Masovni pritisci na zaposlene da prisustvuju mitingu 27. juna
Нови ДСС најоштрије осуђује противзаконите и нељудске притиске којe спроводе руководства локалних самоуправа, директори државних и јавних, али и појединих приватних предузећа, уцењујући запослене да дођу на режимски скуп 27. јуна.
Масовни притисци се огледају кроз политику „штапа и шаргарепе“ па се онима који се пријаве за одлазак на скуп обећава повећање коефицијента за обрачун зараде или унапређење, а онима који одбију прети се непродужавањем уговора на одређено време,
распоређивањем на лошије радно место, а некима се прети и отказима.
До сада највећи притисци, праћени одбијањем све већег броја запослених да у томе учествују, сведоче да се криза режима продубљује и да се прича о масовној подршци свела на огољену присилу.
Имајући у виду да су институције сада заробљене, Нови ДСС гарантује да ће организатори претварања људи у квоте и бројеве након промене власти одговарати. Позивамо запослене да документују све претње, уцене и притиске којима су изложени, јер ће то бити део доказног материјала у поступцима који ће, неминовно, уследити.
________________________________________________________





































