Jolović pokrenuo inicijativu za obnovu omladinskih radnih akcija
U vremenu sve izraženijih društvenih podela, odlaska mladih i slabljenja osećaja zajedništva, Slobodan Jolović, nekadašnji učesnik omladinskih radnih akcija i predsednik „Narodnog pokreta Dragačeva“ uputio je inicijativu za pokretanje šire javne rasprave o obnovi omladinskih radnih akcija u Srbiji, navodi se u njegovom saopštenju.
Jolović u otvorenom pismu upućenom Vladi Srbije, Narodnoj skupštini, Ministarstvu turizma i omladine, studentskim i omladinskim organizacijama, ističe da omladinske radne akcije ne bi predstavljale povratak u prošlost, već stvaranje novog modela društvenog angažovanja mladih, zasnovanog na solidarnosti, obrazovanju, radu i regionalnom povezivanju.
Poseban akcenat inicijative stavljen je na značaj ponovnog okupljanja mladih ljudi iz svih nekadašnjih jugoslovenskih republika, danas samostalnih država, kroz zajedničke projekte, kulturnu saradnju, ekološke akcije, infrastrukturne i humanitarne programe.
Prema oceni Jolovića, upravo bi Srbija, kao najveća država regiona, mogla da preuzme ulogu pokretača jedne nove regionalne omladinske platforme koja bi doprinela stabilnosti, međusobnom razumevanju i stvaranju novih veza među mladima.
„Omladinske radne akcije nekada su gradile puteve, pruge i mostove, ali su još više gradile ljude. Danas, kada su mladi sve više udaljeni jedni od drugih, potrebni su nam novi prostori za susret, saradnju i zajednički rad. Srbija ima kapacitet da pokrene jednu savremenu inicijativu koja bi povezala mlade iz regiona i vratila duh zajedništva, solidarnosti i društvene odgovornosti“, poručio je Slobodan Jolović.
Kao ključnog nosioca aktivnosti, Jolović vidi Ministarstvo turizma i omladine Republike Srbije, koje bi, u saradnji sa univerzitetima, lokalnim samoupravama, studentskim organizacijama i partnerima iz regiona, moglo da formira savremeni model omladinskih radnih kampova i akcija u 21. veku.
Takav koncept, kako se navodi, ne bi bio zasnovan isključivo na fizičkom radu, već na obrazovnim programima, razmeni znanja, ekološkim inicijativama, digitalnim i inovacionim projektima, kao i razvoju turizma, kulture i međusobnog poverenja među mladima.
Inicijativa predviđa da bi omladinske radne akcije mogle da postanu i značajan instrument državne strategije za zadržavanje mladih u Srbiji, jačanje osećaja pripadnosti društvu i razvoj aktivnog građanskog duha.
Posebno se ističe da bi ponovno okupljanje mladih iz Srbije, Crne Gore, Severne Makedonije, Slovenije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine kroz zajedničke projekte predstavljalo snažnu poruku mira, saradnje i okretanja budućnosti, bez političkih i ideoloških podela.
Jolović naglašava da je potrebno pokrenuti ozbiljnu institucionalnu i javnu raspravu o ovoj temi, jer bi savremene omladinske radne akcije mogle da postanu jedan od najvažnijih društvenih projekata za mlade u regionu u narednim godinama.
„Mladima su potrebni cilj, pripadnost i osećaj da zajedno mogu da menjaju društvo na bolje. Upravo u tome vidim snagu obnove omladinskih radnih akcija – ne kao simbola prošlosti, već kao ideje budućnosti“, zaključio je Jolović.


































Isfenirane fen kare siske su vidimo na mestu…Ali ideja je vec aktigna
Omladinske radne akcije su na snazi vec godinu ipo.
Vidimo se 23.5. na Slaviji
Omladinci su na radni akcija izgradjivali zemlju a vaše radne akcije ruše našu zemlju. Sram te bilo. Verovatno se neće objaviti moj komentar ali se vidi čemu vode protesti.
Mladi da vraćaju istitucije ,urušene i korumpirane ,da trpe nepismene botove-skotove,da grade Zemlju a dodvorice,poltroni,huljini pajtosi da grabe milione i milijarde.vreme stoke,vreme zla
Komunisticke akcije i metode su maksimum politicara u Srbiji. Dok su drugi narodi istocne Evrope jedva docekali da zbace crveni plast i vrate se demokratskom gradjanskom drustvu, kod vecine Srba i Rusa to nije moguce jer to je njihova autenticna ideja. Ne znaju za bolje, jos nas njihova deca uce kakva treba da bude privreda, politicki zivot, vladavina prava… Sve dirigovano i orkestrirano iz jednog centra, partije. Kakve omladinske akcije i besplatan rad, dovoljno je da bude profesionalne i politicke odgovornosti da se znaju procedure, postuje zakon i svako radi svoj posao. Ako to ne radi, poziva se na odgovornost, podnosi se ostavka, krivicna prijava u slucaju krsenja zakona.
Povedi sva tri člana Narodnog pokreta za Dragačevo i pravac na radnu akciju. Ne zaboravi češalj i lak zbog razdeljka
Akcijaju madi pun gas godinu i po dana već, samoorganizovali se, pobeđuju, samo s vama neće nikakvog posla da imaju- sramota ih!
Nemoguce da ima jos ovakvih ljudi,na cemu su .On i Mane zive u nekom svom svetu,da li ih leciti ili je bolest uznapredovala da nema leka ,veliko je pitanje.
Traume od Jelen piva i Sabora trubaca u Guci!
Ti prvi za brigadira da delis akcijasima Jelen pivo!! Ne lupaj gluposti Jolovicu,ko te ne zna pa i da poveruje!? Mator si covek iskoristi vreme da provodis sa unucima!!
Debeli krmak komunisticki
Pa i trebace nam radne akcije nakon ovih strucnjaka koji sad grade po Srbiji,jer ce zemlja posle njih izgledati kao posle bombardovanja.Samo bi tad njihova deca mogla na besplatne radne akcije, a pod nadzorom, pa da izgrade sve sto su im tate upropastile. To sto se ujedinjavanja sa ostalim bivsim republikama tice i to da naš narod koji je proteran iz svih tih republika da bude inicijator ujedinjenja je tragikomicno u najmanju ruku!
Odakle mu ova plasticna kosa, da nije kupio kod kineza?
Вероватно мисли на ћације,они оће да уче а ево и да раде..успут и да бију и убијају
I OBAVEZNO DA SE 25.MAJA NA STADIONU JNA NAPRAVI SLET GDE ĆE DEFILOVATI BRIGADIRI.MOMCI U ŠORCU I BELOJ MAJICI A NAPUPELE OMLADINKE U TRIKOU.
Čitam komentare i vidim ovde puno plitkoumnih isfrustriranih poluljudi kojima bi na radnim akcijama nedostajala mama, a nekima i belo.
Radne akcije nisu samo besplatni rad, već i druženje, sticanje novih prijatelja, a neki pronađu i bračnog druga. Ko nije bio, neće ni znati o čemu pišem.
BojanChe, slobodno krenite zajedno na akciju ti i Slobodan. Kad jedan isprlja ruke, da ovaj drugi moze da mu pridrži alatku.
I to samo zbog EXPO
Докле више ове комуњаре,народ да рмба а они да скидају омудину.
Нека идемон на радну акцију
Ovde pojedini neće da rade za pare a kamoli za džabe.Da neće da vaskrsne i onog copavog što je lipso u Lnubljani 1980.
Kazitemi stasu radne akcije nesto trajno I kvalitetno sagradili. Kada se setim auto puta bratsvo I jedinstvo Beograd Zagreb stosu Hrvati prekrstili u Zagreb Beograd nije trajao ni 2 godine. Cesce sam putovao tim putem bratsva I jedinsva toje bilo rupa do rupe. Vise od 50 do 60 na sat nisi mogao da vozis. Posle toga moraosi da promenis amortizete
Ja neću na radnu akciju,nisam lud da radim,lepše mi u ćacilendu,ništa ne radim,sve besplatno(piće,hrana,voće,slatkiši,cigare..) i plus mi plaćeno,astronomski!
Pre toga da vratimo sletove i štafetu, Tita već Imamo.. Ako ćete ćacije da šaljete da kopaju i lopataju, podržavam, bolje nego da kao falange biju narod..
Pamtim kad je Vučić obećavao radne akcije,i mislim da je to dobra ideja da se omladina zbližava a ne razdvaja tipkajući mobilne. Takođe,podržavam obavezno služenje vojnog roka.
Nisi ti dzabe LUDI MILOJKO
Pamtim kad je Vučić obećavao radne akcije,i mislim da je to dobra ideja da se omladina zbližava a ne razdvaja tipkajući mobilne. Takođe,podržavam obavezno služenje vojnog roka.
Umro Tito i sa njim rad za džabe tj za smeštaj i klopu.Ako uvezete Kineze možda će oni raditi besplatno pošto je kod njih još komunizam ili ovi iz Severne Koreje,a možda i ovi iz pionirskog parka???
Sts je tu novo? Koliko puta su mnogi od nas pokretali tu inicijativu, zli danas mlzdi ne zele da rade nista. Kod njih moze szmo blejacina i lova koliko treba, nrma veze iz kojih izvora.Danasnja omladina nije voljna da gradi, ali jeste voljna dz rusi. Pitam cije vi to rusite?
Idi bre budalo ko će vama više da radi za džaba ionako je narod lipsao od besplatnog rada mrš bre stoko bezrepa komunjarska.
Samo dolazite sa novim burgijama kako vas nije sramota.
Neznam dali ćete mi objaviti komentar ali eto ber vi pročitajta šta narod misli o ovim komunjarama lopovskim.
Vidim ljude koji ne vide dalje od nosa, sto pre nesto uciniti
Идеја је за сваку похвалу и треба прочитати пажљиво текст и поруку која се шаље. То није за примитивце нити неваспитане ботове а поготово не за овакве који својим коментарима вређају сваког ко има било какву идеју без обзира да ли де да њом слаже или не.
Таргетитање људи, враћање све у доба четника и партизана, ћација или блокадера, води нас нигде.
Камо лепе среће да друштво младе људе организује да се друже, раде и стварају, а не да иду у Ћациленд да бране криминални тежим или да блокирају улице и саобраћајнице, те деле и свађају народ.
Не можете љидима који су вишеструки учесници омладинских радних акција да чистите ципеле.
Читам неке увтедљиве коментаре, па ако сте ви они који штитите странке власти или опозиције – далека вам лепа кућа.
Поздрављам идеју и да је памети да се о организовању младих људи из подршку државе посвети посебна пажња.
Омладина и студенти треба да се укључе у дебату и кампању око оваквих иницијатива.
Ово је сјајно! Одакле више испуњавају ови опскурни ликови?
Drugi da rade a oni da kradu jos vise.
https://www.facebook.com/share/p/14VhiTzbHtT/
Evo je spremna ekipa za radnu akciju
Hahaah.ima onih nabildovanih s druge strane nek kopajut
Samo gledaju SNS I SPS 👿 demonokrate I komunjare da privuku mlade sebi, pa pribegavaju komunistickim metodana omladinskih akcija da bi i njih obmanjivali. Sacuvaj nas Boze od ovih prevaranata. Hristos vaskrse! Vaistinu vaskrse I RADOST DONESE jer STUDENTI I OPOZICIJA ZAJEDNO POBEDJUJU!
#pumpaj to si ti Joloviću? Evo ti pitanje :Kako si sad postao „pametan“? Što nisi predvodio te akcije dok si bio glavonja na vlasti? Šta si to osim kradje za sebe uradio? Pokrao lovu i napravio bezkorisne mostove u Guči kojima niko ne prolazi. Ti si bre prošlost. Skloni se i ti i ovi što botuju za tebe. Obojica botova haha neka se sklone
Odlična ideja.Imace ko da radi ako bude imalo sloge medju Srbima da se ovi koji sada odlučuju o životu većine naroda skinu sa grbace istog i naravno oduzme im se sve sto su zna se kako i za kratko vreme stekli,a svako odlicno u svom okruzenju zna ko je kako i sta stekao.Pa da oni,a i ovi koji su se enormno obogatili uz te iste ljude pošalju sa svojim porodicama na te iste radne akcije.Ima u Srbiji debelog posla.To je odličan posao za takve ljude,jel sa svojim znanjem i pameću u normalnoj državi nebi sem budaka,lopate,asova i ostalog ručnog alata mogli ništa drugo ni raditi.I da se u Srbiji konacno posle 80 godina pocne ceniti posten rad i znanje.80 godina su ljudi sa istim idejama na vlasti,samo usavršavaju lopovluk,i gledaju kako da obezbede sebe.I trude se da pametan i radan covek ode iz Srbije jer njima takvi ne odgovaraju ovde.