buducnost.U tom pravcu i ti lupetas o opasnosti od drzave od koje si dobro placen.Treba da te bude sramota koliko kod bio politicki obojen.Stidi se!!!