Prethodni članak
Zagorku Dolovac građani masno plaćaju, a ona sedi u kabinetu i ne radi svoj posao
Potpredsednik Narodne stranke dr Aleksandar Radojević izjavio je danas da vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac mora da bude smenjena jer „samo sedi u kabinetu“ i ne radi svoj posao za koji je građani „masno plaćaju“, a to je da štiti narod i državu od korupcije, prevaranata, lopova, kriminalaca i ubica.
– Svako može da se osvrne oko sebe i vidi da vladaju bezakonje i anarhija, da se najveći kriminalci bave najunosnijim poslovima i da je korupcija svuda oko nas, stradaju deca u školama, građani ispod nadstrešnice, stradaju nevini ljudi, a niko za to nije odgovarao u proteklih 15 godina, koliko je Zagorka Dolovac na funkciji vrhovnog javnog tužioca. To su samo neki od razloga zbog kojih Zagorka Dolovac mora da ode – rekao je Radojević.

– Ako znate ko je Zagorka Dolovac, dobro jeste. Mislim da većina ljudi u Srbiji ni ne zna da je Zagorka Dolovac zadužena da vodi brigu o pravdi u državi i da hapsi lopove i kriminalce koji kradu na visokom nivou – dodao je Radojević.
Radojević je podsetio da je u Novom Sadu nadstrešnica ubila 16 ljudi i istakao da „vlast i tužilaštvo ne znaju ko je odgovoran iako je to moglo brzo da se otkrije, ali zahvaljujući neradu tužilaštva ništa ne može“.
– U Čačku je bilo slučajeva u kojima je počinilac korupcije to javno priznao, a tužilaštvo u Čačku nije reč progovorilo evo već sedam, osam godina. Tražimo smenu Zagorke Dolovac da bi sistem počeo da funkcioniše – rekao je Radojević.
Narodna stranka pokrenula je kampanju „U ime naroda! Za smenu Zagorke Dolovac!“ u kojoj prikuplja potpise za utvrđivanje odgovornosti Zagorke Dolovac. Potrebno je 30.000 potpisa kako bi se to pitanje našlo na dnevnom redu Skupštine Srbije i za deset dana kampanje prikupljeno je više od 15.000 potpisa.
Potpredsednik Gradskog odbora Narodne stranke Čačak Milovan Vasiljević rekao je da je građevinska inspekcija pre nekoliko meseci zabranila upotrebu objekta Doma kulture u Trnavi, koji se koristi kao fiskulturna sala za učenike osnovne škole, ali da je upotreba nastavljena i pored zabrane.
– Šta bi bilo da se dogodio ozbiljniji incident i kako je moguće da građevinska inspekcija izda zabranu, a da Grad Čačak ne obavesti školu da je izdata zabrana? Da li je moguća tolika nebriga – upitao je Vasiljević na konferenciji za novinare Gradskog odbora Narodne stranke Čačak.
Vasiljević je dodao da sala prokišnjava i „plafon se otvara u svlačionici“.
– Sa druge strane, za rekonstrukciju Doma kulture u Gornjoj Trepči potrošeno je ukupno 150.000 evra iako ceo objekat nema više od 150 kvadratnih metara površine, pa se nameće pitanje da li je moguće da je rekonstrukcija koštala više od 1.000 evra po kvadratnom metru, a rađeni su samo plafon, krečenje, malo fasade i pod. Po toj ceni se zidaju zgrade u centru Čačka, a ne rekonstrucija objekta u Gornjoj Trepči – rekao je Vasiljević.
– Grad iz budžeta ulaže u Gornju Trepču i Donju Trepču, možda i zato što su to sela zamenika gradonačelnika Čačka Vladana Milića, dok Trnava kao da ne postoji, ništa se ne ulaže – zaključio je Vasiljević.
___________________________________________________________________________






































To joj je nagrada da se smeni,ona mora da odgovara pred zakonom za mnoge afere !
Sta se desava u Crnoj Gori.
Bivsi sudija,tuzioci uhapsena.
Kad pocne to isto u Stbiji,Tek tada ce se nadzirati da postoji zakon.
Nema samo smene ili ostavka,nego pred sud.
Ako se to desi Zagorci,ona sigurno ce na robiju!